'Wałęsa'

Artykuły - 'Wałęsa' (641)

 • Wałęsa: Nawiedzonych wariatów jest wielu

  Wałęsa: Nawiedzonych wariatów jest wielu

  - Nawiedzonych wariatów jest wielu w każdym kraju - powiedział były prezydent Lech Wałęsa - odnosząc się do niedoszłego zamachu, którego celem miał być Sejm, prezydent i rząd.
 • Oświadczenie Wyszkowskiego o przeprosinach: Wałęsa sam się przeprosił

  Oświadczenie Wyszkowskiego o przeprosinach: Wałęsa sam się przeprosił

  W poniedziałek w TVN ukazało się oświadczenie, w którym b. działacz Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski przeprasza b. prezydenta Lecha Wałęsę za zarzucenie mu współpracy z SB. Wyszkowski twierdzi jednak, że to Wałęsa sam siebie przeprosił.
 • 30 lat temu Lech Wałęsa został zwolniony z internowania

  30 lat temu Lech Wałęsa został zwolniony z internowania

  30 lat temu, Lech Wałęsa, przewodniczący NSZZ "Solidarność" odzyskał wolność po trwającym blisko rok internowaniu w ośrodkach rządowych pod Warszawą i w Bieszczadach. Podawane są dwie daty: 12 i 14 listopada 1982 roku.
 • "Nowe otwarcie" z udziałem Cimoszewicza i Kwaśniewskiego

  "Nowe otwarcie" z udziałem Cimoszewicza i Kwaśniewskiego

  O otwarcie polskiej sceny politycznej na nowe ugrupowania, gdyż obecny system partyjny hamuje rozwój kraju - apelowano podczas sobotniego spotkania Partii Demokratycznej nazwanym "Nowe otwarcie. Uczestniczył w nim Aleksander Kwaśniewski, a Lech Wałęsa wystosował do zgromadzonych list.
 • Wałęsa, Zientarski i inni. Skąd w Polakach tyle zawiści?

  Wałęsa, Zientarski i inni. Skąd w Polakach tyle zawiści?

  To zadziwiające, z jaką łatwością Polacy ferują wyroki w sprawach, na których się nie znają lub mają o nich jedynie blade pojęcie - napisaliśmy w tekście pt. "Nie ma litości dla Zientarskiego, Wałęsy...".
 • Kwaśniewski i Wałęsa w jednej partii? "Nowe otwarcie" Partii Demokratycznej

  Kwaśniewski i Wałęsa w jednej partii? "Nowe otwarcie" Partii Demokratycznej

  Na 10 listopada Partia Demokratyczna demokraci.pl zapowiada "nowe otwarcie". Dziennikarka IAR sugeruje na Tweeterze, że pojawią się na nim wielkie nazwiska.
 • Jest wyrok w sprawie wypadku Wałęsy!

  Jest wyrok w sprawie wypadku Wałęsy!

  Na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata Sąd Rejonowy w Sierpcu skazał w poniedziałek kierowcę toyoty oskarżonego o nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, w którym we wrześniu 2011 r. ranny został europoseł PO Jarosław Wałęsa.
 • Producent "Wałęsy" zwrócił pieniądze od Amber Gold

  Producent "Wałęsy" zwrócił pieniądze od Amber Gold

  Firma Akson Studio, producent filmu "Wałęsa" w reż. Andrzeja Wajdy, zwróciła całą uzyskaną od spółki Amber Gold kwotę, czyli 3 mln zł netto wraz z należnym podatkiem VAT; kwota ta stanowiła wartość umowy sponsoringu - poinformował prezes Akson Studio.
 • Wałęsa: Jestem zaskoczony na minus decyzją Komitetu Noblowskiego

  Wałęsa: Jestem zaskoczony na minus decyzją Komitetu Noblowskiego

  Lech Wałęsa powiedział, że jest "zaskoczony na minus" przyznaniem w tym roku pokojowego Nobla Unii Europejskiej. Były prezydent, laureat tej nagrody z 1983 r. przyznał, że decyzja Komitetu Noblowskiego jest dla niego niejasna.
 • Poseł PiS o Wałęsie: "Współczesny dyktator", "żałosny"

  Poseł PiS o Wałęsie: "Współczesny dyktator", "żałosny"

  "Współczesny dyktator Wałęsa wręczał wczoraj nagrodę współczesnemu opozycjoniście" - napisał w niedzielę na Tweeterze poseł PiS Andrzej Jaworski, członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. W ten sposób skomentował wręczenie Nagrody Lecha Wałęsy białoruskiemu opozycjoniście Alesiowi Bialackiemu.

Filmy - 'Wałęsa' (2)

 • Maciej Stuhr mówi do Więckiewicza: "synu"

  Wiele kostiumów miałem na sobie w życiu, ale w takim umundurowaniu jeszcze nie występowałem" – mówi złapany na planie filmu "Wałęsa" Maciej Stuhr. "Jest to dla mnie podwójny zaszczyt. Debiutuję w świętobliwej roli, jak i po raz pierwszy gram w filmie Andrzeja Wajdy". W filmie "Wałęsa" aktor gra księdza, bliskiego powiernika Lecha Wałęsy (Robert Więckiewicz). Stuhr przyznaje, że oglądając swojego kolegę w akcji oniemiał z wrażenia. "Znam go od tylu lat, ale kiedy go zobaczyłem, nie mogłem się normalnie odezwać. To jest coś niesamowitego - on się po prostu przeistoczył w Wałęsę" – opowiadał z zachwytem.
 • "Wałęsa"

  Twórcy filmu "Wałęsa" zaskakują widzów na każdym kroku. Do nowego zwiastuna, który pojawił się w kinach, użyto animowanych grafik powstałych pod opieką artystyczną Zbigniewa Rybczyńskiego - laureata Oscara oraz autora teledysków do piosenek Johna Lennona czy Micka Jaggera.