uszatka

Artykuły - Uszatka (19)

 • Był twórcą Misia Uszatka

  Był twórcą Misia Uszatka

  W piątek mija setna rocznica urodzin Czesława Janczarskiego - poety i pisarza, autora utworów dla dzieci, m.in. twórcy literackiej postaci Misia Uszatka.
 • Miś Uszatek na nowozelandzkiej jednodolarówce

  Miś Uszatek zdobywa Nową Zelandię. Podobizna najpopularniejszego polskiego misia z klapniętym uszkiem znalazła się na jednodolarowej monecie, której emitentem jest nowozelandzka wyspa Niue Island. Srebrna moneta wejdzie do obiegu w sobotę.
 • Miś Uszatek na dukacie lokalnym

  Miś Uszatek będzie promował Łódź. Podobizna najpopularniejszego polskiego misia z klapniętym uszkiem znalazła się na rewersach dukatów lokalnych, które dla Łodzi wybiła Mennica Polska. Ich emisja rozpocznie się 24 października. Tego samego dnia na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej - odsłonięty zostanie pomnik Misia Uszatka.
 • Kultowe bajki w polskiej telewizji

  Kultowe bajki w polskiej telewizji

  W marcu na antenie Telewizji Kino Polska pojawią się bohaterowie kultowych bajek. Stacja pokaże przygody gwiazd dawnych dobranocek - kota Filemona, Misia Uszatka i rozbójnika Rumcajsa.
 • PIERWSZA PRODUKCJA NICOLAS GAMES ZAKONCZONA

  Zarząd Nicolas Games S.A. informuje, iż zakończyła się pierwsza produkcja gry opartej na przygodach “Misia Uszatka" .
Już od dziś klienci mogą zamawiać grę “Miś Uszatek- przygoda z porami roku" w sklepie internetowym Mega-Store, a wkrótce miłośnicy kultowej postaci będa ją mogli nabyć w sklepach w całej Polsce. Produkcja oraz sprzedaż gier z postacią Misia Uszatka jest elementem realizacji strategii spółki i będzie miała wpływ na wyniki spółki w najbliższych latach. Podstawa p
 • Sądowy spór o Misia Uszatka zakończony ugodą

  Sądowy spór o Misia Uszatka zakończony ugodą

  Zawarciem ugody między stronami zakończył się w Koszalinie (Zachodniopomorskie) cywilny proces o prawa autorskie do plastycznej postaci Misia Uszatka.
 • Drogie bajki nie dla dorosłych

  W łódzkim studio filmowym Se-Ma-For rusza superprodukcja serii bajek, które stylistyką i wymową mają kontynuować tradycję Misia Uszatka. Choć nakręcenie jednego odcinka ma kosztować pół miliona złotych, twórcy nie obawiają się strat - twierdzą, że po latach popytu na bajki pełne okrucieństwa, nadszedł czas na powrót spokojnej i dydaktycznej dobranocki - pisze "Dziennik".
 • Pomnik Misia Uszatka

  Pomnik Misia Uszatka

  Najpopularniejszy polski miś "z klapniętym uszkiem" doczeka się swojego pomnika. Stanie on w Pasażu Józefskiego przy ulicy Piotrkowskiej - poinformowano w czwartek, 26 lipca, na konferencji prasowej.
 • Rap w obronie Misia Uszatka

  Rap w obronie Misia Uszatka

  Łódzcy hiphopowcy stanęli w obronie Misia Uszatka. Skomponowali protest song, który w formie teledysku ukazał się w portalu internetowym You Tube.
 • Miś Uszatek pobił Pokemony!

  Miś Uszatek pobił Pokemony!

  Któż nie pamięta sympatycznego Misia Uszatka z oklapniętym uszkiem?! Dziś ulubieniec dzieci największą karierę robi w... Japonii!