walka z koronawirusem

Artykuły - Walka z koronawirusem (48)

 • "Zaczęliśmy szyć maseczki. Co innego nam zostało"

  "Zaczęliśmy szyć maseczki. Co innego nam zostało"

  Połowa marca. Kryzys epidemiczny w kraju dopiero się zaczyna. Szybko okazało się, że sprzętu ochronnego jest za mało. Brakowało maseczek, rękawiczek, płynu do dezynfekcji. Na pomoc w całej Polsce ruszyli przedsiębiorcy. Ratując innych, ale też siebie.
 • Rządy przepaliły 9 bln dolarów na walkę z wirusem

  Rządy przepaliły 9 bln dolarów na walkę z wirusem

  Rządy postanowiły do tej pory o wydatkach i zobowiązaniach w wysokości 9 bilionów dolarów na walkę ze skutkami ekonomicznymi pandemii - wyliczył Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Od połowy kwietnia, kiedy zrobiono poprzednia wyliczenia, kwota ta urosła o jeden bilion dolarów.
 • Koronawirus: Firmy pomagają nie tylko finansowo

  Koronawirus: Firmy pomagają nie tylko finansowo

  Firmy, które chociaż same mierzą się dzisiaj z gospodarczymi skutkami SARS-CoV-2, nie zapominają o pomocy innym. Zbierają pieniądze dla szpitali w ich codziennej walce z epidemią koronawirusa, włączają się w życie codzienne społeczności lokalnych i edukują, m.in. przedszkolaków i ich rodziców.
 • Grupa PZU sfinansuje namioty barierowe dla szpitali

  Grupa PZU sfinansuje namioty barierowe dla szpitali

  Pracownicy Grupy PZU zebrali 200 tys. złotych na wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z epidemią koronawirusa. Kolejne 200 tys. dołożą spółki z Grupy PZU. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup prawie 2 tys. namiotów barierowych dla zakażonych.
 • Wirus nie zepchnie stóp w USA poniżej zera

  Wirus nie zepchnie stóp w USA poniżej zera

  Ze stopami procentowymi nie zejdziemy poniżej zera - zapowiada Jerome Powell, prezes Fed, banku centralnego USA. Fed robi co może, ale tak naprawdę gospodarce może pomóc tylko polityka rządu. A tymczasem deficyt amerykańskiego budżetu bije rekordy wszech czasów i analitycy kręcą głową - czy jest jeszcze miejsce na większe długi.
 • Kolejny transport środków ochronnych od Lotosu

  Kolejny transport środków ochronnych od Lotosu

  Lotos kupił w Chinach kolejne środki do walki z koronawirusem. Samolot Antonow Rusłan z około 125 tys. kombinezonów i 210 tys. przyłbic na pokładzie wyląduje w poniedziałek po południu na lotnisku Wrocław-Strachowice.
 • Pomoc dla szpitali od Providenta i AXA

  Pomoc dla szpitali od Providenta i AXA

  Firmy podjęły decyzję o przesunięciu części środków z jednej ze wspólnych inicjatyw kulturalnych na rzecz pomocy służbom medycznym w walce z epidemią. Dzięki takiemu krokowi wsparcie uzyskały szpitale lokalne w Brodnicy, Chełmży, Przasnyszu, Strzelcach Opolskich i Szczytnie.
 • Credit Agricole: specjalna oferta dla służb medycznych i mundurowych

  Credit Agricole: specjalna oferta dla służb medycznych i mundurowych

  Credit Agricole oferuje za darmo najwyższy pakiet Konta dla Ciebie dla pracowników służby zdrowia oraz funkcjonariuszy służb mundurowych. Bank chce w ten sposób wyrazić wdzięczność i wesprzeć ludzi, którzy każdego dnia walczą z koronawirusem.
 • Wirtualny bieg Providenta: 20 tys. zł dla fundacji Gajusz

  Wirtualny bieg Providenta: 20 tys. zł dla fundacji Gajusz

  25 kwietnia, jak co roku, pracownicy Providenta planowali pobiec w biegu charytatywnym dla Fundacji Gajusz. Choć pandemia koronawirusa uniemożliwiła organizację Provident RUN w tradycyjnej formie, uczestnicy poradzili sobie z tym wyzwaniem. Biegacze, w planowanym dniu imprezy sportowej, pobiegli wirtualnie. Efekt? Wspólnie udało się zebrać 20 tys. zł.
 • Dardziński: Sztuczna inteligencja pomoże w testowaniu obywateli

  Dardziński: Sztuczna inteligencja pomoże w testowaniu obywateli

  - Pracujemy nad rozwiązaniem wykorzystującym sztuczną inteligencję, które pozwoli czterokrotnie zwiększyć liczbę przeprowadzanych w Polsce testów, przy tych samych zasobach ludzkich i aparaturowych - mówi Interii Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz. Na ukończeniu jest projekt respiratora "ostatniej szansy", a metoda wentylowania dwóch pacjentów naraz przy wykorzystaniu jednego urządzenia - blisko zakończenia testów klinicznych.