w polsce

Artykuły - W polsce (0)

 • Rolnicze OPZZ postuluje odstrzał wilków i łosi

  Rolnicze OPZZ postuluje odstrzał wilków i łosi

  - Wilków i łosi w Polsce jest za dużo, trzeba zmniejszyć ich populację, gdyż te zwierzęta powodują straty u rolników i w gospodarce łowieckiej - mówił na środowej konferencji prasowej przewodniczący OPZZ RIOR Sławomir Izdebski.
 • Początek sezonu szparagowego wcześniej niż zwykle

  Początek sezonu szparagowego wcześniej niż zwykle

  Wcześniej niż zwykle, w pierwszej dekadzie kwietnia, rozpoczął się w tym roku w Polsce sezon szparagowy. Producenci wskazują, że coraz mniej krajowej produkcji trafia na eksport; szparagi coraz częściej goszczą na polskich stołach - również we wschodniej części Polski.
 • Wzrósł odsetek Polaków uważających, że sytuacja w Polsce zmierza w złym kierunku

  Wzrósł odsetek Polaków uważających, że sytuacja w Polsce zmierza w złym kierunku

  O 6 proc. wzrósł odsetek Polaków, którzy uważają, że sytuacja w Polsce zmierza w złym kierunku. Taką opinię wyraziło 39 proc. ankietowanych w najnowszym badaniu CBOS.
 • W 2023 r. w Polsce pociągi będą mogły jeździć do 250 km na godz.

  W 2023 r. w Polsce pociągi będą mogły jeździć do 250 km na godz.

  Z końcem 2023 roku w Polsce pociągi będą mogły poruszać się z prędkością do 250 km na godz. - poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. W Idzikowicach (Łódzkie) szef resortu podpisał nowelizację rozporządzenia, które umożliwi osiąganie takich prędkości. Do tej pory pociągi mogły jechać z prędkością maksymalnie do 200 km na godz.
 • Dynamiczny wzrost sektora pożyczek online dzięki fintechom

  Dynamiczny wzrost sektora pożyczek online dzięki fintechom

  Prawie 1/3 wszystkich inwestycji w fintechy w latach 2010-2016 dotyczyła kredytów i pożyczek. Sektor pożyczek online w Polsce dalej się dynamicznie rozwija. Jakie są tego powody?
 • Walka ze smogiem przeniosła się do Brukseli!

  Walka ze smogiem przeniosła się do Brukseli!

  Konferencja w Brukseli pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii rozpoczęła szeroką dyskusję na temat zastosowania wodoru jako alternatywnego paliwa, co jest ściśle związane z troską o środowisko naturalne. W Polsce inicjatorką publicznej walki ze smogiem jest aktorka Grażyna Wolszczak, która uczestnictwem w konferencji chciała zwrócić uwagę na wzrastający problem utrzymania czystości powietrza w naszym kraju.
 • Benzyna w Polsce najdroższa od ponad czterech lat

  Benzyna w Polsce najdroższa od ponad czterech lat

  Benzyna bezołowiowa na polskich stacjach jest ponownie droższa i kosztuje najwięcej od ponad 4 lat. Co się dzieje na rynku paliw i czy sytuacja w Polsce jest wyjątkowa? Po odpowiedź na pytanie, co kreuje ruchy cen paliw w Europie oraz w Polsce, trzeba udać się na drugą stronę oceanu, czyli do USA.
 • Nieruchomości premium - rynek który rośnie

  Nieruchomości premium - rynek który rośnie

  Ponad 8 procent - o tyle w skali roku rośnie w Polsce rynek nieruchomości premium. W 2018 jego wartość sięgnęła 700 milionów złotych. Najwięcej luksusowych apartamentów powstało w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu i Poznaniu - wynika z Raportu "High Level Book" przygotowanego przez High Level Sales & Marketing.
 • Producenci trzody: Projekt ustawy odorowej potęguje negatywne procesy na wsi

  Producenci trzody: Projekt ustawy odorowej potęguje negatywne procesy na wsi

  Projekt ustawy odorowej potęguje negatywne procesy zachodzące na polskiej wsi i jest sprzeczny z deklarowaną przez resort rolnictwa linią odbudowy produkcji trzody chlewnej w Polsce - uważa Krajowy Związek Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej.
 • Transformacja energetyczna UE najsilniej uderzy w Polskę - raport KE

  Transformacja energetyczna UE najsilniej uderzy w Polskę - raport KE

  Transformacją energetyczną szczególnie dotkniętych będzie kilka regionów Unii Europejskiej, największa liczba zagrożonych miejsc pracy znajduje się m.in. w Polsce, Czechach i Rumunii - wynika z raportu Komisji Europejskiej dotyczącego regionów węglowych.

Filmy - W polsce (2)

 • Ruszył pierwszy w Polsce proces domniemanego terrorysty Państwa Islamskiego

  Przed sądem okręgowym w Katowicach ruszył proces Mourada T. oskarżonego o terroryzm i przynależność do Państwa Islamskiego. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów o przynależności do ISIS. Potwierdza jednak, że posługiwał się fałszywymi danymi oraz że posiadał narkotyki. W mediach pojawiały się informacje, że na urządzeniach elektronicznych należących do oskarżonego służby miały znaleźć zdjęcia bomb oraz instrukcje ich konstruowania. Tych doniesień nie potwierdza jednak obrońca oskarżonego, który nazywa te informacje plotkami. - Nie ma dowodów na to, żeby mój klient był członkiem Państwa Islamskiego – powiedział mec. Krzysztof Młodzik, obrońca oskarżonego Mourada T. Zdaniem prokuratury, mężczyzna miał być zwiadowcą organizacji terrorystycznej i współpracować z Abdelhamidem Abbaoudem podejrzewanym o organizowanie zamachów w Paryżu 13 listopada 2015 r. oraz o organizację zamachu w pociągu THALYS relacji Amsterdam – Paryż. - Oskarżony miał sprawdzać trasy, czy imigranci są kontrolowani, na ile te kontrole w różnych państwach są szczegółowe i miał przekazywać te informacje innym osobom – poinformował Paweł Leks z Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Prokurator potwierdził także, że w telefonie oskarżonego nie znaleziono żadnych zdjęć bomb. Mężczyzna jest Marokańczykiem. Został zatrzymany w Rybniku w 2016 roku. Od tamtego czasu Mourad T. był osadzony w areszcie.
 • Brytyjska para książeca już w Polsce

  W poniedziałek po godz. 13.30 w Warszawie wylądował samolot z księciem i księżną Cambridge Williamem i Kate na pokładzie. Para książęca spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, a w Gdańsku - Europejskie Centrum Solidarności.