wydarzenia - Wall Street

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wall Street (Film (1987) Reż.Oliver Stone) ,

Artykuły - Wall Street (7)

 • Duże spadki na Wall Street. Inwestorzy boją się wojny handlowej

  Duże spadki na Wall Street. Inwestorzy boją się wojny handlowej

  Na Wall Street notowano w poniedziałek znaczące spadki; wczesnym popołudniem czasu lokalnego indeks Dow Jones stracił ponad 600 pkt. Inwestorzy, którzy boją się wojny handlowej, zareagowali na decyzję Pekinu o cłach odwetowych na dobra amerykańskie - pisze AP.
 • Mścicielka z Wall Street

  Mścicielka z Wall Street

  Kiedy 27-letnia Fahmi Quadir obstawiła na Wall Street przeciwko farmaceutycznemu gigantowi, inwestorzy pukali się w czoło albo w najlepszym wypadku uśmiechali się z politowaniem. Tymczasem akcje rzeczonej korporacji straciły 97 proc. na wartości.
 • ​Wall Street: Gigantyczne odszkodowanie dla wykorzystywanej pracownicy

  ​Wall Street: Gigantyczne odszkodowanie dla wykorzystywanej pracownicy

  Rekin z Wall Street, Benjamin Wey, musi zapłacić byłej podwładnej 18 milionów dolarów zadośćuczynienia m.in. za wykorzystywanie seksualne - czytamy w "Guardianie".
 • Zlikwidowano obóz ruchu Okupuj Wall Street we Frankfurcie

  Niemiecka policja zlikwidowała w poniedziałek obóz, w którym uczestnicy protestu Okupuj Wall Street od prawie 10 miesięcy koczowali we Frankfurcie nad Menem przed siedzibą Europejskiego Banku Centralnego.
 • USA: Tysiące ludzi demonstrowały na Times Square

  USA: Tysiące ludzi demonstrowały na Times Square

  W blasku kolorowych reklam na nowojorskim Times Square rozpoczęło się w sobotę (czasu miejscowego) "Occupy Party" (okupacyjne przyjęcie), nawiązujące do protestów ruchu "Okupuj Wall Street" m.in. przeciw chciwości banków. Policja zatrzymała 50 osób.
 • Manifestacje przeciwko Wall Street spodziewane są też w Kanadzie

  Kanadyjskie ruchy zainspirowane trwającymi od miesiąca w Nowym Jorku i innych miastach USA protestami ruchu Okupuj Wall Street zapowiedziały na sobotę symboliczne "okupacje" dzielnic biznesowych w licznych miastach Kanady.
 • Ruch Okupuj Wall Street stawia opór policji

  Ruch Okupuj Wall Street stawia opór policji

  Tłum zebrał się w parku Zuchotti w Nowym Jorku, protestując przeciw próbom wyrzucenia uczestników ruchu Okupuj Wall Street pod pozorem sprzątania skweru. Sprzątanie odwołano, policja zatrzymała trzy osoby; interweniowała też w Denver.