van Gogh

Artykuły - Van Gogh (12)

 • Tańczący pająk van Gogha: Natura nie przestaje zaskakiwać

  Tańczący pająk van Gogha: Natura nie przestaje zaskakiwać

  Natura nigdy nie przestanie nas zaskakiwać. Pisaliśmy już o pająkach wielkości szczeniaka i o tych, które mają "głowę psa", ale odkrycie Josepha Schuberta jest jeszcze bardziej zaskakujące. Odkryty przez niego gatunek posiada na odwłoku wzór przypominający "Gwiaździstą Noc" Vincenta van Gogha. Dodatkowo pająk jest świetnym tancerzem - prawdziwy artysta.
 • Obraz van Gogha "Kobiety naprawiające sieci na wydmach" na aukcji w Paryżu

  Obraz van Gogha "Kobiety naprawiające sieci na wydmach" na aukcji w Paryżu

  Dom aukcyjny Artcurial wystawi 4 czerwca br. na sprzedaż obraz Vincenta van Gogha pt. "Kobiety naprawiające sieci na wydmach". Szacuje się, że obraz namalowany w 1882 r. zostanie sprzedany na aukcji w Paryżu za ok. 6 mln dolarów.
 • USA: Obraz van Gogha wyhodowany na polu

  USA: Obraz van Gogha wyhodowany na polu

  Amerykański artysta Stan Herd odtworzył na polu obraz "Gaj oliwny" Vincenta van Gogha. Dzieło o powierzchni ponad 5 tys. metrów kwadratowych powstało na farmie nieopodal lotniska w Minneapolis.
 • Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach

  Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach

  Dzięki projektowi Google Art możemy podziwiać arcydzieła sztuki światowej. Wybrane obrazy zobaczymy w “gigapikselowej” jakości. Niedawno na tę listę trafiło kilka dzieł Vincenta van Gogha.
 • Hakerzy zaatakowali... fanów Van Gogha

  Hakerzy zaatakowali... fanów Van Gogha

  Facebookowa strona fanowska muzeum Van Gogha w Amsterdamie znalazła się na celowniku cyberprzestępców.
 • Nieznane oblicze Van Gogha

  Nieznane oblicze Van Gogha

  Poświęcone Vincentowi Van Goghowi amsterdamskie muzeum udostępniło zwiedzającym kolekcję listów malarza. Dowodzą one, że nie był on tak szalony ani tak biedny, jak głoszą obiegowe opinie, a czyta się je jak najlepszą literaturę.
 • Powstaje animacja o van Goghu

  Powstaje animacja o van Goghu

  Studio BreakThru Films, które współprodukowało nagrodzoną Oscarem animację "Piotruś i wilk", we współpracy z malarką i reżyserką Dorotą Kobielą realizuje kolejny obraz. Utwór zatytułowany "Vincent" będzie "żywą i tętniącą kolorem celebracją dzieł Vincenta van Gogha, ożywiającą jego najwybitniejsze obrazy".
 • Van Gogh nie był szaleńcem

  Van Gogh nie był szaleńcem

  Vincent Van Gogh nie był szaleńcem, nie obciął sobie ucha - to rewelacje niemieckiego naukowca, który w wywiadzie dla francuskiego "Le Figaro" podważa tezy stawiane przez historyków sztuki.
 • Gwiazdy pomogły badaczom van Gogha

  Gwiazdy pomogły badaczom van Gogha

  Włoski astrofizyk Gianluca Masi wykazał się wyjątkową dociekliwością. Udało mu się bowiem stwierdzić, że van Gogh namalował swoją Gwiaździstą noc nad Rodanem między 24 a 28 września 1888 roku. Dokonał tego, analizując pozycje 7 gwiazd tworzących Wielki Wóz: Dubhe, Mizar, Megrez, Merak, Alkaid, Alioth i Phad.
 • Przegląd filmów Theo van Gogha

  Przegląd filmów Theo van Gogha

  Theo van Gogh - holenderski filmowiec zamordowany w biały dzień, w samym centrum Amsterdamu, wraca na ekrany polskich kin.

Filmy - Van Gogh (2)