InteriaTV - viaTOLL

Filmy - ViaTOLL (5)

 • viaTOLL zwiększył zasięg. Eksperci: to wciąż za mało

  viaTOLL obowiązuje już na ponad 2 tys. km dróg. Od soboty elektroniczny system poboru opłat działa na sześciu nowych odcinkach. E-mytem objęto prawie 140 km kolejnych autostrad, ekspresówek i dróg krajowych. W tym roku wpływy z systemu mają wynieść około 1,5 mld złotych. Zdaniem ekspertów to wciąż za mało, by zrealizować wszystkie potrzeby Krajowego Funduszu Drogowego. Dlatego konieczne jest dalsze rozszerzanie sieci płatnych dróg - alternatywą będzie wzrost podatków. Komentuje Eryk Kłossowski, ekspert ds. finansowania infrastruktury transportowej.
 • Potrzebny jednolity system poboru e-myta

  Brak jednolitego systemu opłat autostradowych jest ze szkodą dla państwa i kierowców - twierdzi Eryk Kłossowski, ekspert Instytutu Jagiellońskiego (źródło: Newseria).
 • Rusza system viaTOLL dla aut osobowych

  Od 1 czerwca kierowcy samochodów osobowych będą mieli możliwość elektronicznego płacenia za przejazd autostradą. Na razie udogodnienie będzie dotyczyć odcinków na A2 (Konin - Stryków) i A4 (Gliwice - Wrocław). Komentuje Marek Cywiński, dyrektor generalny Kapsch Telematic Services.
 • Szybciej przez bramki na autostradach

  Już za trzy tygodnie kierowcy samochodów osobowych będą mogli wjeżdżać na płatne autostrady bez potrzeby zatrzymywania się na bramkach. O szczegółach Krzysztof Gorzkowski z firmy Kapsch Telematic Services, operatora viaTOLL.
 • Ponad 300 km nowych dróg w systemie viaTOLL

  W tej chwili pracujemy nad rozszerzeniem od 1 lipca. Rozszerzenie w szczególności dotyczyć będzie dróg równoległych do A2 i A1- mówi Magdalena Jaworska, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.