Film - Wajda

Artykuły - Wajda (157)

 • Andrzej Wajda świętuje 85. urodziny

  Andrzej Wajda świętuje 85. urodziny

  Jubileusz 85-lecia urodzin wybitnego polskiego reżysera świętowano w sobotę w warszawskim kinie Kultura. Tego wieczoru życzenia wybitnemu reżyserowi złożyli przedstawiciele środowiska filmowego oraz władz państwowych.
 • Wajda o rosyjskim odznaczeniu

  Wajda o rosyjskim odznaczeniu

  Każde wydarzenie, które buduje mosty między Polską a Rosją, jest bardzo pozytywne - tak Andrzej Wajda skomentował przyznanie mu przez prezydenta Dmitrija Miedwiediewa Orderu Przyjaźni, w ocenie reżysera - przede wszystkim za zrealizowanie filmu o Katyniu.
 • Chorwaci odznaczą Wajdę

  Chorwaci odznaczą Wajdę

  Andrzej Wajda otrzyma w czwartek, 27 października, w Warszawie wysokie odznaczenie państwowe Chorwacji - Order Chorwackiej Jutrzenki z Wizerunkiem Marka Marulicia, za szczególne zasługi w dziedzinie kultury - poinformowała Ambasada Republiki Chorwacji.
 • Wajda: Strajk oczami kobiet

  5 września odbędzie się premierowy pokaz dokumentu Andrzeja Wajdy "Nie byliśmy bohaterami. Strajk oczami kobiet", przedstawiający wspomnienia czterech kobiet biorących udział w strajku w Stoczni Gdańskiej.
 • Wajda: Nagrodzili mnie za "Katyń"

  Wajda: Nagrodzili mnie za "Katyń"

  Andrzej Wajda, uhonorowany przez Dmitrija Miedwiediewa Orderem Przyjaźni - jednym z najwyższych odznaczeń państwowych Federacji Rosyjskiej - uważa, że prezydent Rosji nagrodził go w ten sposób przede wszystkim za zrealizowanie filmu o Katyniu.
 • Wajda na Przystanku Woodstock

  Wajda na Przystanku Woodstock

  Minutą ciszy uczcili pamięć poległych w Postaniu Warszawskim uczestnicy spotkania z wybitnym reżyserem Andrzejem Wajdą w Akademii Sztuk Przepięknych na XVI Przystanku Woodstock. "Powstanie było wielką stratą" - powiedział reżyser.
 • 29 lat "Człowieka z żelaza"

  29 lat "Człowieka z żelaza"

  We wtorek, 27 lipca, mija 29 lat od premiery "Człowieka z żelaza" Andrzeja Wajdy, produkcji poświęconej wydarzeniom 1980 roku w Stoczni Gdańskiej. Obraz otrzymał Złotą Palmę w Cannes i nominowany był do Oscara w kategorii "najlepszy film obcojęzyczny".
 • Wajda: Kaczyński pozostaje niebezpieczny

  Wajda: Kaczyński pozostaje niebezpieczny

  Andrzej Wajda wyraził opinię, że Jarosław Kaczyński "pozostaje niebezpieczny" - mimo że przegrał wybory prezydenckie.
 • Film z obsadą bez precedensu

  Film z obsadą bez precedensu

  "Aktorzy przyjechali", reż. Andrzej Wajda, Polska 2010. Występują m.in. Jerzy Radziwiłowicz, Andrzej Seweryn, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Agata Buzek, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Krzysztof Globisz, Krzysztof Kolberger, Olgierd Łukaszewicz, Anna Mucha, Cezary Pazura, Wojciech Siemion, Jerzy Stuhr, Zbigniew Zamachowski.
 • Wajda i Olbrychski za Komorowskim

  Wajda i Olbrychski za Komorowskim

  Andrzej Wajda i Daniel Olbrychski znajdą się w honorowym komitecie poparcia kandydatury Bronisława Komorowskiego na prezydenta. Komitet zostanie oficjalnie zaprezentowany w niedzielę.