w polsce

Artykuły - W polsce (0)

 • Ukraiński fundusz chce wydać w Polsce miliony

  Ukraiński fundusz chce wydać w Polsce miliony

  Focus Estate Fund inwestuje na aktywnie rozwijających się rynkach Europy Środkowej. W swoim portfolio fundusz z Ukrainy ma dwie nieruchomości handlowe w Polsce i dwie w Czechach. W ciągu 2-3 lat firma planuje dokupić 50 tys. m kw. powierzchni. Interesują ją małe miasta, w których średnio na jeden obiekt chce wydać od trzech do ośmiu mln euro.
 • Dansk Supermarked Group, właściciel Netto, podał wyniki finansowe za 2017 rok

  Dansk Supermarked Group, właściciel Netto, podał wyniki finansowe za 2017 rok

  Dansk Supermarked Group, do której należy m.in. Netto, odnotowała w 2017 roku bardzo dobre wyniki wszystkich swoich spółek. Pierwsze roczne sprawozdanie finansowe od czasu ponownego przejęcia firmy przez Salling Foundations wykazuje wzrost zarówno przychodów, jak i zysków. To historyczny moment dla Dansk Supermarked - grupa osiągnęła najwyższy w historii udział w duńskim rynku. W planie są dalsze inwestycje, także w Polsce.
 • Pożegnamy gotówkę już za 10 lat - tak sądzi co czwarty Polak

  Pożegnamy gotówkę już za 10 lat - tak sądzi co czwarty Polak

  Polacy coraz bardziej odzwyczajają się od gotówki. Według danych NBP liczba bezgotówkowych transakcji kartami płatniczymi w IV kwartale 2017 r. wzrosła aż o ok. 1/4 w porównaniu z wynikiem z końca roku 2016. Czy całkowite rozstanie z gotówką jest możliwe w Polsce w ciągu najbliższej dekady? Spodziewa się tego już co czwarty z nas - wynika z ogólnopolskiego badania zleconego przez instytucję płatniczą AKCENTA.
 • Kreowanie talentów i kluczowa rola armii. Które rozwiązania mogłyby sprawdzić się w Polsce?

  Kreowanie talentów i kluczowa rola armii. Które rozwiązania mogłyby sprawdzić się w Polsce?

  Izrael uznawany jest za trzeci najbardziej innowacyjny kraj na świecie. System edukacji w tym kraju wspiera jego osiągnięcia na polu innowacji i zaawansowanych technologii.
 • Przez kulawy recykling toniemy w śmieciach

  Przez kulawy recykling toniemy w śmieciach

  Makulatura, plastiki i szkło są chodliwym towarem, ale tylko według unijnych teorii. W praktyce w Polsce na surowce nie ma chętnych - pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna". Według gazety, "tracą na tym wszyscy, ze środowiskiem na czele".
 • MFW podniósł prognozę wzrostu PKB w Polsce w 2018 r. do 4,1 proc. z 3,3 proc.

  MFW podniósł prognozę wzrostu PKB w Polsce w 2018 r. do 4,1 proc. z 3,3 proc.

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że wzrost PKB Polski w 2018 r. wyniesie 4,1 proc., a w 2019 r. 3,5 proc. - wynika z kwietniowej edycji World Economic Outlook. W październiku 2017 r. ekonomiści funduszu oczekiwali, że dynamika PKB w 2018 r. wyniesie 3,3 proc., a w 2019 r. będzie na poziomie 3 proc. MFW w odniesieniu do świata, utrzymał prognozy wzrostu gospodarczego, ostrzegł przed wojną handlową
 • Drugie życie słynnej fabryki FSO na warszawskim Żeraniu. Za kilka miesięcy w dawnych halach otworzy się nowoczesne centrum konferencyjne

  Drugie życie słynnej fabryki FSO na warszawskim Żeraniu. Za kilka miesięcy w dawnych halach otworzy się nowoczesne centrum konferencyjne

