walentynki

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Walentynki (Film (2001)[Valentine] Reż.Jamie Blanks) ,

Artykuły - Walentynki (24)

 • Walentynki 2019. Chcemy wspólnych przeżyć, otrzymujemy kwiaty lub czekoladki. Na prezenty wydajemy do 200 zł

  Walentynki 2019. Chcemy wspólnych przeżyć, otrzymujemy kwiaty lub czekoladki. Na prezenty wydajemy do 200 zł

  Polacy coraz chętniej świętują Walentynki i choć większość z nas ma do nich neutralny stosunek, niemal 70 proc. chce z tej okazji wręczyć upominek. Najczęściej planujemy wydatki w przedziale od 50 do 200 zł - wynika z badania SW Research przeprowadzonego na zlecenie firmy Wyjątkowy Prezent. Najbardziej oczekiwane prezenty to wspólny wyjazd oraz emocjonujące przeżycie, takie jak np. skok ze spadochronem czy kolacja w ciemności. Niechętnie widzimy popularne kwiaty, słodycze, bieliznę czy biżuterię.
 • Nazwij robaka imieniem byłego chłopaka

  Nazwij robaka imieniem byłego chłopaka

  Jak zemścić się na swoim ex i dać upust wściekłości? Pracownicy ogrodu zoologicznego w Wielkiej Brytanii mają niecodzienny pomysł.
 • Oszczędny jak Polak w Walentynki. Prawie co trzeci z nas nie kupuje prezentów, pozostali wydadzą na upominek do 100 zł

  Oszczędny jak Polak w Walentynki. Prawie co trzeci z nas nie kupuje prezentów, pozostali wydadzą na upominek do 100 zł

  Z badania przeprowadzonego przez IQS wynika, że Walentynki to wg 40 proc. z nas okazja do miłego spędzenia czasu. Większość Polaków wybiera tradycyjną formę świętowania Dnia Zakochanych - romantyczną kolację, spacer bądź wyjście do kina czy teatru.
 • Dziś świętujemy Dzień Singla

  Dziś świętujemy Dzień Singla

  W Polsce przybywa singli. Według danych GUS w pojedynkę żyje już co piąty Polak*. Oznacza to, że życie singla z konieczności lub z wyboru prowadzi aż 7 milionów mieszkańców naszego kraju.
 • 14 lutego – święto zakochanych i cyberprzestępców

  14 lutego – święto zakochanych i cyberprzestępców

  Walentynki już na dobre zadomowiły się w polskim kalendarzu. To ważny dzień nie tylko dla zakochanych, ale również dla hakerów, którzy korzystają ze wzmożonej aktywności w sieci ludzi poszukujących miłości. A w okolicach 14 lutego internauci o 40 proc. częściej niż zwykle dzielą się przez Internet kompletami poufnych informacji. Wykorzystują do tego nie tylko komputery prywatne, ale też służbowe.
 • Ile można zarobić w walentynki?

  Ile można zarobić w walentynki?

  O świętym Mikołaju od dawna mówi się, że jest liczącym się pracodawcą. Święty Walenty ma mniejszy wpływ na rynek pracy, ale i tak nie sposób go zlekceważyć. W Polsce 14 lutego na stałe wpisał się do kalendarza jako zakupowe święto zakochanych. W ostatnich latach coraz więcej osób nie tylko celebruje ten dzień, nabywając prezenty, ale także znajdując dorywczą pracę. W tym okresie w branży usługowej i handlowej zarobki potrafią sięgać od 10 do nawet 66 zł brutto za godzinę.
 • Żniwa dla handlowców i fiskusa: Na walentynki wydamy 1,5 mld zł

  Żniwa dla handlowców i fiskusa: Na walentynki wydamy 1,5 mld zł

  Polacy polubili święto zakochanych. Nie obchodzą go hucznie, raczej kameralnie, ale rosną walentynkowe budżety Polaków. To okazja dla handlowców, którzy po okresie styczniowego spowolnienia liczą na wzrost liczby klientów.
 • 10 polskich utworów rapowych na walentynki

  10 polskich utworów rapowych na walentynki

  Walentynki. Dla jednych to ostateczny argument za tym, że nasze społeczeństwo się zamerykanizowało, dla drugich - idealna okazja, by jeszcze bardziej uszczęśliwić drugą połówkę. My zaś specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy dla was zestawienie dziesięciu kawałków z rapowego poletka, które mówią o miłości.
 • Johnny Cash napisał "najbardziej romantyczny list wszech czasów"

  Johnny Cash napisał "najbardziej romantyczny list wszech czasów"

  W przeprowadzonym w Wielkiej Brytanii plebiscycie na najpiękniejszy list miłosny w historii zwyciężyła pochodząca z 1994 roku korespondencja amerykańskiego piosenkarza Johnny'ego Casha z jego ukochaną żoną, June Carter.
 • Piosenki na walentynki. Uwaga! Nie dla zakochanych

  Piosenki na walentynki. Uwaga! Nie dla zakochanych

  Dla wszystkich, którzy 14 lutego będą wyli z rozpaczy do księżyca.

Filmy - Walentynki (17)

 • Wyjątkowe walentynki w zoo

  To były wyjątkowe walentynki dla mieszkańców zoo w Brookfield. Pracownicy placówki postanowili umilić im czas, prezentując jadalne serduszka. Wykonali je z ciasteczek, arbuza i żelatyny. Czy to nie urocze? (STORYFUL/x-news)
 • Dzień zakochanych czyli cała prawda o Walentynkach

  Walentynki to coroczne święto zakochanych. W Polsce dzień ten przypada 14 lutego, a jego symbolami są czerwone serca, kwiaty i amor. W Słowenii i części Hiszpanii to dzień świętego Grzegorza, który przypada 12 marca. Czesi obchodzą ten dzień dwa razy w roku 14 lutego i 1 maja. Święto zakochanych występuje pod różnymi nazwami. U Szwedów jest to „Alla hjartans dag”, czyli „Święto Wszystkich Serc”. Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery. (Agencja TVN/x-news)
 • Papier pakunkowy na Walentynki - zrób go sam!

  Walentynki to szczególna okazja, podczas której często ktoś wyznaje komuś miłość po raz pierwszy, zaś pary z dłuższym stażem po prostu podkreślają drobnymi prezentami swoje uczucie. To święto obchodzi cały świat! Bez prezentów się nie obędzie - to fakt, a ponieważ te adresowane są do najbliższej nam osoby, warto zadbać, by prezent w każdym calu podkreślał osobistą relację i uczucia. Właśnie dlatego warto spróbować przygotować samodzielnie papier do pakowania prezentów na Walentynki - w ten sposób będzie jeszcze piękniej! Zobaczcie, jak zrobić papier pakunkowy na Walentynki - to dziecinnie proste!
 • Czy powinniśmy przyjmować zagraniczne tradycje?

  Dzień Świętego Patryka, walentynki, halloween, to tylko kilka przykładów świąt, które z roku na rok stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Głównymi beneficjentami przejmowania zagranicznych tradycji są firmy. Co sądzą o tym Polacy? Zapytaliśmy! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PIĄTEK OD 9:00.