waga ciężka

Artykuły - Waga ciężka (112)

 • Marcin Rekowski zakończył karierę bokserską

  Marcin Rekowski zakończył karierę bokserską

  Niestety skończy się na zapowiedziach... Marcin Rekowski (17-5, 14 KO) nie zawalczy 9 września w Radomiu z Siergiejem Werwejko (6-1, 4 KO). Szkoda, bo szykowała się fajna walka. Zmęczony utarczkami z promotorami "Reks" postanowił ogłosić zakończenie długiej, ładnej kariery.
 • Mike Tyson o molestowaniu: Ta złość mi później towarzyszyła

  Mike Tyson o molestowaniu: Ta złość mi później towarzyszyła

  Mike Tyson przyznał, że złość, która kiedyś z niego emanowała, mogła mieć związek z faktem, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie.
 • Krzysztof "Diablo" Włodarczyk zastanawia się nad przejściem do wagi ciężkiej

  Krzysztof "Diablo" Włodarczyk zastanawia się nad przejściem do wagi ciężkiej

  Były mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof "Diablo" Włodarczyk przekonuje, że czeka na mocnego rywala i zastanawia się nad przenosinami do kategorii ciężkiej.
 • Artur Szpilka się waha - zejdzie do wagi cruiser?

  Artur Szpilka się waha - zejdzie do wagi cruiser?

  Kilka lat temu Darek Jaroń z Interii pisał większy artykuł o fenomenie niepokonanego jeszcze wtedy Artura Szpilki (20-2, 15 KO). Wypowiedziało się kilka osób, w tym również ja. Określiłem go wtedy jako bardzo dużego zawodnika kategorii cruiser, który spokojnie może sięgnąć po tytuł mistrza świata w limicie 90,7 kilograma, ale w krainie olbrzymów nie zajdzie na sam szczyt, ponieważ zabraknie mu warunków fizycznych. Kilka lat później, gdy uznałem już Artura za "ciężkiego", ten zastanawia się nad zejściem w dół.
 • Izu Ugonoh chce walczyć o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej

  Izu Ugonoh chce walczyć o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej

  - Walka o tytuł mistrza świata to już nie marzenia, tylko coraz bardziej realny plan na przyszły rok. Póki co skupiam się na mojej najbliższej walce. Chcę pokazać w niej najlepszą dotąd swoją wersję - mówi polski bokser wagi ciężkiej Izu Ugonoh (16-0, 13 KO).
 • Tyson Fury: Nie będę walczył z Haye'em nawet za sto milionów funtów!

  Tyson Fury: Nie będę walczył z Haye'em nawet za sto milionów funtów!

  Tyson Fury (25-0, 18 KO) czasem mówi jedno, a robi drugie, ale wyjątkowo konsekwentnie wypowiada się na temat ewentualnej potyczki z Davidem Haye'em (27-2, 25 KO). Angielski kolos, aktualny mistrz świata wagi ciężkiej według organizacji WBA i WBO, znów powiedział, że nie zamierza dawać szansy swojemu rodakowi, który w przeszłości dwukrotnie go wykiwał.
 • Trener Tysona Fury'ego o walce z Władymirem Kliczką: Nokaut prawdopodobny

  Trener Tysona Fury'ego o walce z Władymirem Kliczką: Nokaut prawdopodobny

  Peter Fury, wujek i trener Tysona Fury'ego (24-0, 18 KO), jest zdania, że potyczka kolosa z Manchesteru z Władymirem Kliczką (64-3, 53 KO) może nie potrwać dwunastu rund. - Nokaut jest prawdopodobny, chociaż tak naprawdę nie dbamy o formę rozstrzygnięcia, po prostu chcemy zwycięstwa - powiedział.
 • Kliczko o Jenningsie: Ciężko go trafić

  Kliczko o Jenningsie: Ciężko go trafić

  - Facet nieustannie się ruszał i naprawdę ciężko było go trafić - komplementował swojego rywala Władymir Kliczko (64-3, 53 KO), który punktowym zwycięstwem nad Bryantem Jenningsem (19-1, 10 KO) przedłużył swoje panowanie na tronie federacji WBO, WBA i IBF wagi ciężkiej.
 • Stiverne zmierzy się z Wilderem o mistrzostwo WBC w wadze ciężkiej

  Stiverne zmierzy się z Wilderem o mistrzostwo WBC w wadze ciężkiej

  To już pewne - wyczekiwana od kilku miesięcy walka o mistrzostwo WBC w wadze ciężkiej pomiędzy Bermane'em Stiverne'em (24-1-1, 21 KO) a Deontayem Wilderem (32-0, 32 KO) odbędzie się 17 stycznia w Las Vegas.
 • Przewieźli polskimi drogami ładunek o wadze 460 ton!

  Przewieźli polskimi drogami ładunek o wadze 460 ton!

  14 miesięcy trwa transport turbiny gazowej i stojana jej generatora dla Elektrociepłowni Stalowa Wola (Podkarpackie). Ostatni, liczący 27 kilometrów odcinek, podróży rozpoczął się w sobotę rano; potrwał do niedzieli. Przewożone urządzenia ważyły 460 ton.