  W drugiej połowie roku do użytku zostanie oddana inwestycja, która powstaje na terenie słynnej, warszawskiej fabryki FSO na Żeraniu. Postindustrialne hale, z zachowaniem wielu oryginalnych elementów, zostaną przekształcone w centrum konferencyjne, jedno z największych w Polsce. Obok powstanie nowoczesny biurowiec, hotel międzynarodowej sieci i centrum designu oraz wyposażania wnętrz. Cała inwestycja powstanie przy jednym z najbardziej ruchliwych węzłów komunikacyjnych Warszawy.
 • Jadwiga Emilewicz: Potrzebujemy więcej nowoczesnych spółek w Polsce

  Jadwiga Emilewicz: Potrzebujemy więcej nowoczesnych spółek w Polsce

  - Potrzebujemy jeszcze więcej nowoczesnych spółek, które będą wykorzystywać najnowsze technologie, najlepiej te opracowane przez rodzime uczelnie i instytuty. To nie wydarzy się jednak bez zmiany nastawienia uczelni w Polsce, które muszą chcieć wspierać swoich studentów i młodych absolwentów, aby korzystali z ich laboratoriów i jak najszybciej - już na etapie pisania publikacji - mogli komercjalizować i wdrażać wyniki swoich prac - mówi w rozmowie z Interią Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.
 • Azari: Izraelski biznes widzi w Polsce szansę

  Azari: Izraelski biznes widzi w Polsce szansę

  Już w czerwcu br. może dojść do spotkania premierów Polski i Izraela. - Mam nadzieję, że tak się stanie - mówi Interii Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce.
 • Postawmy mocniej na współpracę z Izraelem

  Postawmy mocniej na współpracę z Izraelem

  Spoglądamy w Polsce w stronę Izraela z nadzieją, że tamtejsze rozwiązania, które już od wielu lat wspierają rynek innowacji i nowych technologii, uda się - przynajmniej częściowo - zastosować nad Wisłą. Udało się to na razie tylko nielicznym. Jak więc będzie z Polską?

Filmy - W polsce (2)

 • Ruszył pierwszy w Polsce proces domniemanego terrorysty Państwa Islamskiego

  Przed sądem okręgowym w Katowicach ruszył proces Mourada T. oskarżonego o terroryzm i przynależność do Państwa Islamskiego. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzutów o przynależności do ISIS. Potwierdza jednak, że posługiwał się fałszywymi danymi oraz że posiadał narkotyki. W mediach pojawiały się informacje, że na urządzeniach elektronicznych należących do oskarżonego służby miały znaleźć zdjęcia bomb oraz instrukcje ich konstruowania. Tych doniesień nie potwierdza jednak obrońca oskarżonego, który nazywa te informacje plotkami. - Nie ma dowodów na to, żeby mój klient był członkiem Państwa Islamskiego – powiedział mec. Krzysztof Młodzik, obrońca oskarżonego Mourada T. Zdaniem prokuratury, mężczyzna miał być zwiadowcą organizacji terrorystycznej i współpracować z Abdelhamidem Abbaoudem podejrzewanym o organizowanie zamachów w Paryżu 13 listopada 2015 r. oraz o organizację zamachu w pociągu THALYS relacji Amsterdam – Paryż. - Oskarżony miał sprawdzać trasy, czy imigranci są kontrolowani, na ile te kontrole w różnych państwach są szczegółowe i miał przekazywać te informacje innym osobom – poinformował Paweł Leks z Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Prokurator potwierdził także, że w telefonie oskarżonego nie znaleziono żadnych zdjęć bomb. Mężczyzna jest Marokańczykiem. Został zatrzymany w Rybniku w 2016 roku. Od tamtego czasu Mourad T. był osadzony w areszcie.
 • Brytyjska para książeca już w Polsce

  W poniedziałek po godz. 13.30 w Warszawie wylądował samolot z księciem i księżną Cambridge Williamem i Kate na pokładzie. Para książęca spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, a w Gdańsku - Europejskie Centrum Solidarności.