użytkownik

Artykuły - Użytkownik (194)

 • Groźny wirus przechwyci SMS

  Groźny wirus przechwyci SMS

  Celem wirusa E-Security jest przechwytywanie przez cyberprzestępców kodów jednorazowych potwierdzających transakcje prowadzone na koncie bankowym użytkownika. Proceder polega na przechwytywaniu wiadomości SMS zawierających hasła jednorazowe przeznaczone do potwierdzania transakcji przez konto internetowe.
 • GIODO: Użytkownicy Facebooka powinni uważnie korzystać z portalu

  Wprawdzie Facebook jest administratorem danych osobowych, ale użytkownicy tego portalu muszą pamiętać, że korzystając z niego, mogą nieświadomie naruszać prawo do ochrony danych innych osób - powiedział generalny inspektor ochrony danych osobowych.
 • 100 Dobrych Praktyk UX - podręcznik użytkownika

  "100 Dobrych Praktyk UX - podręcznik użytkownika" to unikatowa pozycja przygotowana przez Fundację Obserwatorium Zarządzania przy współpracy z Edisoną sp. z o.o. w ramach realizowanego przez Obserwatorium ogólnopolskiego projektu "Katalizator Innowacji". Podręcznik jest wynikiem wieloletnich doświadczeń doradczych dla biznesu, które realizuje Obserwatorium Zarządzania a w szczególności tych dotyczących projektowania użytecznych serwisów i aplikacji.
 • Atak phishingowy wymierzony w użytkowników PayPala

  Atak phishingowy wymierzony w użytkowników PayPala

  Eksperci z firmy ESET, przy okazji publikacji raportu nt. najaktywniejszych zagrożeń komputerowych ubiegłego miesiąca, poinformowali o wykryciu ataku phishingowego na użytkowników serwisu PayPal.
 • Ile zarabia użytkownik INTERIA.PL?

  Ile zarabia użytkownik INTERIA.PL?

  Jak wynika z przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń mediana płac użytkowników portalu INTERIA.PL wyniosła w 2011 roku 3100 zł brutto. Było to o 700 zł mniej w porównaniu z medianą wynagrodzeń wszystkich uczestników badania.
 • Hasła - irytujące i wszechobecne

  Hasła - irytujące i wszechobecne

  Hasła to utrapienie. Gdyby tak w zamian użytkownik mógł się zalogować poprzez szybki ruch pięciu palców na ekranie? Albo wypowiadając proste zdanie? Czy nasze hasła czeka transformacja?
 • Ciemne chmury nad Facebookiem?

  Ciemne chmury nad Facebookiem?

  Ogólnoświatowy fenomen - tak można nazwać sieć społecznościową Facebook. Stał się on niemal drugim domem wielu nastolatków, popularnym narzędziem marketingowym i miejscem działania niezliczonych oszustów. Może właśnie to ostatnie sprawia, że na Zachodzie ludzie zaczynają odwracać się od tego portalu.
 • Pogląd stron w wyszukiwarce

  Pogląd stron w wyszukiwarce

  Google przedstawiło nową funkcję wyszukiwania o nazwie Podgląd w Wyszukiwarce - szybkie i interaktywne narzędzie, które tworzy wizualny podgląd wyników wyszukiwania i pomaga określić, jak wygląda dana witryna.
 • Najpopularniejsze oszustwa w sieci

  Najpopularniejsze oszustwa w sieci

  Laboratorium PandaLabs przedstawiło listę najpowszechniejszych pułapek zastawianych na internatów. Skutkiem takich oszustw może być nawet znaczna utrata środków finansowych. Nie dajmy się nabrać!
 • Nowa metoda zwalczania ataków

  Nowa metoda zwalczania ataków

  Na Georgia Institute of Technology powstało oprogramowanie BLADE, które chroni przed infekcjami dokonywanymi za pomocą coraz popularniejszej techniki "drive-by downloads". Technika ta, ogólnie mówiąc, polega na wgraniu na komputer ofiary, bez jej wiedzy i zgody, szkodliwego oprogramowania.