wakacje

Artykuły - Wakacje (1376)

 • Jak spędzają wakacje Polacy?

  Jak spędzają wakacje Polacy?

  Ponad 20 proc. Polaków w tym roku nie wyjedzie na wakacje – wynika z badań ankietowych. Niezależnie od sposobu spędzania wolnego czasu, rodacy starają się przerwę w pracy spędzić aktywnie, nie unikając sportowych aktywności.
 • Wakacje - tygodniówki najpopularniejsze

  Wakacje - tygodniówki najpopularniejsze

  Większość klientów biur podróży wakacyjny lipiec spędziła w Europie - wynika z raportu portalu turystycznego wakacje.pl Jak dodano, listę europejskich hitów otwierają Grecja i Bułgaria, a tuż za nimi jest Turcja. Najchętniej na wakacje turyści udają się samolotem. Zdaniem ekspertów, najbardziej popularne są wyjazdy tygodniowe.
 • Czy zagraniczne urlopy w sierpniu okażą się tańsze?

  Czy zagraniczne urlopy w sierpniu okażą się tańsze?

  Jak zmieniające się kursy walut wpłyną na koszt naszych zagranicznych urlopów w sierpniu? Te wyjazdy, za które zapłacimy w euro, będą tańsze. Turcja jest popularna, ale katastrofa waluty tego kraju nie wpływa na zniżkę cen.
 • Uważaj na pięć kosztownych wakacyjnych pułapek

  Uważaj na pięć kosztownych wakacyjnych pułapek

  Tanie i długie wakacje to marzenie każdego turysty. Na długo przed urlopem zaczynamy szukać niedrogich lotów, korzystnych ofert wynajmu kwatery i promocji na akcesoria plażowe. Przy ekonomicznym planowaniu wyjazdu musimy jednak zachować wyjątkową czujność. Nasza wymarzona podróż za jeden uśmiech może zmienić się w kosztowny koszmar, jeśli popełnimy jeden z częstych turystycznych błędów.
 • Kamperem na wakacje - ile to kosztuje?

  Kamperem na wakacje - ile to kosztuje?

  Podróż kamperem jest porównywana do żeglowania na pokładzie jachtu. Przez wielu jest to uznawane za jeden z najlepszych sposobów na spędzenie wakacji. Na szczęście nie trzeba być właścicielem dobrze wyposażonego domu na kółkach, żeby móc spędzić czas w stylu wagabundy. Sprawdzamy ile kosztuje wypożyczenie kampera i co powinno znaleźć się na liście niezbędnego wyposażenia.
 • Jak zadbać o swoje cyberbezpieczeństwo latem?

  Jak zadbać o swoje cyberbezpieczeństwo latem?

  Wakacje to "czas żniw" dla cyberprzestępców wykorzystujących chaos i wszystkie inne czynniki towarzyszące podróżowaniu do obcych krajów. Standardowo warto wiedzieć, jak
 • Polisy nie chronią przed wszystkim. Warto dokładnie poznać ich warunki, by nie przeżyć rozczarowania

  Polisy nie chronią przed wszystkim. Warto dokładnie poznać ich warunki, by nie przeżyć rozczarowania

  Warto się ubezpieczyć, aby zminimalizować ewentualne negatywne skutki urlopu. To prawda ogólnie znana. Jednak wybierając polisę, konsumenci często nie zwracają uwagi na sumy ubezpieczeń i zakres ochrony. A to są podstawy do wypłat odszkodowań.
 • "Bułgaria all inclusive wychodzi taniej niż Bałtyk z dojazdem własnym". Najtańsze zagraniczne kierunki na wakacje 2018

  "Bułgaria all inclusive wychodzi taniej niż Bałtyk z dojazdem własnym". Najtańsze zagraniczne kierunki na wakacje 2018

  160-170 zł - o tyle będą w tym roku tańsze wakacje, pokazują prognozy. Jaka jest teraz najtańsza oferta zagranicznego wyjazdu? Wcześniej bywało już tak tanio?
 • Triki, które zapewnią ci bezstresowe wakacje

  Triki, które zapewnią ci bezstresowe wakacje

  Na wakacje jedziemy z myślą o relaksie i wypoczynku. Niestety czasami dzieje się zupełnie inaczej. Przestępcy lub pech mogą sprawić, że letni wyjazd może okazać się niezwykle stresujący i znacznie bardziej kosztowny niż planowaliśmy. Expander podpowiada co zrobić, aby się przed tym zabezpieczyć.
 • Polskie społeczeństwo się starzeje. Seniorzy stają się ważnym klientem dla wielu branż

  Polskie społeczeństwo się starzeje. Seniorzy stają się ważnym klientem dla wielu branż

  Starzenie się społeczeństw Europy - w tym polskiego - stało się faktem. Wiele firm opiera model biznesowy swej działalności na odpowiadaniu na potrzeby emerytów. Robi to też branża turystyczna.

Filmy - Wakacje (139)

 • Bezpieczne wakacje

  Wakacje to przede wszystkim dobra zabawa i korzystanie z dobrodziejstw wypoczynku. Trzeba jednak być świadomym, że nawet wtedy mogą się zdarzyć niechciane incydenty.
 • Wakacje nad Bałtykiem są tańsze o 20 procent

  Niecałe 1 900 zł za wakacyjny apartament i 2 800 zł za pokój w cztero- lub pięciogwiazdkowym hotelu. Co najmniej tyle w tym roku musi wydać czteroosobowa rodzina planując tydzień wakacji w lipcu lub w sierpniu nad polskim morzem – wynika z szacunków platformy rezerwacyjnej VacationClub. – W porównaniu z zachodnimi i południowymi zagranicznymi kurortami Polska nadal oferuje ceny na kieszeń Polaków – twierdzą hotelarze.
 • Uważaj na pięć kosztownych wakacyjnych pułapek

  Tanie i długie wakacje to marzenie każdego turysty. Na długo przed urlopem zaczynamy szukać niedrogich lotów, korzystnych ofert wynajmu kwatery i promocji na akcesoria plażowe. Przy ekonomicznym planowaniu wyjazdu musimy jednak zachować wyjątkową czujność. Nasza wymarzona podróż za jeden uśmiech może zmienić się w kosztowny koszmar, jeśli popełnimy jeden z częstych turystycznych błędów.
 • To mit, że tonący krzyczy. Tonie się w ciszy

  Wakacje to dla ratowników okres naprawdę ciężkiej pracy. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę z tego, że woda to żywioł, z którym nie ma żartów. - W tym okresie rejestrujemy bardzo dużo utonięć - mówi Adam Krawczyk, prezes Stowarzyszenia Ratownictwo Wodne RP.