van Gogh

Artykuły - Van Gogh (14)

 • Van Gogh, drony i rekord świata

  Van Gogh, drony i rekord świata

  Animacje z udziałem dronów cieszą się coraz większą popularnością. Drony tworzą trójwymiarowe obrazy w powietrzu, przy czym nie są głośne i szkodliwe dla środowiska. Czy w przyszłości zastąpią pokazy sztucznych ogni?
 • ​Rekordowe 10,4 mln dolarów za rysunek Vincenta van Gogha

  ​Rekordowe 10,4 mln dolarów za rysunek Vincenta van Gogha

  Nowojorski dom aukcyjny Christie’s sprzedał w poniedziałek rysunek autorstwa Vincenta van Gogha, zatytułowany "La Mousme" (Młoda dziewczyna), za 10,4 mln dolarów (8,6 mln euro). To rekordowa suma za rysunek wykonany przez tego artystę.
 • Tańczący pająk van Gogha: Natura nie przestaje zaskakiwać

  Tańczący pająk van Gogha: Natura nie przestaje zaskakiwać

  Natura nigdy nie przestanie nas zaskakiwać. Pisaliśmy już o pająkach wielkości szczeniaka i o tych, które mają "głowę psa", ale odkrycie Josepha Schuberta jest jeszcze bardziej zaskakujące. Odkryty przez niego gatunek posiada na odwłoku wzór przypominający "Gwiaździstą Noc" Vincenta van Gogha. Dodatkowo pająk jest świetnym tancerzem - prawdziwy artysta.
 • Obraz van Gogha "Kobiety naprawiające sieci na wydmach" na aukcji w Paryżu

  Obraz van Gogha "Kobiety naprawiające sieci na wydmach" na aukcji w Paryżu

  Dom aukcyjny Artcurial wystawi 4 czerwca br. na sprzedaż obraz Vincenta van Gogha pt. "Kobiety naprawiające sieci na wydmach". Szacuje się, że obraz namalowany w 1882 r. zostanie sprzedany na aukcji w Paryżu za ok. 6 mln dolarów.
 • USA: Obraz van Gogha wyhodowany na polu

  Amerykański artysta Stan Herd odtworzył na polu obraz "Gaj oliwny" Vincenta van Gogha. Dzieło o powierzchni ponad 5 tys. metrów kwadratowych powstało na farmie nieopodal lotniska w Minneapolis.
 • Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach

  Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach

  Dzięki projektowi Google Art możemy podziwiać arcydzieła sztuki światowej. Wybrane obrazy zobaczymy w “gigapikselowej” jakości. Niedawno na tę listę trafiło kilka dzieł Vincenta van Gogha.
 • Hakerzy zaatakowali... fanów Van Gogha

  Hakerzy zaatakowali... fanów Van Gogha

  Facebookowa strona fanowska muzeum Van Gogha w Amsterdamie znalazła się na celowniku cyberprzestępców.
 • Nieznane oblicze Van Gogha

  Nieznane oblicze Van Gogha

  Poświęcone Vincentowi Van Goghowi amsterdamskie muzeum udostępniło zwiedzającym kolekcję listów malarza. Dowodzą one, że nie był on tak szalony ani tak biedny, jak głoszą obiegowe opinie, a czyta się je jak najlepszą literaturę.
 • Powstaje animacja o van Goghu

  Powstaje animacja o van Goghu

  Studio BreakThru Films, które współprodukowało nagrodzoną Oscarem animację "Piotruś i wilk", we współpracy z malarką i reżyserką Dorotą Kobielą realizuje kolejny obraz. Utwór zatytułowany "Vincent" będzie "żywą i tętniącą kolorem celebracją dzieł Vincenta van Gogha, ożywiającą jego najwybitniejsze obrazy".
 • Van Gogh nie był szaleńcem

  Van Gogh nie był szaleńcem

  Vincent Van Gogh nie był szaleńcem, nie obciął sobie ucha - to rewelacje niemieckiego naukowca, który w wywiadzie dla francuskiego "Le Figaro" podważa tezy stawiane przez historyków sztuki.

Filmy - Van Gogh (2)