używany samochód

Artykuły - Używany samochód (58)

 • Kara za wymianę licznika możliwa, ale... po pierwszej rejestracji

  Kara za wymianę licznika możliwa, ale... po pierwszej rejestracji

  - Od początku tego roku właściciel pojazdu, w którym dokona wymiany licznika, ma obowiązek przedstawić go w stacji kontroli pojazdów w ciągu 14 dni, w przeciwnym wypadku może liczyć się z karą od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.
 • Jak sprzedać samochód po leasingu bez podatku?

  Jak sprzedać samochód po leasingu bez podatku?

  Jak opodatkowana będzie sprzedaż samochodu po leasingu? Ile odczekać z transakcją, by była ona zwolniona z PIT?
 • Jak sprawdzić używany samochód - kontrolki

  Jak sprawdzić używany samochód - kontrolki

  Weryfikacja stanu auta używanego bywa trudna, ale jedną z bardzo ważnych wskazówek są kontrolki. Zależnie od tego, które zapalają się, a które gasną, możemy często zdemaskować jakąś usterkę.
 • Jak sprawdzić używany samochód - nadwozie i podwozie

  Jak sprawdzić używany samochód - nadwozie i podwozie

  Kupno samochodu używanego to prawdziwa ruletka - radzimy na co zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać nieuczciwemu sprzedawcy.
 • Jak dobrze kupić używany samochód?

  Jak dobrze kupić używany samochód?

  Na co zazwyczaj zwracamy uwagę kupując używany samochód? Co nas przyciąga do oferty, a co zniechęca do samochodu z drugiej ręki?
 • Rządowe sposoby na emerytów

  Rządowe sposoby na emerytów

  Za co PiS płaciło sąsiadom Kaczyńskiego? Rządowe propozycje dla emerytów, ślub Roberta Lewandowskiego i zakup nowego auta w Polsce. Oto najchętniej komentowane tematy mijającego tygodnia.
 • Jak bezpiecznie kupić używany samochód?

  Jak bezpiecznie kupić używany samochód?

  Zakup używanego pojazdu wymaga jego sprawdzenia przede wszystkich pod trzema względami: źródła pochodzenia, ewentualnych zastawów oraz stanu technicznego łącznie z rzeczywistym przebiegiem. Dla firm istotne będą również aspekty podatkowe, jednak nie mają one przełożenia na samo bezpieczeństwo transakcji.
 • Polacy kochają niemieckie używane auta. Najbardziej Golfa!

  Polacy kochają niemieckie używane auta. Najbardziej Golfa!

  Jeśli kupować używany samochód to czarny, niemiecki i z silnikiem Diesla - tak myśli większość Polaków szukających używanego auta.
 • Masz używany samochód? Mogą ci go wyeliminować

  Masz używany samochód? Mogą ci go wyeliminować

  Radykalnie zaostrzone badania techniczne wyeliminują niesprawne pojazdy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
 • MakoLab ułatwi zakup używanego samochodu!

  Według raportu Sektora Badań Rynku Motoryzacyjnego TNS OBOP, zaledwie 10% osób chcących kupić auto w 2012 roku, zdecydowałoby się na samochód fabrycznie nowy. MakoLab - spółka specjalizująca się w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych rozwiązań internetowych dla biznesu m.in. dla centrali koncernu Renault-Nissan - zakończyła realizację projektu badawczo-rozwojowego w zakresie stworzenia ontologii1 opisującej zagadnienia samochodów używanych i możliwości ich konfiguracji.

Filmy - Używany samochód (1)

 • Samochodowe buble. Jak nie dać się oszukać?

  Dlaczego warto kupić używany samochód? - Ponieważ ma znacznie niższą cenę. Dwu lub trzyletni samochód nie wymaga dużych inwestycji, a można go nabyć nawet za połowę ceny rynkowej – tłumaczy Konrad Durnakowski, właściciel komisu z używanymi samochodami. To wszystko prawda, ale zanim zdecydujemy się na kupno pojazdu w komisie, należy sprawdzić kilka rzeczy. – Dokonując takich oględzin powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na takie elementy jak: pedały, kierownica czy dźwignia zmiany biegów. Jeżeli są nadmiernie zużyte, a licznik wskazuje mało przejechanych kilometrów, możemy domyślić się, że został cofnięty. Zatajanie prawdy na temat aktualnego stanu licznika pojazdu jest zabronione – przestrzega Rafał Retmaniak, Komenda Stołeczna Policji. Dodatkowo, przed kupnem samochodu używanego, warto zweryfikować historię pojazdu, sprawdzić numer VIN oraz grubość lakieru. Należy też przyjrzeć się szybom (wszystkie powinny być z tego samego rocznika). Okazuje się jednak, że mimo przestróg, Polacy wciąż są zbyt mało czujni. - Niestety kupując używany samochód klienci kierują się oczami - mówi dziennikarz programu "Turbo Kamera" Filip Cieszkowski.