Viola Davis

Artykuły - Viola Davis (17)

 • Viola Davis: Dopiero w wieku 47 lat poczuła się piękna

  Viola Davis: Dopiero w wieku 47 lat poczuła się piękna

  Viola Davis uznawana jest za jedną z najbardziej utalentowanych współczesnych aktorek. Początki jej kariery w branży filmowej nie należały jednak do najłatwiejszych, a jej droga na szczyt nie była usłana różami. Jak wspomina w najnowszym wywiadzie gwiazda filmu "Ma Rainey: Matka bluesa", jednym z głównych powodów, dla których czuła się niedoceniana przez producentów, była jej uroda. "Na początku kariery wykształciłam w sobie przekonanie, że nie jestem materiałem na ładną dziewczynę" - przyznała zdobywczyni Oscara, Złotego Globu i nagrody BAFTA.
 • Viola Davis boi się zagrać Michelle Obamę

  Viola Davis boi się zagrać Michelle Obamę

  Gwiazdę filmów "Służące" i "Ma Rainey: Matka bluesa" będziemy mogli niedługo podziwiać w roli Michelle Obamy. Viola Davis wcieli się w byłą pierwszą damę Stanów Zjednoczonych w nadchodzącym serialu "The First Lady" stacji Showtime. Choć otrzymanie angażu do produkcji to dla laureatki Oscara duże wyróżnienie, jest ono dla niej zarazem nie lada wyzwaniem. "Chyba straciłam rozum, przyjmując tę rolę" - żartuje Davis.
 • Viola Davis najczęściej nominowaną do Oscara czarnoskórą aktorką

  Viola Davis najczęściej nominowaną do Oscara czarnoskórą aktorką

  Przyznana jej właśnie nominacja do Oscara w kategorii dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę w filmie „Ma Rainey: Matka bluesa” jest czwartą w aktorskiej karierze Violi Davis. Dzięki niej gwiazda przeszła do historii Oscarów jako najczęściej nominowana do tej nagrody afroamerykańska aktorka.
 • Viola Davis: Randka z mężem

  Viola Davis: Randka z mężem

  Wielokrotnie nagradzana aktorka w najnowszym wywiadzie zdradziła, w jaki sposób dba o swój związek. Sekret udanej relacji z mężem tkwi jej zdaniem w codziennych rytuałach, dzięki którym partnerzy pielęgnują łączące ich uczucie. „Każdy dzień jest dla nas jak randka” – wyznała Viola Davis, którą możemy obecnie oglądać w nowej produkcji Netfliksa "Ma Rainey: Matka bluesa". Żeby zagrać legendarna wokalistkę, aktorka znacząco przybrała na wadze.
 • Viola Davis: Chciałam przytyć tyle, ile się dało

  Viola Davis: Chciałam przytyć tyle, ile się dało

  Laureatka Oscara Viola Davis w najnowszym filmie George’a C. Wolfe’a wcieliła się w legendarną bluesową wokalistkę, Gertrude „Ma” Rainey. Jak przyznaje w najnowszym wywiadzie, aby upodobnić się do swojej postaci, próbowała mocno przybrać na wadze. Gdy jej wysiłki okazały się niewystarczające, poddała się charakteryzacji, nosząc na planie specjalny kostium. „Czułam się fantastycznie w tym dużym ciele” – wyznaje gwiazda.
 • Viola Davis wspiera walkę z ubóstwem, bo sama głodowała w dzieciństwie

  Viola Davis wspiera walkę z ubóstwem, bo sama głodowała w dzieciństwie

  Zdobywczyni Oscara połączyła siły z organizacją charytatywną walczącą z głodem wśród dzieci. Aktorka pragnie zwiększyć świadomość społeczną na temat piętna, jakie ubóstwo odciska na życiu młodych ludzi. „Dorastanie z uczuciem głodu było dla mnie największym źródłem upokorzenia i wstydu” – wyznaje Davis.
 • Viola Davis żałuje, że zagrała w "Służących"

  Viola Davis żałuje, że zagrała w "Służących"

  Jednym z efektów antyrasistowskich protestów w Stanach Zjednoczonych jest trwająca w tym kraju dyskusja na temat filmów, które dotyczą historii afroamerykańskiej społeczności i rasizmu. Jednym z budzących największe spory dzieł jest dramat Tate'a Taylora "Służące". Teraz do narastających wokół tej produkcji kontrowersji odniosła się Viola Davis, która zagrała w "Służących" jedną z głównych ról. Przyznała, że udział w tym filmie uważa dziś za zdradę własnych wartości i przekonań.
 • Viola Davis: Jestem tego warta

  Viola Davis: Jestem tego warta

  Jako młoda dziewczyna nie zawsze słyszałam, że jestem mądra, piękna - przyznaje Viola Davis. W swojej nowej roli będzie przekonywać kobiety, że są tego warte, podobnie jak przekonała do tego samą siebie.
 • Viola Davis jako Michelle Obama w serialu "Pierwsze damy"

  Viola Davis jako Michelle Obama w serialu "Pierwsze damy"

  Zdobywczyni Oscara, Viola Davis, wcieli się w postać Michelle Obamy w serialu "Pierwsze damy". Aktorka będzie również producentem wykonawczym serii emitowanej na Showtime.
 • Denzel Washington i Viola Davis z Oscarami?

  Denzel Washington i Viola Davis z Oscarami?

  Viola Davis i Denzel Washington są na ten moment faworytami krytyków w tegorocznym wyścigu po oscarowe statuetki dla najlepszej aktorki i aktora. Musical "La La Land" Damiena Chazelle, twórcy "Whiplash", ma największe szanse na nagrodę w kategorii najlepszy film. Przypomnijmy, że do oscarowej gali pozostało jeszcze pół roku.

Zdjęcia - Viola Davis (7)

 • film.interia.pl
  Viola Davis: Aktorka z misją
 • film.interia.pl
  Viola Davis: Aktorka z misją
 • film.interia.pl
  Viola Davis: Aktorka z misją
 • film.interia.pl
  Viola Davis: Aktorka z misją
 • film.interia.pl
  Viola Davis: Aktorka z misją
 • film.interia.pl
  Viola Davis: Aktorka z misją

Filmy - Viola Davis (2)