viaAuto

Artykuły - ViaAuto (8)

 • Jak zlikwidować korki na bramkach na autostradzie A4?

  Jak zlikwidować korki na bramkach na autostradzie A4?

  ​W godzinach szczytu nawet 50 proc. biletów pobieranych na bramkach na obwodnicy Gliwic, będącej częścią autostrady A4, to bilety zerowe. Kierowcy zameldowani w mieście wprawdzie za nie nie płacą, ale muszą się zatrzymać w celu pobrania i oddania biletu.
 • Coraz więcej kierowców korzysta z systemu viaAUTO

  Coraz więcej kierowców korzysta z systemu viaAUTO

  ​W ciągu trzech miesięcy liczba użytkowników samochodów osobowych korzystających z elektronicznego systemu opłat viaAUTO wzrosła ponad dwukrotnie, a na autostradzie A4 płatności viaAUTO to już 6 proc. wszystkich opłat. Największy wpływ na rekordowo duże i wciąż rosnące przychody z systemu e-myta mają rozszerzenia sieci dróg płatnych.
 • Na autostradach uważaj na kolor pomarańczowy

  Na autostradach uważaj na kolor pomarańczowy

  Już jest nowa organizacja ruchu w czterech punktach poboru opłat na autostradach A2 i A4. Kierowcy osobówek korzystający z elektronicznego systemu viaAUTO mogą już przejeżdżać przez specjalne bramki, które pozwalają ominąć korki.
 • Szlaban w górę i gaz do dechy

  Szlaban w górę i gaz do dechy

  Szybkie pasy na A2 i A4 to krok do elektronicznego poboru opłat. Ten ma zacząć działać w 2017 r. Ale problem jest z odcinkami koncesyjnymi.
 • Straż nie będzie sama otwierać bramek na A4. Co dalej?

  Opolska straż pożarna zwróci 400 nadajników viaAuto, które umożliwiają wjazd na autostradę A4 bez pobierania biletu.
 • Wciąż nie wiadomo, jak ratować na A4. Straż taranem?

  Opolscy strażacy odmówili przyjęcia nadajników viaAuto, które umożliwiają wjazd na autostradę A4 bez konieczności pobierania biletu; ich zdaniem nadajniki otwierające bramki nie załatwiają problemu. Urządzenia pobrały natomiast pogotowie i policja.
 • W piątek rusza system viaTOLL dla aut osobowych

  W piątek rusza system viaTOLL dla aut osobowych

  Od piątku kierowcy samochodów osobowych będą mieli możliwość elektronicznego płacenia za przejazd autostradą. Na razie udogodnienie będzie dotyczyło odcinków na A2 Konin - Stryków i A4 Gliwice - Wrocław, gdzie dopiero rusza pobór opłat. Operator systemu spodziewa się, że szczególnie na śląskiej autostradzie zainteresowanie kierowców viaAUTO będzie duże.
 • Nowy sposób płacenia za autostrady

  Nowy sposób płacenia za autostrady

  Za dwa miesiące, obok systemu opłat elektronicznych dla ciężarówek viaToll, pojawi się podobny, przeznaczony dla aut osobowych - viaAuto, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".