Biznes - walka z koronawirusem

Artykuły - Walka z koronawirusem (51)

 • Fundacja BGK: Pomoc finansowa dla szpitali trafiła na czas

  Fundacja BGK: Pomoc finansowa dla szpitali trafiła na czas

  Dziesięć szpitali otrzymało od Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego wsparcie finansowe m.in. na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej. Do placówek medycznych trafiło łącznie 1,5 mln zł. Dzisiaj fundacja myśli już o odmrażaniu programów edukacyjnych dla najmłodszych.
 • KGHM wysyła płyn biobójczy do śląskich kopalń

  KGHM wysyła płyn biobójczy do śląskich kopalń

  Ponad 6 tys. litrów płynu dezynfekującego Nitrosept przekaże KGHM dwunastu kopalniom na Śląsku. Płyn zasili zapasy w kopalniach węgla JSW, Węglokoksu i PGG. Do szpitala w Jastrzębiu Zdroju trafi też respirator przekazany przez Fundację KGHM.
 • T-Mobile łączy siły z medykami, którzy byli w Lombardii

  T-Mobile łączy siły z medykami, którzy byli w Lombardii

  Sieć T-Mobile i Fundacja PCPM podpisały partnerską umowę o współpracy. W marcu lekarze z Medycznego Zespołu Ratunkowego uczestniczyli w misji pomocy medykom w Lombardii. Teraz dzielą się swoimi doświadczeniami z walki z koronawirusem. Operator, oprócz wsparcia finansowego, będzie wspomagał PCPM w działaniach komunikacyjnych.
 • "Zaczęliśmy szyć maseczki. Co innego nam zostało"

  "Zaczęliśmy szyć maseczki. Co innego nam zostało"

  Połowa marca. Kryzys epidemiczny w kraju dopiero się zaczyna. Szybko okazało się, że sprzętu ochronnego jest za mało. Brakowało maseczek, rękawiczek, płynu do dezynfekcji. Na pomoc w całej Polsce ruszyli przedsiębiorcy. Ratując innych, ale też siebie.
 • Rządy przepaliły 9 bln dolarów na walkę z wirusem

  Rządy przepaliły 9 bln dolarów na walkę z wirusem

  Rządy postanowiły do tej pory o wydatkach i zobowiązaniach w wysokości 9 bilionów dolarów na walkę ze skutkami ekonomicznymi pandemii - wyliczył Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Od połowy kwietnia, kiedy zrobiono poprzednia wyliczenia, kwota ta urosła o jeden bilion dolarów.
 • Koronawirus: Firmy pomagają nie tylko finansowo

  Koronawirus: Firmy pomagają nie tylko finansowo

  Firmy, które chociaż same mierzą się dzisiaj z gospodarczymi skutkami SARS-CoV-2, nie zapominają o pomocy innym. Zbierają pieniądze dla szpitali w ich codziennej walce z epidemią koronawirusa, włączają się w życie codzienne społeczności lokalnych i edukują, m.in. przedszkolaków i ich rodziców.
 • Grupa PZU sfinansuje namioty barierowe dla szpitali

  Grupa PZU sfinansuje namioty barierowe dla szpitali

  Pracownicy Grupy PZU zebrali 200 tys. złotych na wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa. Kolejne 200 tys. dołożą spółki z Grupy PZU. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup prawie 2 tys. namiotów barierowych dla zakażonych.
 • Wirus nie zepchnie stóp w USA poniżej zera

  Wirus nie zepchnie stóp w USA poniżej zera

  Ze stopami procentowymi nie zejdziemy poniżej zera - zapowiada Jerome Powell, prezes Fed, banku centralnego USA. Fed robi co może, ale tak naprawdę gospodarce może pomóc tylko polityka rządu. A tymczasem deficyt amerykańskiego budżetu bije rekordy wszech czasów i analitycy kręcą głową - czy jest jeszcze miejsce na większe długi.
 • Kolejny transport środków ochronnych od Lotosu

  Kolejny transport środków ochronnych od Lotosu

  Lotos kupił w Chinach kolejne środki do walki z koronawirusem. Samolot Antonow Rusłan z około 125 tys. kombinezonów i 210 tys. przyłbic na pokładzie wyląduje w poniedziałek po południu na lotnisku Wrocław-Strachowice.
 • Pomoc dla szpitali od Providenta i AXA

  Pomoc dla szpitali od Providenta i AXA

  Firmy podjęły decyzję o przesunięciu części środków z jednej ze wspólnych inicjatyw kulturalnych na rzecz pomocy służbom medycznym w walce z epidemią. Dzięki takiemu krokowi wsparcie uzyskały szpitale lokalne w Brodnicy, Chełmży, Przasnyszu, Strzelcach Opolskich i Szczytnie.