wakacje

Artykuły - Wakacje (1364)

 • Modne kostiumy kąpielowe: Jak dobrać je do figury?

  Modne kostiumy kąpielowe: Jak dobrać je do figury?

  Najmodniejsze fasony kostiumów kąpielowych w tym sezonie ozdobione są falbanami, koronką oraz wyrazistymi wzorami. Jakie jeszcze trendy będą królowały w plażowej modzie? Jak dobrać odpowiedni model i wzór do swojej figury?
 • Wakacje w tym roku będą już mniej wypasione

  Wakacje w tym roku będą już mniej wypasione

  Polskie plaże czeka w tym roku oblężenie, ale już mniejsze niż rok temu. Wyjazdy wakacyjne planuje 42 proc. Polaków i to głównie nad morze pojadą rodziny z dziećmi. Single ruszą za granicę. Efekt 500 plus się kończy - niemal jednej trzeciej z nas nie stać na wakacyjny wyjazd - wynika w najnowszego, cyklicznego Barometru Providenta.
 • Cała prawda o wakacjach Polaków! Nie wszyscy będą wypoczywać

  Cała prawda o wakacjach Polaków! Nie wszyscy będą wypoczywać

  Polacy oszczędzają na urlop co najmniej przez pół roku. Problemy finansowe bywają głównym powodem rezygnacji z wakacji.
 • W tym roku ponad 3 mln więcej Polaków wyjedzie na zagraniczne wakacje. Egipt, Tunezja i Turcja wracają do łask

  W tym roku ponad 3 mln więcej Polaków wyjedzie na zagraniczne wakacje. Egipt, Tunezja i Turcja wracają do łask

  Przeszło 7,4 mln Polaków zamierza wyjechać podczas tegorocznych wakacji za granicę, a ponad 11 mln z nas planuje wypoczynek w kraju - wynika z badania firmy Mondial Assistance. Co do zagranicy, popularnością cieszą się przede wszystkim Hiszpania (14 proc.), Chorwacja (12 proc.), Grecja (10 proc.) oraz Włochy (9 proc.). Warto zauważyć, że po okresie nieobecności w dziesiątce najczęściej odwiedzanych krajów z powrotem znalazły się Egipt (4 proc.), Tunezja (4 proc.) i Turcja (3 proc.).
 • Nietypowe sposoby na tańsze wakacje

  Nietypowe sposoby na tańsze wakacje

  Tanie podróżowanie jest możliwe. Wakacyjne oszczędności zaczynają się już na etapie planowania i organizowania podróży. Mogą wynikać ze sposobu płatności za granicą, formy spędzania czasu i wykorzystywanych środków transportu. Jak sprytnie i w nietypowy sposób oszczędzić na wakacjach?
 • W wakacje nie pójdziemy z torbami. Sprawdź, jakie masz nowe prawa

  W wakacje nie pójdziemy z torbami. Sprawdź, jakie masz nowe prawa

  1 lipca wchodzi w życie Ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Wprowadzenie nowych przepisów jest reakcją na dynamiczne zmiany zachodzące na rynku turystycznym, jakimi są m.in.: poszerzanie się kanałów dystrybucji, dostosowywanie ofert do indywidualnych potrzeb podróżnych czy możliwość łączenia przez podróżnych różnych usług turystycznych.
 • Polacy coraz chętniej wybierają wakacje za granicą

  Polacy coraz chętniej wybierają wakacje za granicą

  Prawie 7,5 mln Polaków spędzi w tym roku wakacyjny urlop za granicą - wynika z danych zgromadzonych przez biura podróży.
 • Turystyka: Prawo chroni przed kłopotami podczas wakacyjnego wyjazdu

  Turystyka: Prawo chroni przed kłopotami podczas wakacyjnego wyjazdu

  Polacy coraz częściej decydują się na krótkie, często ledwie kilkudniowe wyjazdy turystyczne. Zwiedzanie oraz krótki wypoczynek to trwały trend wśród rodaków. Taki kilkudniowy wypad najczęściej wiąże się z korzystaniem z usług wielu podmiotów - przewoźników, linii lotniczych, hotelarzy, wypożyczalni samochodów.
 • Jak wyjechać na wakacje zagraniczne za mniej niż 1000 zł?

  Jak wyjechać na wakacje zagraniczne za mniej niż 1000 zł?

  Wakacje przed sezonem szczytowym to nie tylko mniejsza liczba turystów, ale także zdecydowanie niższe ceny za wycieczki zorganizowane. W maju i czerwcu wyjazdy zagraniczne mogą kosztować nawet poniżej 1000 zł. Na atrakcyjne wakacje w tych miesiącach skusiło się prawie 40 proc. więcej Polaków w porównaniu z rokiem ubiegłym.
 • Trzy dni urlopu, by zyskać dziewięć dni wolnego

  Trzy dni urlopu, by zyskać dziewięć dni wolnego

  Kalendarz w tym roku sprzyja - wystarczy wziąć trzy dni urlopu, by zyskać dziewięć dni wolnego. Zanim jednak wybierzemy się na majówkę, warto pamiętać, że to czas żniw dla firm oferujących usługi turystyczne - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Filmy - Wakacje (128)

 • W wakacje nie pójdziemy z torbami. Sprawdź jakie masz nowe prawa

  1 lipca wchodzi w życie Ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Wprowadzenie nowych przepisów jest reakcją na dynamiczne zmiany zachodzące na rynku turystycznym, jakimi są m.in.: poszerzanie się kanałów dystrybucji, dostosowywanie ofert do indywidualnych potrzeb podróżnych czy możliwość łączenia przez podróżnych różnych usług turystycznych. Nowa ustawa daje lepszą ochronę turystom wyjeżdżającym z biurami podróży. Jej celem jest zwiększenie ochrony praw konsumenta, zatem klienci wyjeżdżający z organizatorem turystyki mogą czuć się bezpiecznie.
 • W tym roku ponad 3 mln więcej Polaków wyjedzie na zagraniczne wakacje

  Przeszło 7,4 mln Polaków zamierza wyjechać podczas tegorocznych wakacji za granicę, a ponad 11 mln z nas planuje wypoczynek w kraju – wynika z badania firmy Mondial Assistance. Co do zagranicy, popularnością cieszą się przede wszystkim Hiszpania (14%), Chorwacja (12%), Grecja (10%) oraz Włochy (9%).
 • Nietypowe sposoby na tańsze wakacje

  Tanie podróżowanie jest możliwe. Wakacyjne oszczędności zaczynają się już na etapie planowania i organizowania podróży. Mogą wynikać ze sposobu płatności za granicą, formy spędzania czasu i wykorzystywanych środków transportu. Jak sprytnie i w nietypowy sposób oszczędzić na wakacjach?
 • Piękna partnerka polskiego skoczka pochwaliła się zdjęciami ze wspólnych wakacji

  Agnieszka Lewkowicz to piękna dziewczyna Macieja Kota. Para spotyka się już od blisko dwóch lat. 23-latka poznała skoczka na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W przeszłości uprawiała lekkoatletykę i specjalizowała się w biegu na 400 m przez płotki, a obecnie jest trenerką personalną. Seksowna i wysportowana ukochana polskiego skoczka na jednym z portali społecznościowych korzysta z pseudonimu "Słodka kotka". Niedawno pochwaliła się zdjęciami ze wspólnych wakacji na Wyspach Kanaryjskich. (Agencja TVN/x-news)