uzależnienia

Artykuły - Uzależnienia (83)

 • Jaki są przyczyny uzależnień

  Jaki są przyczyny uzależnień

  Wojtek sącząc sok, ze smutkiem patrzył na przyjaciela. Sam sobie się dziwił, że coś w nim pękło. Nie dawał już rady. Silny mężczyzna też ma granice wytrzymałości. „Kochałem ją. Świata poza nią nie widziałem…”
 • Jak rozpoznać, że dziecko zażywa dopalacze?

  Jak rozpoznać, że dziecko zażywa dopalacze?

  ​- Rozpoznanie, że nasze dziecko mogło zażywać dopalacze jest trudne, bo objawy łatwo można pomylić z innym problemem. Do charakterystycznych sygnałów należą czerwone, przekrwione oczy, wysuszone śluzówki, chroniczny katar, krwawienie z nosa, spanie nieadekwatnie długo do aktywności życiowej, ale też wycofywanie się z kontaktów towarzyskich. Bądźmy jednak ostrożni, bo te objawy mogą świadczyć równie dobrze o chorobie takiej jak cukrzyca albo o nieszczęśliwej miłości w szkole. Podstawa, żeby dobrze zdiagnozować problem to dobry kontakt z dzieckiem - wymienia Maria Banaszak, specjalistka terapii uzależnień ze Stowarzyszenia Monar.
 • Syndrom sztokholmski

  Syndrom sztokholmski

  Polscy pracownicy są wdzięczni za szansę jakiejkolwiek pracy i gotowi zrobić wszystko, by ją utrzymać. Po sztokholmsku uzależnili się od swoich pracodawców. Zbawców i prześladowców w jednej osobie.
 • Mężczyzna jest uzależniony od picia... benzyny

  Brian Taylor z Wielkiej Brytanii jest uzależniony od picia benzyny. Za ten niebezpieczny nawyk został po raz kolejny skazany na więzienie.
 • Mogą zniszczyć ci życie!

  Mogą zniszczyć ci życie!

  Psychologowie biją na alarm, uzależnienia od zakupów, seksu, hazardu, czy internetu to nie mit!
 • Odpręż się, usuniemy twoje traumatyczne wspomnienia...

  Odpręż się, usuniemy twoje traumatyczne wspomnienia...

  Każdy ma wspomnienia, które wywołują wstyd lub strach. Już niebawem będzie można się ich pozbyć i to na jednej, krótkiej wizycie u specjalisty!
 • Prawdziwe życie traumą?

  Prawdziwe życie traumą?

  Obozy odwykowe dla dzieci uzależnionych... od komputera. Oto najnowszy pomysł japońskich naukowców.

Filmy - Uzależnienia (7)

 • Florence Welch i jej problemy alkoholowe

  W szczerym wywiadzie udzielonym dziennikarzom brytyjskiej edycji pisma "Elle" ​Florence Welch przyznała, że jej życie zupełnie zmieniło się, gdy przestała spożywać alkohol.
 • Legalne substancje są bezpieczne?

  Zakładamy, że gdy ktoś dopuszcza produkt typu papierosy czy alkohol do legalnej sprzedaży, to jest on dla nas bezpieczny. Nic bardziej mylącego. Dla koncernów nie liczy się nasze zdrowie. Liczy się ekonomia.
 • Klinika grozy! Traktowali pacjentów jak zwierzęta

  To miejsce budzi przerażenie! Klinika leczenia uzależnień w mieście Haripur w Pakistanie była nią tylko z nazwy. Za zamkniętymi drzwiami działy się tam dantejskie sceny. Pacjenci - mężczyźni - przez cały czas pozostawali skucie kajdanami; nawet, kiedy szli do toalety. Byli również regularnie bici. Jeden z nich w trakcie pobytu w "klinice" stracił wzrok... Rzekoma klinika została założona przez znanego pakistańskiej policji oszusta, który postanowił sprytnie wykorzystać fakt, iż w Pakistanie istnieje ogromne zapotrzebowanie na tego typu usługi medyczne. Liczbę narkomanów w tym kraju szacuje się na 900 tysięcy. Narkotyki w Pakistanie kosztują tyle, co nic - sprawia to bliskość Afganistanu, światowego potentata w produkcji heroiny, której ogromne ilości są przemycane przez pakistańskie terytorium.
 • Psycholog: Marihuana robi z człowieka życiową pierdołę

  Psycholog i terapeuta uzależnień Robert Rutkowski opowiedział o tym, jaki wpływ na zdrowie może mieć palenie marihuany. Rutkowski przyznał jednak, że jest za legalizacją marihuany i możliwością kupowania jej dopiero od 21 roku życia. - Obecnie, mimo że w Polsce mamy jedno z najbardziej restrykcyjnych praw w Europie, marihuanę bez problemu może kupić już 12-latek - dodał Rutkowski.