Biznes - VOD

Artykuły - VOD (19)

 • Podatek od Netfliksa obowiązuje od 1 lipca

  Podatek od Netfliksa obowiązuje od 1 lipca

  Do ustawy o kinematografii dodane zostały przepisy, regulujące m.in. wysokość i zasady dokonywania wpłat na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przez podmioty dostarczające audiowizualne usługi medialne na żądanie oraz zwolnienia z obowiązku wpłat. Nowy podatek audiowizualny obowiązuje takie podmioty jak Netflix, Cyfrowy Polsat i TVN Discovery Polska.
 • "Podatek od Netfliksa" - Piotr Gliński o daninie od dostawców VOD

  "Podatek od Netfliksa" - Piotr Gliński o daninie od dostawców VOD

  Minister kultury Piotr Gliński pytany o 1,5-proc. opłatę od przychodów, którą rząd planuje nałożyć na dostawców VOD, odpowiedział, że chodzi o wzmocnienie polskiego rynku filmowego.
 • 15 mln zł od platform VOD na rzecz PISF

  15 mln zł od platform VOD na rzecz PISF

  Przyjęty 28 kwietnia projekt uzupełniający tarczę antykryzysową przewiduje nałożenie na dostawców usług VOD obowiązek dokonywania wpłat na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Miałaby to być kwota odpowiadająca 1,5 proc. przychodu danego operatora. W efekcie przykładowo Netflix musiałby przekazać na rzecz PISF aż 6,44 mln zł.
 • Czy Disney Plus powtórzy sukces Netfliksa?

  Czy Disney Plus powtórzy sukces Netfliksa?

  Po debiucie Apple TV+ przyszedł czas na kolejną usługę typu "wideo na żądanie". Czy okaże się ona sukcesem rynkowym i finansowym?
 • Coraz chętniej płacimy za usługi w modelu abonamentowym

  Coraz chętniej płacimy za usługi w modelu abonamentowym

  Polacy mają średnio po blisko cztery zobowiązania subskrypcyjne. Najczęściej w abonamencie kupujemy usługi telekomunikacyjne i telewizyjne, opłacamy rachunki za usługi domowe czy dostęp do platform VoD - wynika z raportu "Subskrypcje PL". Rzadziej subskrybujemy usługi cyfrowe, niewiele osób korzysta jeszcze z abonamentów na produkty spożywcze czy platformy edukacyjne. Znaczenie ekonomii subskrypcji będzie rosnąć. Milenialsi i pokolenie Z przyspieszą rewolucję w handlu.
 • Netflix zapłaci na radio i telewizję w Hiszpanii

  Netflix zapłaci na radio i telewizję w Hiszpanii

  Rząd w Madrycie chce opodatkować platformy oferujące filmy i seriale w internecie.
 • Netflix podniesie ceny w Polsce?

  Netflix podniesie ceny w Polsce?

  Po tym, jak Netflix podniósł ceny w Stanach Zjednoczonych, podobny krok jest spodziewany także na innych rynkach, w tym w Polsce. Całkiem możliwe, iż usługodawca już teraz przymierza się do podwyżki, ponieważ niektórym internautom, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z Netfliksem, wyświetlają się ceny o kilka złotych wyższe od dotychczasowych.
 • 31 stycznia koniec serwisu Showmax w Polsce

  31 stycznia koniec serwisu Showmax w Polsce

  31 stycznia 2019 roku serwis VoD Showmax znika z Polski. Serwis obecny był w naszym kraju od blisko dwóch lat.
 • Operatorzy na potęgę inwestują w telewizję internetową

  Operatorzy na potęgę inwestują w telewizję internetową

  Telewizja internetowa zmienia sposób konsumpcji treści i model rozrywki. Dostęp do wideo stał się szybszy i łatwiejszy. Użytkownicy mogą oglądać wybrane materiały na życzenie, coraz częściej mają też dostęp do interaktywnych treści, w których sami mogą wpływać na przebieg akcji. Wszystko to przekłada się na rosnącą popularność telewizji internetowej, którą w najbliższych latach czeka skokowy rozwój, spowodowany m.in. wpływem sieci 5G i sztucznej inteligencji. Technologie umożliwią wprowadzenie platform telewizyjnych nowej generacji, nowych usług interaktywnych oraz lepsze targetowanie i dopasowywanie treści do profilu konkretnych użytkowników.
 • Internetowe platformy z obostrzeniami - PE uchwalił przepisy

  Internetowe platformy z obostrzeniami - PE uchwalił przepisy

  Parlament Europejski przegłosował we wtorek przepisy o mediach audiowizualnych. Mają one m.in. lepiej chronić dzieci w cyfrowym świecie oraz promować europejskie produkcje filmowe, których udział na platformach VOD będzie musiał wynosić co najmniej 30 proc.