utrata pracy

Artykuły - Utrata pracy (23)

Filmy - Utrata pracy (4)

 • 40 tys. pracowników branży pożyczkowej może stracić pracę

  Firmy pozabankowe udzielają ponad 3,5 mln pożyczek rocznie. Średni dochód przypadający na jednego klienta wyniósł 70 zł, a rentowność branży wynosi ok. 3,2 proc. Nowelizacja ustawy antypożyczkowej może sprawić, że spadnie ona poniżej poziomu opłacalności, a to oznacza problemy dla całej branży. 40 tys. osób może stracić pracę – wskazuje Polski Związek Instytucji Pożyczkowych. To przełoży się bezpośrednio na przychody budżetu państwa, więc ten efekt będzie się rozlewał na całą gospodarkę – podkreśla Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego.
 • Jak nie wpaść w długi po stracie pracy?

  Jak pokazuje badanie Kantar TNS, przeprowadzone na zlecenie KRUK S.A., blisko 40% przebadanych pracowników w Polsce miało przerwę w zatrudnieniu w ciągu ostatnich 3 lat. Utrata pracy jest częstym powodem zadłużenia. Są jednak grupy zawodowe, które radzą sobie w takich sytuacjach. Stopa bezrobocia na koniec 2017 roku wynosiła 6,5% (wg danych GUS). To nie oznacza jednak braku przerw w zatrudnieniu – szczególnie w przypadku niektórych grup zawodowych.
 • Jak poradzić sobie z utratą pracy?

  - Mężczyźni mają większe szanse na depresję w przypadku utraty pracy - powiedział psycholog Mateusz Grzesiak. Dlaczego ludzie po utracie zatrudnienia tracą motywację? - Łączą poczucie wartości z pracą, a wtedy w momencie, gdy ją tracą, to mówią: straciłem część siebie, albo to znaczy, że ze mną jest coś nie tak - wyjaśnił psycholog. - Znajomi i bliscy muszą wiedzieć, w jaki sposób pomagać - podkreślił. Jak zatem zmotywować, kogoś, kto jest bezrobotny do tego, aby znalazł pracę? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jacy jesteśmy? Największe obawy Polaków

  „Czego Pana(i) zdaniem najbardziej boją się Polacy?” – na to pytanie odpowiadają mieszkańcy Krakowa w ramach sondy będącej częścią naszej akcji „Jacy jesteśmy? Polacy sami o sobie”. Polacy najbardziej boją się: utraty pracy (51 proc.), choroby (40 proc.) oraz głodowej emerytury (39 proc.) - ujawnia badanie przeprowadzone dla Faktów INTERIA.PL przez Instytut Badania Opinii Homo Homini wśród reprezentatywnej grupy Polaków.