Vox Lux

Artykuły - Vox Lux (7)

 • Brady Corbet: Reżyser współczesności

  Brady Corbet: Reżyser współczesności

  Brady Corbet ma zaledwie 30 lat i dwa filmy na koncie, a już udowodnił, że jako reżysera interesuje go kino przez duże "K": wielkie tematy, analiza mechanizmów rządzących współczesnością, wizualny rozmach. W "Vox Lux" wszystko to znajduje odbicie w historii gwiazdy pop. Spektakularności tego "portretu XXI wieku" dopełnia gwiazdorska obsada: Natalie Portman, Jude Law, Raffey Cassidy i Stacy Martin.
 • Natalie Portman oczarowana Joanną Kulig

  Natalie Portman oczarowana Joanną Kulig

  W "Vox Lux" Natalie Portman gra gwiazdę muzyki i sama wykonuje partie wokalne. W głowie aktorki równocześnie brzmi też jakże inny rodzaj muzyki - ścieżka dźwiękowa do filmu "Zimna wojna".
 • "Vox Lux" [recenzja]: Popkulturowa groteska

  "Vox Lux" [recenzja]: Popkulturowa groteska

  Brady Corbet po mocnym i niezwykle oryginalnym debiucie sprzed kilku lat powraca opowieścią o upadku gwiazdy muzyki pop. Ekscentryczna, wciągająca, choć nie pozbawiona pewnych słabości historia, ma ambicję na bycie alegorią początku XXI wieku.
 • Jude Law: Demoniczny piękniś

  Jude Law: Demoniczny piękniś

  W "Vox Lux" dwukrotnie nominowany do Oscara brytyjski aktor Jude Law wciela się w rolę menedżera wielkiej gwiazdy pop, granej przez Natalie Portman. To już ich czwarte spotkanie na ekranie.
 • Natalie Portman w specjalnym teledysku do "Vox Lux"

  Natalie Portman w specjalnym teledysku do "Vox Lux"

  Sia, jedna z największych współczesnych gwiazd muzyki pop, autorka takich przebojów, jak Chandelier czy The Greatest, napisała również piosenki do "Vox Lux", które śpiewa w filmie Natalie Portman.
 • "Vox Lux": "Czarny łabędź" w wersji pop

  "Vox Lux": "Czarny łabędź" w wersji pop

  "Myślę, że jest to dzieło sztuki, które jest portretem naszego społeczeństwa" - przyznała w jednym z wywiadów Natalie Portman, odtwórczyni głównej roli w filmie "Vox Lux". Krytycy określają ten film mianem "'Czarnego łabędzia' w wersji pop".
 • Natalie Portman jako gwiazda muzyki

  Natalie Portman jako gwiazda muzyki

  Laureatka Oscara Natalie Portman w hipnotycznej i prowokującej opowieści o życiu i karierze wielkiej gwiazdy pop. "Vox Lux" w kinach 26 kwietnia!

Filmy - Vox Lux (1)