Wałbrzych

Synonimy:
Wałbrzychu,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wałbrzych (148)

 • Wałbrzych: 38-latek postrzelony w twarz. W szpitalu pilnuje go policja

  Wałbrzych: 38-latek postrzelony w twarz. W szpitalu pilnuje go policja

  ​38-latek postrzelony w twarz w Wałbrzychu. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie jest pilnowany przez policję - to nieoficjalne informacje i ustalenia dziennikarza RMF FM Bartłomieja Paulusa.
 • Sudety Środkowe: 11 największych atrakcji

  Sudety Środkowe: 11 największych atrakcji

  Sudety Środkowe są niezwykle atrakcyjnym regionem. Turysta znajdzie tutaj wielką różnorodność atrakcji od skalnych, fantazyjnie ukształtowanych formacji Gór Stołowych, poprzez zabytki związane z przemysłową działalnością człowieka w Górach Wałbrzyskich i Sowich, po wspaniałe perełki architektoniczne, jakimi są np. Krzeszów, czy potężne, średniowieczne zamki, jakimi są Książ, czy Bolków. Ducha można podleczyć w sanktuariach Ziemi Kłodzkiej, a ciało w kilku znanych, nie tylko w Polsce, uzdrowiskach. Także miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu znajdą tutaj dla siebie wiele propozycji, a ukoronowaniem wędrówki mogą być wspaniałe panoramy z wież widokowych na Wielkiej Sowie, Torfowisku pod Zieleńcem, Chełmcu, czy na Górze Wszystkich Świętych.
 • "Złoty pociąg": Naukowcy z AGH zaprezentują wyniki badań

  "Złoty pociąg": Naukowcy z AGH zaprezentują wyniki badań

  Dzisiaj w południe dowiemy się, czy Wałbrzychu ukryty jest "złoty pociąg". Naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej zaprezentują wyniki badań, które w ostatnich tygodniach prowadzili na 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych - informuje Polskie Radio Wrocław.
 • ​Makabryczne odkrycie w Wałbrzychu

  ​Makabryczne odkrycie w Wałbrzychu

  Podczas rozbiórki kamienicy przy ulicy Słowackiego w Wałbrzychu natrafiono na ludzkie zwłoki - informuje "Gazeta Wrocławska".
 • Wałbrzych: Żołnierze szukają niebezpiecznych materiałów

  Wałbrzych: Żołnierze szukają niebezpiecznych materiałów

  Metalowymi barierkami szczelnie ogrodzono skarpę kolejową w Wałbrzychu, w której ma być ukryty złoty pociąg. Dziś w tym miejscu pojawi się wojsko. Żołnierze będą szukać niebezpiecznych materiałów. Nie samego pociągu. Szczegóły akcji poznamy po południu.
 • Wałbrzych: Co dalej ze "złotym pociągiem"?

  Wałbrzych: Co dalej ze "złotym pociągiem"?

  Wojsko, które na prośbę lokalnych władz dokonywało rekonesansu rejonu poszukiwań "złotego pociągu", w przyszłym tygodniu poinformuje o dalszych działaniach w tej sprawie – zapowiedział w środę w Wałbrzychu szef MON Tomasz Siemoniak.
 • ​Wałbrzych: Śmierć 39-letniego poszukiwacza złota

  ​Wałbrzych: Śmierć 39-letniego poszukiwacza złota

  Doniesienia o nazistowskim złocie ukrytym w Wałbrzychu spowodowały, że do miasta ściągają amatorscy poszukiwacze skarbów. Dla jednego z nich skończyło się to tragicznie.
 • ​"Złoty pociąg": Samozwańczy odkrywcy boją się o swoje życie

  ​"Złoty pociąg": Samozwańczy odkrywcy boją się o swoje życie

  Piotr Koper i Andreas Richter, którzy zgłosili odkrycie pancernego pociągu z czasów II wojny światowej w podziemiach Wałbrzycha, otrzymują telefony z pogróżkami - informuje "Super Express".
 • "Złoty pociąg" został zasypany? "Posiadamy niezbite dowody"

  "Złoty pociąg" został zasypany? "Posiadamy niezbite dowody"

  - Posiadamy niezbite dowody na istnienie "złotego pociągu" - oświadczyli Piotr Koper i Andreas Richter, mężczyźni którzy dokonali znaleziska, a teraz zdecydowali się na pokazanie swoich twarzy i ujawnienie nazwisk.
 • "Złoty pociąg": Zagraniczni poszukiwacze skarbów w Wałbrzychu

  "Złoty pociąg": Zagraniczni poszukiwacze skarbów w Wałbrzychu

  W związku z pogłoskami o odnalezieniu pancernego pociągu ze złotem, pochodzącego z czasów II wojny światowej, Wałbrzych przeżywa prawdziwe oblężenie. Na Dolny Śląsk ściągają rodziny z dziećmi, wycieczki, a także ekipy zagranicznych dziennikarzy i poszukiwaczy skarbów.