W tym sezonie

Artykuły - W tym sezonie (35)

 • Czarna porzeczka: Jesteśmy pierwsi w świecie, ale sezon mamy koszmarny

  Czarna porzeczka: Jesteśmy pierwsi w świecie, ale sezon mamy koszmarny

  Przemysł zaoferował w tym sezonie plantatorom porzeczek tak niskie ceny za owoce, że pokryły one zaledwie 20-25 proc. kosztów uprawy. Plantatorzy liczą na pomoc resortu rolnictwa. Polska jest największym na świecie producentem owoców czarnej porzeczki i najważniejszym dostawcą tych owoców na rynki międzynarodowe. Produkuje ok. 57 proc. porzeczek czarnych w skali Europy i blisko 53 proc. w świecie.
 • W ubiegłym sezonie za kilogram winniczków płacono 2 zł

  W ubiegłym sezonie za kilogram winniczków płacono 2 zł

  150 ton ślimaków winniczków będzie można zebrać w tym sezonie w woj. lubuskim. Zbiór będzie dozwolony od 20 kwietnia do końca mają, a firmy zamierzające skupować te mięczaki powinny wystąpić o zezwolenia do końca marca.
 • Zapowiadają się rekordowe zbiory kukurydzy

  W ocenie analityków, w tym sezonie zbiory kukurydzy w Unii Europejskiej prawdopodobnie osiągną rekordowy poziom przekraczając 70 mln ton. Wysoka produkcja i prognoza wysokich zbiorów w USA i na świecie, może przełożyć się na dalszy spadek cen kukurydzy.
 • W tym sezonie Polakom nie przeszkadzały wysokie ceny nad Bałtykiem

  W tym sezonie Polakom nie przeszkadzały wysokie ceny nad Bałtykiem

  Tegoroczne lato pod względem pogody było wyjątkowo łaskawe dla turystów wypoczywających w Polsce. Naszym rodakom nie przeszkadzały wysokie ceny nad Bałtykiem.
 • Mniejsze zbiory jabłek w tym roku

  W tym sezonie zebrano w Polsce około 20 procent mniej jabłek niż w roku ubiegłym. Zbiory tych owoców właśnie dobiegły końca.
 • IMC oczekuje zbiorów słonecznika wyższych od prognoz

  Grupa rolnicza IMC, notowana na GPW, zebrała 39 proc. powierzchni zasianej w tym sezonie słonecznikiem - wynika ze stanu na 2 października. Wydajność na tym obszarze wyniosła 2,81 t/ha słonecznika, wobec planowanych 2,3 t/ha. Dobre wyniki spółka osiąga też w zakresie zbiorów ziemniaka, którego wydajność sięga 36,8 ton na hektar o 142 proc. więcej niż średnia na Ukrainie. Spółce sprzyjają również rosnące ceny ziemniaka oraz mleka.
 • Dziś rusza wielka kampania cukrownicza w Polsce

  Dziś rusza wielka kampania cukrownicza w Polsce

  Dziś rozpoczyna się kampania cukrownicza w Polsce. Jako pierwsza ruszy cukrownia Środa należąca do niemieckiego koncernu Pfeifer & Langen. Eksperci oceniają, że w tym sezonie cukrownie w Polsce wyprodukują ok. 1 mln 550 tys. ton cukru.
 • Susza daje się we znaki producentom ziemniaków, kapusty i brokułów

  Susza daje się we znaki producentom ziemniaków, kapusty i brokułów

  Susza daje się we znaki producentom ziemniaków, kapusty czy brokułów, które w tym sezonie są dużo droższe, niż w poprzednim roku.
 • Wakacje w Chorwacji będą tańsze?

  Wakacje w Chorwacji będą tańsze?

  Jest szansa na tańsze wakacje w Chorwacji. Wejście tego kraju do Unii Europejskiej 1 lipca automatycznie spowoduje obniżenie kosztów połączeń telefonicznych. Ceny w hotelach mogą zaś spaść dzięki kryzysowi gospodarczemu.
 • Wczasy z dreszczykiem

  Wczasy z dreszczykiem

  Turyści wyjeżdżający w wakacje za granicę z biurem podróży, które ogłosi bankructwo, mogą mieć poważne kłopoty z powrotem do kraju. Chyba że po raz kolejny zapłacą za loty i hotel - alarmuje "Metro".