wakacje 2017

Filmy - Wakacje 2017 (8)

 • Byłeś na wakacjach ze zwierzęciem? Lepiej zabierz je do weterynarza

  Wydaje się, że Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na wakacje ze swoimi zwierzętami. Czy na pewno jest to rozsądne? Niekoniecznie, szczególnie jeśli udajemy się za granicę, np. do jakiegoś egzotycznego kraju.
 • Każdego dnia ktoś się topi. WOPR radzi: Jak wypoczywać nad wodą?

  Każdego roku w okresie wakacyjnym do miejscowości wypoczynkowych przyjeżdżają setki tysięcy turystów. Lato to dla nich czas odpoczynku i dobrej zabawy, kiedy mogą poświęcić czas rodzinie i bliskim. Dla ratowników to jednak okres najbardziej wytężonej pracy – setek interwencji i akcji ratunkowych. Wielu tego typu sytuacji można byłoby uniknąć, uruchamiając wyobraźnię i zdrowy rozsądek. – Przy wyborze kąpieliska należy zwracać uwagę na to, gdzie jest plaża strzeżona i ratownicy. To jest najważniejsze. Musimy bowiem pamiętać, że nie każdy pływak będzie nas w stanie uratować. Pamiętajmy o tym, że jeśli ratownik nas upomina to robi to dla naszego bezpieczeństwa. Ratownicy zwracają także uwagę na prewencję i profilaktykę. Jeśli widzą zagrożenie to na bieżąco o tym informują – mówi Arkadiusz Galiński, Instruktor Ratownictwa Wodnego MSWiA.
 • Lepiej nie czekać. Ofert last minute jest mniej

  W tym roku lepiej nie czekać na atrakcyjne przeceny zagranicznych wycieczek. Ofert last minute nie będzie zbyt wiele, bo w biurach podróży najpopularniejsze kierunki sprzedają się bardzo szybko np. wyspy greckie, Bułgaria, Majorka, Chorwacja czy Sycylia. - Oferta turystyczna w takiej najbardziej popularnej formie, czyli hotele 3,5 i 4 gwiazdkowe z all inclusive sprzedają się bardzo szybko. Dlatego jeśli planujemy wakacje w lipcu czy sierpniu nie warto czekać z rezerwacją do ostatniej chwili. Szczególnie widać to na najpopularniejszych kierunkach, postrzeganych za bezpieczne; mam tu na myśli Bułgarię, wyspy greckie, Majorkę, Chorwację, czy Sycylię – mówi Magda Plutecka rzecznik prasowy jednego z biur podróży. – Najczęściej wybierane kierunki last minute w których jeszcze można znaleźć wolne miejsca to m.in. Kreta, Rodos, Majorka.
 • Bezpieczne wakacje nad morzem. O tym musicie pamiętać!

  Wybieracie się nad wodę? Pamiętajcie zatem, by zawsze wybierać kąpieliska, na których są ratownicy. Pomoc udzielana na plaży strzeżonej przybywa błyskawicznie, bo nawet w 30 sekund! Najczęściej popełniane błędy nad wodą to m.in. spożywanie dużej ilości alkoholu. Ratownicy apelują: PIŁEŚ, NIE PŁYWAJ! Ratownicy przestrzegają także rodziców, pamiętajcie, by nie spuszczać pociech z oczu. Ratownicy najczęściej interweniują w sprawie zaginięć, to prawdziwa plaga. W weekendy bywa na plaży nawet kilkadziesiąt tysięcy osób! PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 9:00.