wakacje

Artykuły - Wakacje (1384)

 • Gdzie uciec przed zimową chandrą na rower? Oto najlepsze miejsca w Europie

  Gdzie uciec przed zimową chandrą na rower? Oto najlepsze miejsca w Europie

  Pogoda i widok za oknem nie zachęcają nawet do wyskoczenia z pościeli, a co dopiero do rowerowych wycieczek. Jeśli ktoś uwielbia szaleństwa na dwóch kółkach, ale nie w warunkach mrozu i błota, wcale nie musi czekać na początek sezonu w Polsce ani myśleć o locie na drugą stronę globu. W Europie można znaleźć sporo miejsc, gdzie późną jesienią i zimą jest całkiem ciepło oraz słonecznie, a infrastruktura rowerowa daje pole do popisu.
 • Wakacyjny rekord. Polacy wyjeżdżali na potęgę

  Wakacyjny rekord. Polacy wyjeżdżali na potęgę

  Wakacje, przynajmniej te szkolne, już za nami. Przyszedł czas na podsumowania, a wraz z nimi okazało się, że Polacy masowo wyjeżdżali na wakacje za granicę. W sumie poza krajem odpoczywało 4 miliony turystów.
 • Jak wyglądały wakacje Polaków?

  Jak wyglądały wakacje Polaków?

  Prawie połowa ankietowanych Polaków (badanie "Wakacyjne zwyczaje Polaków") wydało na tegoroczne wakacje do 3 tys. złotych (na osobę). Rodziny spędzające urlop w Polsce najchętniej wybierały morze, a ponad połowa respondentów deklarowała zamiar całkowitego odcięcia się od pracy podczas wypoczynku.
 • ​Praca marzeń: Prawie 450 tysięcy zł za roczne wakacje w luksusowym hotelu

  ​Praca marzeń: Prawie 450 tysięcy zł za roczne wakacje w luksusowym hotelu

  12 miesięcy niczym nieskrępowanego wypoczynku w najlepszych meksykańskich hotelach, wszelkie możliwe udogodnienia i wreszcie zapierające dech w piersiach widoki. Brzmi jak opis raju, ale to... jak najbardziej realna oferta pracy!
 • W tym roku Polacy wypoczywali nad Bałtykiem

  W tym roku Polacy wypoczywali nad Bałtykiem

  Polacy nie zawiedli w tym roku hotelarzy i właścicieli kwater w nadbałtyckich kurortach. Liczba turystów przeszła najśmielsze oczekiwania.
 • Na lotniskach koczują pasażerowie. Czekają na samoloty i dalsze zmiany w prawie

  Na lotniskach koczują pasażerowie. Czekają na samoloty i dalsze zmiany w prawie

  Turyści koczujący na lotniskach to prawdziwa plaga tegorocznych wakacji. Problem, który wywołują przewoźnicy, narasta, a muszą zmierzyć się z nim także inni przedsiębiorcy działający w branży turystycznej.
 • "Rzeczpospolita": Rekordowe wakacje w kraju

  "Rzeczpospolita": Rekordowe wakacje w kraju

  Dla hotelarzy i właścicieli pensjonatów to były wakacje marzeń. Według wyników z rezerwacji na e-platformach z kwaterami Booking.com i Noclegi.pl 75 proc. więcej Polaków niż przed rokiem spędziło te wakacje na krajowych wyjazdach - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".
 • Jak Polacy rezerwują noclegi? Wyniki badań zaskakują

  Jak Polacy rezerwują noclegi? Wyniki badań zaskakują

  Wakacje nad morzem turyści rezerwują głównie online. Szybko przybywa rezerwacji przez urządzenia mobilne.
 • Pamiątka z wakacji – jaką biżuterię kupić na wyjeździe?

  Pamiątka z wakacji – jaką biżuterię kupić na wyjeździe?

  Wakacyjne wyjazdy sprzyjają poszukiwaniu nowych dodatków do strojów, a nierzadko są też okazją do większych szaleństw modowych. Zagraniczne wojaże warto wykorzystać do tego, by powiększyć domową kolekcję biżuterii o oryginalne rękodzieło, a nawet wyroby artystyczne.
 • Jak spędzają wakacje Polacy?

  Jak spędzają wakacje Polacy?

  Ponad 20 proc. Polaków w tym roku nie wyjedzie na wakacje – wynika z badań ankietowych. Niezależnie od sposobu spędzania wolnego czasu, rodacy starają się przerwę w pracy spędzić aktywnie, nie unikając sportowych aktywności.

Filmy - Wakacje (143)

 • Celia Janut na rajskich wakacjach. Co za widoki!

  Grzegorz Krychowiak wykorzystał przerwę w rozgrywkach rosyjskiej ligi piłkarskiej i wraz z partnerką Celią Jaunat wyruszył na wakacje do Azji. Na początek para wybrała beztroski odpoczynek na rajskich Malediwach. Kolejnym etapem podróży są Indie, a dokładnie miejscowość Agra, gdzie znajduje się słynna budowla Taj Mahal. Fani mogą śledzić relacje z podróży uroczej pary m.in za pośrednictwem Instagrama. (Agencja TVN/x-news)
 • Wakacyjny rekord. Polacy wyjeżdżali na potęgę

  Wakacje, przynajmniej te szkolne, już za nami. Przyszedł czas na podsumowania, a wraz z nimi okazało się, że Polacy masowo wyjeżdżali na wakacje za granicę. W sumie poza krajem odpoczywały cztery miliony turystów. Na zbliżający się boom turystyczny wskazywały dane dotyczące wczesnej rezerwacji, tak zwany first minute. Styczeń i luty były rekordowe jeśli chodzi bukowanie wycieczek.
 • Rosja. Obóz militarny zamiast wakacji

  Wojskowo-patriotyczne obozy to nowa i coraz bardziej popularna forma spędzania wakacji przez dzieci w Rosji. Uczą się tam dyscypliny i tajników żołnierskiego życia, nawet obsługi prawdziwej broni.
 • Takie opalanie postarza i powoduje trwałe zmiany na skórze

  Lato jeszcze się nie skończyło, słońce grzeje mocno, a wiele osób planuje urlopy na właśnie na wrzesień. Jakie są najgorsze błędy, które możemy popełnić przy opalaniu? Oto, czego należy unikać, żeby nie zniszczyć sobie skóry, nie nabawić trwałych przebarwień i nie narazić na nowotwór...