Viktor Orban

Artykuły - Viktor Orban (100)

 • Koronawirus w sporcie. Na Węgrzech możliwa obniżka pensji dla sportowców o 70 procent

  Koronawirus w sporcie. Na Węgrzech możliwa obniżka pensji dla sportowców o 70 procent

  Premier Węgier Viktor Orban podpisał dekret, który pozwala profesjonalnym klubom sportowym na obniżenie pensji zawodników, trenerów, menedżerów i wszystkich pracowników nawet o 70 procent. Powodem jest szerząca się na całym świecie pandemia koronawirusa.
 • ​Orban: Zawieszamy obowiązek spłaty kredytów

  ​Orban: Zawieszamy obowiązek spłaty kredytów

  Zawieszenie obowiązku spłaty kredytów dla osób fizycznych i przedsiębiorstw do końca roku to jedno z posunięć w sferze gospodarki, jakie ogłosił w środę premier Węgier Viktor Orban. Nagranie na ten temat zamieścił na Facebooku.
 • Węgry: Orban zapowiada zachęty dla rodzących kobiet

  Węgry: Orban zapowiada zachęty dla rodzących kobiet

  Premier Viktor Orban zapowiedział w tym tygodniu siedem posunięć poszerzających i wprowadzających nowe świadczenia dla rodzin w celu zachęcenia Węgrów do rodzenia większej liczby dzieci oraz ułatwiających opiekę nad nimi. Premier zapowiedział dożywotnie zwolnienie z podatku dochodowego tych kobiet, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dzieci.
 • Orban: Ustawa o zmianie czasu pracy służy interesom pracowników

  Orban: Ustawa o zmianie czasu pracy służy interesom pracowników

  Węgierska ustawa o dobrowolnej zmianie organizacji czasu pracy służy interesom pracowników - oświadczył we wtorek premier Węgier Viktor Orban w związku z sobotnim protestem związków zawodowych przeciwko tej ustawie.
 • ​Węgry: Viktor Orban zapowiada duże zmiany w konstytucji

  ​Węgry: Viktor Orban zapowiada duże zmiany w konstytucji

  Premier Węgier Viktor Orban zapowiedział, że jesienią rozpoczną się prace nad dużymi zmianami w konstytucji. Mówił o tym w wywiadzie dla Radia Kossuth.
 • ​Orban wygrywa, PiS patrzy

  ​Orban wygrywa, PiS patrzy

  To nie ordynacja wybrała Węgrom władzę, to sami Węgrzy chcą rządów Viktora Orbana. Czy właśnie zobaczyliśmy przyszłość Polski w szklanej kuli?
 • Viktor Orban, władca Węgier

  Viktor Orban, władca Węgier

  Ile osób na świecie może powiedzieć, że ma świetne relacje z Donaldem Tuskiem, Jarosławem Kaczyńskim, Jean-Claude’em Junckerem, Recepem Tayyipem Erdoganem, Angelą Merkel i Władimirem Putinem jednocześnie? Prawdopodobnie tylko jedna.
 • Viktor Orban: Putin odbudował wielkość Rosji

  Viktor Orban: Putin odbudował wielkość Rosji

  Premier Węgier Viktor Orban powiedział dziennikowi "La Repubblica", że rządowi w Polsce, będącemu w sporze z Unią Europejską, radzi "wytrwałość i cierpliwość". To jego jedyne słowa na temat Polski w opublikowanym w niedzielę wywiadzie skupiającym się głównie na UE.
 • Viktor Orban: Polityka UE zagraża chrześcijańskiemu charakterowi Europy

  Viktor Orban: Polityka UE zagraża chrześcijańskiemu charakterowi Europy

  Premier Węgier Viktor Orban ocenił w czwartek, że polityka migracyjna Unii Europejskiej zagraża wartościom europejskim i zmieni chrześcijański charakter Europy. Mówił o tym na konferencji poświęconej prześladowaniu chrześcijan.
 • Beata Szydło: Droga obrana przez Polskę i Węgry jest słuszna

  Beata Szydło: Droga obrana przez Polskę i Węgry jest słuszna

  Premier Węgier Viktor Orban przebywa z oficjalną wizytą w Polsce. "Wyniki gospodarcze Polski to jak lokomotywa dla całej Unii" - powiedział szef węgierskiego rządu.

Filmy - Viktor Orban (4)

 • Węgry. Polityka antymigracyjna podzieliła kraj

  Tysiące imigrantów z Bliskiego Wschodu i innych regionów ogarniętych wojną, marzą o lepszym życiu w Europie. Jednak ogromna ilość uchodźców, którzy w ostatnim czasie przekraczają granicę europejskich krajów, staje się niewygodna. Premier Węgier Viktor Orban zapowiedział, że jego kraj zrobi wszystko, by powstrzymać “falę imigrantów z biednych krajów”. Zostały podjęte już pierwsze działania.
 • Bezdomni znaczy gorsi? Rząd siłą usuwa ich z ulic!

  W Budapeszcie bezdomni nie mają prawa przebywać w określonych miejscach publicznych, zwłaszcza w centrum miasta. Węgierski parlament ustawowo zlikwidował bezdomność – i teraz każdy, kto jest pozbawiony dachu nad głową, musi przenieść się do schroniska lub noclegowni. Jeśli bezdomny obywatel nie podporządkuje się nowej ustawie, grozi mu… więzienie. Czy to dobry pomysł na walkę z bezdomnością? A może to nowe wcielenie państwa policyjnego?
 • Ziobro: Kaczyński doprowadzi do kolejnych porażek

  Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski, w ostrych słowach wypowiedział się na antenie RMF FM o Jarosławie Kaczyńskim. - PiS stał się partią, w której głównym aktorem przegranych scenariuszy jest - niestety - Jarosław Kaczyński. Jestem przekonany, że doprowadzi on do kolejnych porażek wyborczych - mówił.
 • EuroparlTV: Węgry kontra UE - polityczna wojna

  Węgrom grozi konflikt z ich partnerami w Unii Europejskiej. Zmiany w konstytucji tego kraju, wprowadzone przez rząd Viktora Orbana, godzą w demokratyczne podwaliny Wspólnoty - twierdzi Bruksela. I ostrzega, że zamrozi pomoc finansową dla Węgier...