W tym sezonie

Artykuły - W tym sezonie (-6)

 • Czarna porzeczka: Jesteśmy pierwsi w świecie, ale sezon mamy koszmarny

  Czarna porzeczka: Jesteśmy pierwsi w świecie, ale sezon mamy koszmarny

  Przemysł zaoferował w tym sezonie plantatorom porzeczek tak niskie ceny za owoce, że pokryły one zaledwie 20-25 proc. kosztów uprawy. Plantatorzy liczą na pomoc resortu rolnictwa. Polska jest największym na świecie producentem owoców czarnej porzeczki i najważniejszym dostawcą tych owoców na rynki międzynarodowe. Produkuje ok. 57 proc. porzeczek czarnych w skali Europy i blisko 53 proc. w świecie.
 • W ubiegłym sezonie za kilogram winniczków płacono 2 zł

  W ubiegłym sezonie za kilogram winniczków płacono 2 zł

  150 ton ślimaków winniczków będzie można zebrać w tym sezonie w woj. lubuskim. Zbiór będzie dozwolony od 20 kwietnia do końca mają, a firmy zamierzające skupować te mięczaki powinny wystąpić o zezwolenia do końca marca.
 • Zapowiadają się rekordowe zbiory kukurydzy

  W ocenie analityków, w tym sezonie zbiory kukurydzy w Unii Europejskiej prawdopodobnie osiągną rekordowy poziom przekraczając 70 mln ton. Wysoka produkcja i prognoza wysokich zbiorów w USA i na świecie, może przełożyć się na dalszy spadek cen kukurydzy.
 • W tym sezonie Polakom nie przeszkadzały wysokie ceny nad Bałtykiem

  W tym sezonie Polakom nie przeszkadzały wysokie ceny nad Bałtykiem

  Tegoroczne lato pod względem pogody było wyjątkowo łaskawe dla turystów wypoczywających w Polsce. Naszym rodakom nie przeszkadzały wysokie ceny nad Bałtykiem.