W ciemności

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
W ciemności (Film (2011)[In Darkness] Reż.Agnieszka Holland) ,

Artykuły - W ciemności (34)

 • Agnieszka Holland z Nagrodą Wolności

  Agnieszka Holland z Nagrodą Wolności

  Agnieszka Holland została w poniedziałek, 4 czerwca, uhonorowana Nagrodą Wolności im. Jana Karskiego, przyznaną jej przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce "za wybitne zasługi na rzecz demokracji i praw człowieka na niwie politycznej, społecznej i kulturalnej".
 • Zmienić kolor włosów!

  Zmienić kolor włosów!

  Ten rok należeć będzie do niej. W konkursie zakończonego w sobotę Gdynia Film Festival Agnieszka Grochowska wystąpiła w aż trzech filmach: "80 milionach", "Bez wstydu" oraz "W ciemności", za rolę w tym ostatnim otrzymując Złote Lwy dla najlepszej aktorki imprezy. Niedługo zobaczymy ją w roli Danuty Wałęsy w biograficznym filmie w reżyserii Andrzeja Wajdy.
 • Najlepsi w drugim planie

  Najlepsi w drugim planie

  Podczas ceremonii rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2012, która odbyła się 19 marca w Warszawie, w kategorii najlepsi aktorzy drugoplanowi triumfowali Kinga Preis za kreację w obrazie "W ciemności" oraz Jacek Braciak za rolę w "Róży".
 • Więckiewicz z Orłem

  Więckiewicz z Orłem

  Podczas ceremonii rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2012, która odbyła się 19 marca w Warszawie, Robert Więckiewicz odebrał statuetkę Orła 2012 za najlepszą rolę pierwszoplanową w filmie Agnieszki Holland "W ciemności".
 • Po Oscarach: rozczarowanie i narzekania

  Po Oscarach: rozczarowanie i narzekania

  Nie tylko Polacy są zawiedzeni rezultatem Oscarów - przegraną "W ciemności" w kategorii filmów zagranicznych na tegorocznej ceremonii rozdania nagród amerykańskiej Akademii Filmowej. Media w USA narzekają na sam konkurs i jego wynik w głównej kategorii.
 • Werdykt nie jest przegraną Holland

  Werdykt nie jest przegraną Holland

  "Konkurencja była wyjątkowo trudna i werdykt nie może być w żadnym wypadku potraktowany, jako przegrana Agnieszki Holland" - powiedział krytyk filmowy Tomasz Raczek. "Podejrzewałem, że 'Artysta' okaże się najlepszy. Meryl Streep zasłużenie otrzymała Oscara za najlepszą rolę w 'Żelaznej Damie'. Także Jean Dujardin zasłużył na Oscara" - dodał.
 • Holland bez Oscara: Szkoda...

  Holland bez Oscara: Szkoda...

  To mógł być wielki sukces polskiego kina, ale Agnieszka Holland nie została pierwszą w historii polską reżyserką, która otrzymała nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej. W rywalizacji oscarowej film "W ciemności" został pokonany przez irańskie "Rozstanie".
 • "W ciemności": Jakie są szanse na Oscara?

  "W ciemności": Jakie są szanse na Oscara?

  Twórcy filmu "W ciemności", w reżyserii Agnieszki Holland, nominowanego do tegorocznej nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszego filmu zagranicznego mają nadzieję na statuetkę Oscara, chociaż za faworyta uchodzi irańskie "Rozstanie".
 • Kim są oscarowi konkurenci Holland?

  Kim są oscarowi konkurenci Holland?

  Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem w Berlinie irańskie "Rozstanie" i uhonorowany w Cannes izraelski "Footnote" są wśród konkurentów filmu "W ciemności" Agnieszki Holland w rywalizacji o Oscara za najlepszy obraz nieanglojęzyczny.
 • Więckiewicz i Machulski na gali Oscarów

  Więckiewicz i Machulski na gali Oscarów

  Robert Więckiewicz, odtwórca głównej roli w filmie "W ciemności" oraz producent tego filmu Juliusz Machulski będą towarzyszyć Agnieszce Holland podczas niedzielnej gali rozdania Oscarów - powiedziała w środę reżyserka. Do USA Holland wylatuje w czwartek.

Filmy - W ciemności (22)