vpn

Artykuły - Vpn (14)

 • Wyciekło 1,2 TB danych użytkowników darmowych usług VPN

  Wyciekło 1,2 TB danych użytkowników darmowych usług VPN

  Badacze z vpnMentor odkryli dane osobowe ponad 20 mln użytkowników darmowych usług VPN w Internecie. Niezabezpieczony serwer w sieci zawiera informacje z Fast VPN, Flash VPN, Free VPN, Rabbit VPN, Secure VPN, Super VPN, UFO VPN, w tym adresy e-mail, niezaszyfrowane hasła, adresy IP oraz zamieszkania, informacje o modelu smatfona i identyfikatory urządzeń użytkowników. Całkowita ilość danych to 1,2 TB. Wiele z tych aplikacji ma ponad milion pobrań w App Store i Google Play.
 • Mozilla uruchamia usługę VPN w sześciu krajach

  Mozilla uruchamia usługę VPN w sześciu krajach

  Po krótkim okresie testów Mozilla uruchomiła usługę VPN w sześciu krajach.
 • VPN - jak to działa i dlaczego warto zainwestować w wirtualną sieć prywatną?

  VPN - jak to działa i dlaczego warto zainwestować w wirtualną sieć prywatną?

  VPN to jedno z tych rozwiązań, o których obecnie mówi się dużo i jeszcze więcej. Powód jest bardzo prosty. Coraz więcej firm przenosi sporą część swojej działalność do sieci, coraz więcej plików udostępniamy w sieci, z coraz bardziej rozbudowanych rozwiązań chmurowych korzystamy. To wszystko zaś zmusza do zastanowienia się nad bezpieczeństwem danych, które we wszystkich naszych chmurach, mailach i innych formach komunikacji codziennie przepływają przez sieć. VPN jest jednym ze sposobów ich ochrony.
 • MC: Zagrożenie koronawirusem zmusza pracodawców do przechodzenia na pracę zdalną

  MC: Zagrożenie koronawirusem zmusza pracodawców do przechodzenia na pracę zdalną

  Zagrożenie wywołane przez koronawirusa zmusza wielu pracodawców, ale też pracowników do przejścia na pracę zdalną - wskazuje Ministerstwo Cyfryzacji w piątkowym komunikacie. Resort podkreśla, że online można pracować równie wydajnie, jak w biurze; wynagrodzenie też nie ulega zmianie.
 • Opera na Androida otrzyma darmowy VPN

  Opera na Androida otrzyma darmowy VPN

  Programiści odpowiedzialni za tworzenie przeglądarki Opera na urządzenia mobilne testują dostęp do darmowej technologii VPN dla użytkowników. Na początek miałyby otrzymać ją osoby używające smartfonów z Androidem.
 • Zabezpiecz komputer przed szpiegowaniem i telefon przed podsłuchem

  Zabezpiecz komputer przed szpiegowaniem i telefon przed podsłuchem

  7 lutego weszła w w życie nowelizacja Ustawy o policji, przez niektórych nazywana "ustawą inwigilacyjną". Niezależnie od tego, w jakim stopniu zostanie ona wyegzekwowana, przygotowaliśmy klika porad umożliwiających zachowanie prywatności. Jak anonimowo korzystać z internetu? Jak szyfrować dane na naszym dysku? Jak bronić się przed podsłuchiwaniem rozmów telefonicznych? Jak nie pozwolić, aby przeczytano nasze SMS-y? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.
 • Internetowy ruch oporu przed inwigilacją. Jak bronić się przed ustawą PiS?

  Internetowy ruch oporu przed inwigilacją. Jak bronić się przed ustawą PiS?

  VPN w domach, Signal na komórkach, a może nawet używanie TOR, czyli jak chronić swoją e-prywatność.
 • Wprowadzenie usług IP VPN

  Zarząd Netii S.A. ("Netia") informuje o wprowadzeniu nowej usługi transmisji danych dla klientów biznesowych "IP VPN". Usługa polega na połączeniu siecią transmisji danych oddziałów firmy w jedną Prywatną Sieć Korporacyjną (Virtual Private Network), zarządzaną kompleksowo przez Netię. Oferta obejmuje całkowitą obsługę sieci rozległej, od opracowania koncepcji sieci, dostarczenia łączy transmisji danych o określonych parametrach i konfiguracji połączeń, po całodobowe zarządzanie siecią rozległą
 • Wniosek o ogłoszenie upadłości

  Internetowa spółka VPN Service (d. NASK Service) złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości - poinformował Elektrim.
 • Zmiana kapitału VPN - SERVICE

  Zarząd Spółki Elektrim S.A. informuje, że w dniu 30 października 2001 roku otrzymał informację, iż Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XIX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego spółki "VPN-SERVICE" Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (spółka pośrednio zależna od Elektrim S.A.) z kwoty 10.000 (dziesięć tysięcy)złotych do kwoty 500.000 (pięćset tysięcy) złotych tj. o kwotę 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) złotych. Wszystkie nowoutworz