utrzymanie mieszkania/domu

Artykuły - Utrzymanie mieszkania/domu (10)

 • Skokowy wzrost opłat za mieszkanie

  Skokowy wzrost opłat za mieszkanie

  W styczniu statystyczna polska rodzina wydała na utrzymanie "dachu nad głową" o 41 zł więcej niż przed rokiem - wynika z szacunków HRE Investments. Źródeł tego wzrostu należy szukać w podwyżkach cen energii i wzroście stawek za wywóz śmieci.
 • Ocieplenie klimatu ograniczyło koszty ogrzewania

  Ocieplenie klimatu ograniczyło koszty ogrzewania

  Najnowsze dane GUS o wydatkach Polaków sugerują, że na utrzymanie domu statystyczna polska rodzina wydaje około 920 złotych - wynika z szacunków HRE Investments. To oznacza spadek o kilkanaście złotych względem poprzednich publikacji. Powód? Ocieplenie klimatu, przez które Polacy zużywają mniej ciepła do ogrzania swoich mieszkań i domów.
 • Polacy niewiele wydają na utrzymanie mieszkania?

  Polacy niewiele wydają na utrzymanie mieszkania?

  W Polsce dużo się mówi o kosztach związanych z mieszkaniem, głównie jednak w kontekście kosztów jego zakupu. Bardzo często można trafić na statystyki ukazujące ceny mieszkań - nowych bądź z rynku wtórnego - w odniesieniu do przeciętnego wynagrodzenia. Rzadko natomiast mówi i pisze się o kosztach samego utrzymania mieszkania.
 • Tak drogo jeszcze nie było. Koszty utrzymania mieszkania biją rekordy

  Tak drogo jeszcze nie było. Koszty utrzymania mieszkania biją rekordy

  Prawie 572 złote - tyle na utrzymanie dachu nad głową wydaje już przeciętna polska para. Koszty te rosną coraz szybciej wraz z przyspieszającą inflacją - wynika z szacunków Open Finance opartych o dane GUS.
 • Utrzymanie mieszkania znowu drożeje

  Utrzymanie mieszkania znowu drożeje

  Dwuosobowa rodzina na mieszkanie wydaje rekordową kwotę około 550 zł miesięcznie. Na ten cel wydajemy więc co czwartą złotówkę - wynika z szacunków Open Finance, opartych o dane GUS. Po błogim okresie deflacji koszty "dachu nad głową" rosną już od 7 miesięcy.
 • Co jest droższe - utrzymanie domu czy mieszkania?

  Co jest droższe - utrzymanie domu czy mieszkania?

  Wiele osób zmieniających dotychczasowe lokum zadaje sobie pytanie, czy lepiej zamieszkać w domu, czy w mieszkaniu. Jedną ze składowych, wpływających na podjęcie decyzji są koszty utrzymania nieruchomości. Dlatego w poniższym zestawieniu przeanalizujemy wszystkie najważniejsze wydatki i porównamy koszt utrzymania domu jednorodzinnego oraz mieszkania.
 • Tania energia pozwala oszczędzić na rachunkach

  Tania energia pozwala oszczędzić na rachunkach

  Koszt utrzymania "dachu nad głową" spada - podobnych sytuacji trudno szukać w najnowszej historii Polski - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank. Wszystko za sprawą taniejących surowców. Mniej niż przed rokiem trzeba płacić za gaz, opał czy energię eklektyczną.
 • "Gazeta Polska Codziennie": Mieszkania pożerają emerytury

  "Gazeta Polska Codziennie": Mieszkania pożerają emerytury

  Wysokie opłaty za mieszkania są najpoważniejszym obciążeniem finansowym dla emerytów. Stanowią nawet 70 proc. ich dochodów - informuje "Gazeta Polska Codziennie", powołując się na analizę Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych.
 • Rodzina wydaje na utrzymanie mieszkania 870 zł miesięcznie

  Rodzina wydaje na utrzymanie mieszkania 870 zł miesięcznie

  W ciągu roku koszt utrzymania mieszkania wzrósł jedynie kosmetycznie - wynika z szacunków Lion's Bank opartych o dane GUS. Było to możliwe dzięki spadkom cen gazu, opału czy sprzętu AGD.
 • Skokowy wzrost kosztów energii w kwietniu

  Skokowy wzrost kosztów energii w kwietniu

  Aż o 8,1 proc. wzrosły w kwietniu rok do roku ceny nośników energii. Był to największy wzrost od września 2009 roku. Podwyżka jest efektem wprowadzenia przez PGNiG nowej taryfy gazowej, która obowiązuje od początku zeszłego miesiąca. Sam gaz podrożał w ciągu miesiąca o 7,7 proc.