viaTOLL

Artykuły - ViaTOLL (86)

 • Stanowisko Instytutu Biznesu w sprawie Krajowego Systemu Poboru Opłat

  Stanowisko Instytutu Biznesu w sprawie Krajowego Systemu Poboru Opłat

  3 listopada 2018 r. zarząd nad Krajowym Systemem Poboru Opłat (KSPO) obejmie Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD). Państwowy system poboru e-myta, viaTOLL, jest bardzo ważnym elementem finansowania rozwoju infrastruktury w Polsce.
 • Od listopada nowy system poboru opłat na drogach?

  Od listopada nowy system poboru opłat na drogach?

  Jak poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, trwają prace nad opracowaniem nowego systemu poboru opłat na drogach krajowych od samochodów, których masa przekracza 3,5 tony.
 • Adamczyk - będzie nowy sposób poboru opłat drogowych

  Adamczyk - będzie nowy sposób poboru opłat drogowych

  Przygotowywany jest nowy sposób poboru opłat na drogach krajowych od samochodów, których masa przekracza 3,5 tony. Jego wprowadzenie nastąpi po przejęciu przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) dotychczasowego systemu od firmy Kapsch - poinformował PAP minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
 • GITD przejmie system poboru opłat na drogach

  GITD przejmie system poboru opłat na drogach

  Trzeciego listopada Główny Inspektorat Nadzoru Drogowego przejmie nadzór na systemem elektronicznego poboru opłat na drogach ViaToll. Wczoraj zaczęły obowiązywać przepisy znowelizowanej ustawy w tej sprawie, dziś przedstawiono szczegóły. Pobór organizował do tej pory austriacki Kapsch.
 • MIB: Inspekcja Transportu Drogowego zajmie się poborem opłat

  MIB: Inspekcja Transportu Drogowego zajmie się poborem opłat

  Sejm w zeszłym tygodniu uchwalił nowelizację ustawy o drogach publicznych, która zakłada przeniesienie zadań związanych z poborem opłaty elektronicznej za przejazd samochodami po drogach krajowych od Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) do Głównego Inspektora Transportu Drogowego (GITD).
 • Kto nowym operatorem systemu ViaToll?

  Kto nowym operatorem systemu ViaToll?

  Do końca listopada zostanie rozpisany przetarg na operatora systemu płatnych dróg - zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
 • Od soboty płatny nowy odcinek autostrady A4

  Od soboty płatny nowy odcinek autostrady A4

  Od 1 października br. sieć dróg płatnych viaToll powiększy się o prawie 150 km. Wśród nich będzie ponad 41-kilometrowy odcinek autostrady A4 Rzeszów-Jarosław. W sumie na Podkarpaciu od października będzie ok. 180 km płatnych dróg.
 • Sieć płatnych dróg wkrótce dłuższa o 150 km

  Sieć płatnych dróg wkrótce dłuższa o 150 km

  Od 1 października 2016 r. sieć dróg płatnych viaToll powiększy się o prawie 150 km - poinformował w środę na konferencji prasowej Krzysztof Gorzkowski z Kapsch Telematic Services, operatora viaToll. Polska sieć dróg objętych opłatą elektroniczną wzrośnie do ok. 3,3 tys. km.
 • Bramki nie maja przyszłości. ViaToll jedynym rozwiązaniem?

  Bramki nie maja przyszłości. ViaToll jedynym rozwiązaniem?

  Warto pozostać przy obecnym systemie poboru opłat, ale jednocześnie rozwijać go przez zwiększenie usług i liczby dróg nim objętym np. na wschodniej ścianie Polski - ocenili eksperci Instytutu Jagiellońskiego na konferencji prasowej we wtorek prezentującej raport Krajowy System Poboru Opłat.
 • Węgierski system poboru opłat zastąpi viaToll?

  Węgierski system poboru opłat zastąpi viaToll?

  Satelitarny system opłat dla ciężarówek i elektroniczne winiety dla kierowców aut osobowych podobają się resortowi infrastruktury - pisze "Puls Biznesu". Pytanie, czy da się łatwo je wdrożyć.

Filmy - ViaTOLL (5)

 • viaTOLL zwiększył zasięg. Eksperci: to wciąż za mało

  viaTOLL obowiązuje już na ponad 2 tys. km dróg. Od soboty elektroniczny system poboru opłat działa na sześciu nowych odcinkach. E-mytem objęto prawie 140 km kolejnych autostrad, ekspresówek i dróg krajowych. W tym roku wpływy z systemu mają wynieść około 1,5 mld złotych. Zdaniem ekspertów to wciąż za mało, by zrealizować wszystkie potrzeby Krajowego Funduszu Drogowego. Dlatego konieczne jest dalsze rozszerzanie sieci płatnych dróg - alternatywą będzie wzrost podatków. Komentuje Eryk Kłossowski, ekspert ds. finansowania infrastruktury transportowej.
 • Potrzebny jednolity system poboru e-myta

  Brak jednolitego systemu opłat autostradowych jest ze szkodą dla państwa i kierowców - twierdzi Eryk Kłossowski, ekspert Instytutu Jagiellońskiego (źródło: Newseria).
 • Rusza system viaTOLL dla aut osobowych

  Od 1 czerwca kierowcy samochodów osobowych będą mieli możliwość elektronicznego płacenia za przejazd autostradą. Na razie udogodnienie będzie dotyczyć odcinków na A2 (Konin - Stryków) i A4 (Gliwice - Wrocław). Komentuje Marek Cywiński, dyrektor generalny Kapsch Telematic Services.
 • Szybciej przez bramki na autostradach

  Już za trzy tygodnie kierowcy samochodów osobowych będą mogli wjeżdżać na płatne autostrady bez potrzeby zatrzymywania się na bramkach. O szczegółach Krzysztof Gorzkowski z firmy Kapsch Telematic Services, operatora viaTOLL.