wakacje 2015

Artykuły - Wakacje 2015 (2)

Filmy - Wakacje 2015 (4)

 • Polacy coraz częściej poszukują ofert last minute

  Kupiona w ostatniej chwili wycieczka może być nawet 50-60 proc. tańsza. Taki sposób podróżowania jest szczególnie popularny wśród ludzi poniżej 34 roku życia. Najchętniej wybierane kierunki to Grecja, Egipt, Hiszpania i Bułgaria. „Raport podróżnika” przygotowany przez Travelplanet.pl pokazuje, że w ciągu ostatnich sześciu lat nastąpił gwałtowny wzrost popularności ofert typu last minute. Zdecydowana większość miłośników tego typu podróżowania rezerwuje wyjazd na 10 lub mniej dni przed jego rozpoczęciem. Z danych Wakacje.pl wynika, że wyjazdy last minute najczęściej wybierają osoby w wieku 25-34 lata. Są to najczęściej single lub pary. Najpopularniejsze kierunki to Grecja, Egipt, Turcja, Hiszpania i Bułgaria. – Trzeba przede wszystkim obalić mit, że last minute to wakacje z niższej półki. Są to wakacje tych samych organizatorów i do tych samych hoteli. Tylko trzeba je mądrze zaplanować, choć brzmi to paradoksalnie – mówi agencji informacyjnej Newseria Klaudyna Mortka z firmy Wakacje.pl.
 • Latem warto odkryć Azory

  Dziewięć zielonych wysp otoczonych oceanem, wygasłe wulkany, szmaragdowe jeziora, gorące lecznicze źródła. Latem warto, wybrać się na Azory – perłę Portugalii.
 • Czy biuro podróży jest wypłacalne? Można to sprawdzić

  Rok 2012 był bardzo niekorzystny dla polskiej turystyki. Upadło wówczas 15 dużych biur podróży, a do kraju docierały kolejne informacje o rodakach, którzy z tego powodu nie mogli wrócić z wakacji. Lata 2013 i 2014 okazały się dla branży turystycznej i dla turystów dużo łaskawsze. Jednak wydając kilka tysięcy złotych na wyjazd, warto każdorazowo zastosować zasadę ograniczonego zaufania i dobrze sprawdzić wybranego tour operatora. Przed wykupieniem wycieczki, warto zorientować się, jaka jest kondycja finansowa danego bura podróży. Posłuchajcie, jak i gdzie należy szukać takich informacji.
 • Ile Polacy wydadzą na wakacje?

  Ponad połowa Polaków wyjedzie w tym roku na letnie wakacje. To o milion osób więcej niż w ubiegłym roku. Zdecydowana większość Polaków urlop spędzi w kraju, a 1/3 wybierze się za granicę. Najpopularniejsze zagraniczne destynacje to niezmiennie Grecja, Chorwacja, Włochy i Hiszpania. Podczas urlopu Polacy nie zamierzają ryzykować – blisko 70 proc. wyjeżdżających wykupi ubezpieczenie turystyczne. – Dominują wyjazdy dwuosobowe, 45 proc. osób deklaruje, że jedzie w parze, 25 proc. to single. Singli najszybciej przybywa w stosunku do zeszłego roku, bo było ich 18 proc., a teraz jest 25. Wydatki na urlop krajowy są niezmienne, ok. 1320 zł na osobę. Podwyższyły się natomiast wydatki na wyjazd zagraniczny o 250 zł i jest to obecnie 2,6 tys. zł, czyli dwa razy tyle, co w kraju – mówi Tomasz Frączek, prezes zarządu Mondial Assistance.