VR

Artykuły - VR (29)

 • Nadciąga metawersum (metaverse) – wirtualny następca internetu

  Nadciąga metawersum (metaverse) – wirtualny następca internetu

  Wyobraźmy sobie sztuczny świat, pełen holograficznych awatarów, w którym każdy może żyć własnym, specjalnie wykreowanym bytem. Świat ten łączyłby w sobie przyziemność rzeczywistego otoczenia z cyfrowym surrealizmem, umożliwiając bezpieczną kooperacje przebywających w nim osób. Całość stanowiłaby alternatywną rzeczywistość w cyberprzestrzeni – metawersum (z angielskiego "metaverse"). Choć wizja ta brzmi jak szalony wymysł twórcy fantastyki, być może niebawem się spełni.
 • Samodzielnie zbudował rękawice haptyczne do VR

  Samodzielnie zbudował rękawice haptyczne do VR

  Stale rosnąca popularność urządzeń do wirtualnej rzeczywistości, skłania producentów do wymyślania coraz to nowszych rozwiązań, potęgujących te wrażenia. Pewien student postanowił ich jednak ubiec.
 • Żołnierze będą trenować tankowanie w powietrzu na zestawach VR

  Żołnierze będą trenować tankowanie w powietrzu na zestawach VR

  Żołnierze amerykańskiego wojska będą trenować operację uzupełniania paliwa na specjalnych zestawach VR. Wirtualna rzeczywistość ma ich przygotować do tej operacji.
 • Apple stworzy gogle do mieszanej rzeczywistości

  Apple stworzy gogle do mieszanej rzeczywistości

  Apple przygotowuje swój zestaw do rozszerzonej i mieszanej rzeczywistości. Okazuje się, że konstrukcja będzie bardzo lekka.
 • Możesz teraz rozmawiać ze znajomymi w VR za pomocą Messengera

  Możesz teraz rozmawiać ze znajomymi w VR za pomocą Messengera

  Dobra wiadomość dla posiadaczy gogli do wirtualnej rzeczywistości. Wszystko wskazuje, że Facebook w końcu zintegrował swoją usługę Messenger z platformą Oculus VR.
 • Apple VR już w przyszłym roku?

  Apple VR już w przyszłym roku?

  Rozwiązania związane w wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością są ostatnio modne. Od dawna dało się słyszeć, że także Apple pracuje nad własnymi zestawami. Choć wszyscy stawiali, że to technologia AR jest dla firmy priorytetowa, rzeczywiście może być jednak inaczej.
 • Microsoft Flight Simulator ze wsparciem dla VR

  Microsoft Flight Simulator ze wsparciem dla VR

  Microsoft ma dobrą wiadomość dla fanów Flight Simulator 2020. Do końca roku w symulatorze pojawi się pełne wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości.
 • VIVE XR Suite - wirtualna rzeczywistość do pracy i spotkań

  VIVE XR Suite - wirtualna rzeczywistość do pracy i spotkań

  Firma HTC VIVE ogłosiło premierę VIVE XR Suite - zintegrowanego pakietu oprogramowania VR do zastosowań biznesowych, złożonego z pięciu aplikacji, które umożliwiają użytkownikom wydajną pracę i współpracę z wykorzystaniem komputerów, telefonów, tabletów i większości popularnych urządzeń VR, na odległość. Wirtualna premiera odbyła się w aplikacji VIVE Sessions z udziałem tysięcy użytkowników z całego świata, którzy dołączyli do niej w postaci awatarów.
 • HP Reverb G2 Omnicept - inteligentny zestaw VR do pracy

  HP Reverb G2 Omnicept - inteligentny zestaw VR do pracy

  HP zaprezentowało bardzo inteligentny zestaw VR z najnowocześniejszym systemem czujników, który wychwytuje fizjologiczne reakcje, zapewniając wyjątkowe wrażenia dla użytkownika. Mowa o HP Reverb G2 Omnicept. Zestaw trafi do sprzedaży w następnym roku.
 • Zestawy VR od Oculus tylko z kontem Facebook

  Zestawy VR od Oculus tylko z kontem Facebook

  ​Począwszy od października tego roku nowi użytkownicy zestawów rzeczywistości wirtualnej od firmy Oculus VR będą musieli najpierw zalogować się na konto Facebook, a dopiero potem zacząć korzystać z urządzenia. Sieć społecznościowa tłumaczy, że wszystko to w celu ułatwienia życia dla prostoty.