wada doping

Artykuły - Wada doping (14)

 • WADA: Od 2021 roku łagodniejsze kary za narkotyki rekreacyjne poza zawodami

  WADA: Od 2021 roku łagodniejsze kary za narkotyki rekreacyjne poza zawodami

  Sportowcy, u których zostanie potwierdzone stosowanie tzw. narkotyków rekreacyjnych poza zawodami, od 2021 roku zostaną zawieszeni na okres od miesiąca do trzech - poinformowała Światowa Agencja Antydopingowa (WADA). Obecnie obowiązuje za to dwuletnia dyskwalifikacja.
 • Laboratorium antydopingowe w Moskwie ponownie zawieszone przez WADA

  Laboratorium antydopingowe w Moskwie ponownie zawieszone przez WADA

  Światowa Agencja Antydopingowa (WADA), na której czele stoi Witold Bańka, ponownie zawiesiła akredytację dla laboratorium w Moskwie - poinformowano w środę w komunikacie. Placówka w stolicy Rosji znów nie może zatem wykonywać żadnych badań.
 • Kongres WADA. Legislacja, technologia i budżet przyszłością antydopingu

  Kongres WADA. Legislacja, technologia i budżet przyszłością antydopingu

  Uchwalenie odpowiednich przepisów przez rządy państw, bardziej zaawansowane technologicznie testy i zwiększenie budżetu Światowej Agencji Antydopingowej - to zdaniem delegatów na konferencji WADA w Katowicach klucz do usprawnienia walki z nieuczciwymi sportowcami.
 • Kongres WADA. Bańka: Budżet organizacji jest niewspółmierny do oczekiwań

  Kongres WADA. Bańka: Budżet organizacji jest niewspółmierny do oczekiwań

  Witold Bańka, który podczas kongresu w Katowicach zostanie zatwierdzony na szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA), zaapelował o zwiększenie budżetu organizacji. "Budżet WADA jest niewspółmierny do oczekiwań" - podkreślił.
 • Kongres WADA. Bańka: Zaczyna się nowa historia antydopingu

  Kongres WADA. Bańka: Zaczyna się nowa historia antydopingu

  "Dziś zaczyna się nowa historia antydopingu" - zapowiedział na otwarcie Kongresu Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) w Katowicach minister sportu Witold Bańka, który w czwartek ma zostać jej prezydentem. "Nigdy nie będę tolerował oszustów" - podkreślił.
 • Witold Bańka: Nie obawiamy się wyrzucać oszustów ze sportu

  Witold Bańka: Nie obawiamy się wyrzucać oszustów ze sportu

  - Mam w sobie na tyle dużo energii, żeby tą misję kontynuować, dokończyć projekty, które w naszym resorcie realizujemy. Jestem gotowy do kontynuowania pracy - powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka.
 • Rodczenkow krytykuje decyzję WADA: To zdrada uczciwych sportowców

  Rodczenkow krytykuje decyzję WADA: To zdrada uczciwych sportowców

  Ukrywający się w USA były kierownik moskiewskiego laboratorium antydopingowego Grigorij Rodczenkow skrytykował decyzję Międzynarodowej Agencji Antydopingowej (WADA), która orzekła, że Rosyjska Agencja Antydopingowa (RUSADA) ponownie pracuje zgodnie z jej wymaganiami.
 • Rosjanie aresztowani w Holandii podejrzani są m.in. o cyberatak na AMA

  Rosjanie aresztowani w Holandii podejrzani są m.in. o cyberatak na AMA

  Prokuratura w Bernie twierdzi, że dwaj Rosjanie, aresztowani wiosną w Holandii, za próbę szpiegowania laboratorium badającego środek użyty do próby otrucia Siergieja Skripala, są także podejrzani o cyberatak na Światową Agencję Antydopingową (WADA) w Lozannie.
 • Bańka: Jeśli zostanę przewodniczącym WADA, to ustąpię z funkcji szefa resortu

  Bańka: Jeśli zostanę przewodniczącym WADA, to ustąpię z funkcji szefa resortu

  Minister sportu Witold Bańka potwierdził na środowym briefingu prasowym, że będzie kandydował na stanowisko przewodniczącego Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). "Jeśli zostanę wybrany, to zrezygnuję z funkcji szefa resortu" - zaznaczył.
 • WADA usunęła alkohol z listy substancji zakazanych

  WADA usunęła alkohol z listy substancji zakazanych

  Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) usunęła alkohol z listy zakazanych substancji, która została opublikowana w niedzielę. Nowy wykaz niedozwolonych środków i metod dopingowych będzie obowiązywać od 1 stycznia 2018 r. - poinformowała agencja na oficjalnej stronie.