'Wałęsa'

Artykuły - 'Wałęsa' (1265)

 • Wałęsa: Nawiedzonych wariatów jest wielu

  Wałęsa: Nawiedzonych wariatów jest wielu

  - Nawiedzonych wariatów jest wielu w każdym kraju - powiedział były prezydent Lech Wałęsa - odnosząc się do niedoszłego zamachu, którego celem miał być Sejm, prezydent i rząd.
 • Oświadczenie Wyszkowskiego o przeprosinach: Wałęsa sam się przeprosił

  Oświadczenie Wyszkowskiego o przeprosinach: Wałęsa sam się przeprosił

  W poniedziałek w TVN ukazało się oświadczenie, w którym b. działacz Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski przeprasza b. prezydenta Lecha Wałęsę za zarzucenie mu współpracy z SB. Wyszkowski twierdzi jednak, że to Wałęsa sam siebie przeprosił.
 • 30 lat temu Lech Wałęsa został zwolniony z internowania

  30 lat temu Lech Wałęsa został zwolniony z internowania

  30 lat temu, Lech Wałęsa, przewodniczący NSZZ "Solidarność" odzyskał wolność po trwającym blisko rok internowaniu w ośrodkach rządowych pod Warszawą i w Bieszczadach. Podawane są dwie daty: 12 i 14 listopada 1982 roku.
 • "Nowe otwarcie" z udziałem Cimoszewicza i Kwaśniewskiego

  "Nowe otwarcie" z udziałem Cimoszewicza i Kwaśniewskiego

  O otwarcie polskiej sceny politycznej na nowe ugrupowania, gdyż obecny system partyjny hamuje rozwój kraju - apelowano podczas sobotniego spotkania Partii Demokratycznej nazwanym "Nowe otwarcie. Uczestniczył w nim Aleksander Kwaśniewski, a Lech Wałęsa wystosował do zgromadzonych list.
 • Wałęsa, Zientarski i inni. Skąd w Polakach tyle zawiści?

  Wałęsa, Zientarski i inni. Skąd w Polakach tyle zawiści?

  To zadziwiające, z jaką łatwością Polacy ferują wyroki w sprawach, na których się nie znają lub mają o nich jedynie blade pojęcie - napisaliśmy w tekście pt. "Nie ma litości dla Zientarskiego, Wałęsy...".

Filmy - 'Wałęsa' (2)

 • Maciej Stuhr mówi do Więckiewicza: "synu"

  Wiele kostiumów miałem na sobie w życiu, ale w takim umundurowaniu jeszcze nie występowałem" – mówi złapany na planie filmu "Wałęsa" Maciej Stuhr. "Jest to dla mnie podwójny zaszczyt. Debiutuję w świętobliwej roli, jak i po raz pierwszy gram w filmie Andrzeja Wajdy". W filmie "Wałęsa" aktor gra księdza, bliskiego powiernika Lecha Wałęsy (Robert Więckiewicz). Stuhr przyznaje, że oglądając swojego kolegę w akcji oniemiał z wrażenia. "Znam go od tylu lat, ale kiedy go zobaczyłem, nie mogłem się normalnie odezwać. To jest coś niesamowitego - on się po prostu przeistoczył w Wałęsę" – opowiadał z zachwytem.
 • "Wałęsa"

  Twórcy filmu "Wałęsa" zaskakują widzów na każdym kroku. Do nowego zwiastuna, który pojawił się w kinach, użyto animowanych grafik powstałych pod opieką artystyczną Zbigniewa Rybczyńskiego - laureata Oscara oraz autora teledysków do piosenek Johna Lennona czy Micka Jaggera.