uwolnione

Artykuły - Uwolnione (10)

 • Mazowsze uwolnione od 213 milionów złotych

  Mazowsze uwolnione od 213 milionów złotych

  W 2015 r. województwo mazowieckie zapłaci 271 mln zł janosikowego, czyli o 213 mln zł mniej niż wynikałoby to z teraz obowiązujących przepisów - to efekt uchwalonej w czwartek przez Sejm nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.
 • Policja uwolniła uprowadzoną mieszkankę Krakowa

  Policja uwolniła uprowadzoną mieszkankę Krakowa

  Siedem osób, podejrzewanych o udział w porwaniu dla okupu mieszkanki Krakowa, zatrzymali krakowscy policjanci, wspomagani przez funkcjonariuszy CBŚ. Uwolnili także porwaną kobietę i odzyskali okup.
 • Już dziś prawo pozwala na uwolnienie rynku energii

  Już dziś prawo pozwala na uwolnienie rynku energii

  Prawo już dziś pozwala na zawieranie jednej umowy na sprzedaż i dostawę prądu - przekonuje Łukasz Jankowski, ekspert ds. rynku energii. Jedna kompleksowa umowa to warunek, jaki Urząd Regulacji Energetyki stawia przed energetycznymi spółkami, by doszło do uwolnienia rynku. Spór nad kształtem tej umowy trwa już prawie dwa lata.
 • Uwolnić się z ucisku naszego monopolu

  Uwolnić się z ucisku naszego monopolu

  Prezes Towarowej Giełdy Energii przedstawia propozycje mające w pełni zliberalizować rynek gazu. By ułatwić handel tym surowcem i stworzyć transparentny rynek, w ciągu najbliższych miesięcy uruchomi Giełdową Platformę Informacyjną. Obligo giełdowe nałożone na sprzedających albo również na kupujących surowiec na giełdzie, lub częściowe uwolnienie sprzedawcy.
 • Idzie najlepszy czas na uwolnienie cen energii

  Idzie najlepszy czas na uwolnienie cen energii

  Historycznie niskie ceny prądu sprzyjają uwolnieniu rynku energii dla gospodarstw domowych. Zdaniem prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, sytuacja gospodarcza kraju sprawia, że niewielkie jest ryzyko, że po uwolnieniu ceny prądu wzrosną. Jest więc duża szansa, że w połowie roku ogłosi, że od stycznia 2014 roku polski rynek energii będzie w pełni konkurencyjny.
 • URE: Uwolnienie cen gazu dla przemysłu

  URE: Uwolnienie cen gazu dla przemysłu

  Przedsiębiorstwa energetyczne, które mają koncesje na obrót gazem, nie będą musiały występować o zatwierdzenie taryf do Urzędu Regulacji Energetyki - poinformował we wtorek Urząd. Decyzja URE oznacza częściowe uwolnienie cen gazu dla przemysłu.