Biznes - waga

Artykuły - Waga (22)

 • Złoto dla zapobiegliwych

  Złoto dla zapobiegliwych

  Rysa - żółta połyskliwa, przełam - haczykowaty, łupliwość - brak, połysk - silnie metaliczny. Równie często co radość i szczęście, niosło ze sobą krew i łzy. Niejedno imperium zbudowało na nim swoją potęgę, niejedno z jego powodu upadło. Złoto - najbardziej pożądany kruszec w historii naszej planety, wciąż pobudza wyobraźnię milionów ludzi na całym świecie. Chociaż dzisiaj jest łatwo dostępne, nie tylko nie straciło na wartości, ale nadal bije cenowe rekordy.
 • Wzrost PKB i spadek nastrojów konsumentów

  Publikacja polskiego PKB za II kwartał przyniosła miłą niespodziankę. Według agencji Bloomberg średnia oczekiwań analityków wskazywała na wzrost o 3,2% rok do roku, jednak rzeczywista dynamika wzrostu aktywności gospodarczej wyniosła 3,5%.
 • Inwestorów niepokoi waga prezesa

  Duża utrata wagi przez Steve'a Jobs'a, szefa Apple, budzi pytania o stan jego zdrowia i niepokoi akcjonariuszy. Tym bardziej, że firma już raz ukrywała, że Jobs ma raka.
 • Waga prezydenckiego weta

  Waga prezydenckiego weta

  Prezydent Lech Wałęsa sięgał po weto 22 razy. Aleksander Kwaśniewski "nie pozwalam" powiedział parlamentowi 32 razy. W pewnym momencie wetował ustawy taśmowo, ratując nadwyrężoną państwową kasę. Ale zdarzało mu się też stawać okoniem z pobudek czysto populistycznych.
 • Taniej w Skarbcu

  Taniej w Skarbcu

  Ostatnio na giełdzie mamy do czynienia z dobrą koniunkturą, czego efektem są między innymi kolejne rekordy ustanawiane przez indeks WIG. W ślad za tym obserwujemy zwiększone zainteresowanie inwestorów funduszami inwestującymi w akcje.
 • Kulczyk będzie pasywny

  Nie ma nas we władzach spółki, nie będziemy się aktywnie angażować w działania PKN Orlen - deklaruje Jan Waga, prezes Kulczyk Holding.
 • Kulczyk Holding bez skazy?

  Nie mogę powiedzieć, czy sprzedajemy akcje Orlenu czy nie. Takie stwierdzenie mogłoby być cenotwórcze i naruszałoby ustawę Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi - powiedział na piątkowej konferencji prasowej Jan Waga, prezes Kulczyk Holding.
 • Kulczyk Holding atakuje

  Kulczyk Holding atakuje

  Kulczyk Holding grozi procesami posłom dyskredytującym dobre imię firmy Jana Kulczyka. Jan Waga, prezes holdingu, skierował w tej sprawie list otwarty do marszałka Sejmu Józefa Oleksego.
 • Skarbiec w IKE

  Skarbiec w IKE

  SKARBIEC TFI S.A. zamierza wprowadzić we wrześniu do oferty Indywidualne Konta Emerytalne (IKE), oparte na otwartych funduszach inwestycyjnych. Oszczędności zgromadzone na IKE zwolnione będą z podatku od zysków kapitałowych - pod warunkiem ich utrzymania do 60 roku życia.
 • 6 mln zł odprawy dla prezesa

  6 mln zł odprawy dla prezesa

  Były prezes Orlenu Zbigniew Wróbel dostanie około 6 mln zł odprawy. Kwota taka została zapisana w aneksie do kontraktu o pracę. O istnieniu aneksu prezes poinformował spółkę kilka dni temu.