Vuelta a Espana

Artykuły - Vuelta a Espana (254)

 • Vuelta a Espana. Tegoroczna edycja trudniejsza niż pierwotnie planowano

  Vuelta a Espana. Tegoroczna edycja trudniejsza niż pierwotnie planowano

  Tegoroczna edycja kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana będzie jeszcze trudniejsza niż pierwotnie planowano. Dwa płaskie etapy, które miały przebiegać przez Portugalię, zastąpiono bowiem pagórkowatymi odcinkami w zachodniej Hiszpanii.
 • ​Vuelta a Espana. Nie będzie etapów w Portugalii

  ​Vuelta a Espana. Nie będzie etapów w Portugalii

  Organizatorzy wyścigu Vuelta a Espana poinformowali, że kolarze nie będą się w tym roku ścigać w Portugalii. Trasy 15. i 16. etapu, które miały przebiegać m.in. przez Porto, Matosinhos i Viseu, zostały już zmienione, choć szczegółów nie podano.
 • Vuelta a Espana. Przyznano "dzikie karty"

  Vuelta a Espana. Przyznano "dzikie karty"

  Hiszpańskie drużyny Burgos BH oraz Caja Rural otrzymały "dzikie karty" na wyścig kolarski Vuelta a Espana, który odbędzie się od 20 października do 8 listopada - poinformowali organizatorzy.
 • Kolarstwo. UCI podało nowy kalendarz. Tour de Pologne na początku sierpnia

  Kolarstwo. UCI podało nowy kalendarz. Tour de Pologne na początku sierpnia

  Dwa wielkie toury nakładające się na siebie, wielkie belgijskie monumenty rozgrywane w czasie Giro d’Italia i Vuelty. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) podała szczegółowy kalendarz na 2020 roku. Tour de Pologne będzie pierwszym wieloetapowym wyścigiem sezonu.
 • Vuelta a Espana: 18 etapów, początek w Kraju Basków

  Vuelta a Espana: 18 etapów, początek w Kraju Basków

  Organizatorzy kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana potwierdzili oficjalnie, że tegoroczna edycja rozpocznie się w mieście Irun w Kraju Basków i zostanie zredukowana do 18 etapów. Już wcześniej informowano, iż z powodu koronawirusa zrezygnowano ze startu w Holandii.
 • Vuelta a Espana. Zrezygnowano z rozpoczęcia wyścigu w Holandii

  Vuelta a Espana. Zrezygnowano z rozpoczęcia wyścigu w Holandii

  Z powodu pandemii zrezygnowano z rozpoczęcia w Holandii tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana - poinformowali organizatorzy. Pierwotnie miały się tam odbyć trzy pierwsze etapy imprezy, której dokładny termin stoi wciąż pod znakiem zapytania.
 • Kolarstwo. Możliwe, że Vuelta a Espana i Giro d'Italia odbędą się w tym samym czasie

  Kolarstwo. Możliwe, że Vuelta a Espana i Giro d'Italia odbędą się w tym samym czasie

  Kolejne informacje o przeniesieniu Tour de France sprawiają, że rozegranie dwóch innych wielkich wyścigów kolarskich - Vuelta a Espana i Giro d'Italia - będzie możliwe dopiero jesienią. Gazeta "El Pais" podała, że mogłyby się odbyć prawdopodobnie w tym samym terminie 3-25 października.
 • Vuelta a Espana. Organizatorzy na razie nie przewidują zmian

  Vuelta a Espana. Organizatorzy na razie nie przewidują zmian

  Wyścig Vuelta a Espana nie będzie skrócony, ani przesunięty na inny termin – oświadczył w czwartek dyrektor imprezy Javier Guillen. Kolarze mają rywalizować od 14 sierpnia do 6 września. Jednak obecnie Hiszpania jest ogarnięta pandemią koronawirusa.
 • Vuelta a Espana. Wspaniałe zwycięstwo Pogacara, Majka trzeci

  Vuelta a Espana. Wspaniałe zwycięstwo Pogacara, Majka trzeci

  Słoweniec Tadej Pogacar (Team Emirates) wygrał w Plataforma de Gredos, po samotnej ucieczce, 20. etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana. Trzecie miejsce zajął Rafał Majka (Bora-Hansgrohe).
 • Vuelta a Espana. Cavagna wygrał etap, Roglicz wciąż liderem

  Vuelta a Espana. Cavagna wygrał etap, Roglicz wciąż liderem

  Francuz Remi Cavagna z ekipy Deceuninck-Quick Step wygrał w Toledo, po samotnym finiszu, 19. etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana. Liderem pozostał dziesiąty na mecie Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma).

Filmy - Vuelta a Espana (10)