usuwanie

Artykuły - Usuwanie (46)

 • Białoruś: Mohylew usuwa anteny satelitarne

  Białoruś: Mohylew usuwa anteny satelitarne

  W białoruskim mieście Mohylew trwa usuwanie "niewygodnych" anten satelitarnych. Właścicielom anten satelitarnych władze Mohylewa grożą grzywną i przymusowym demontażem, gdyby nie zastosowali się do zarządzenia.
 • Horror. Zamiecie, korki, MPK za darmo!

  Polska zmaga się z mocnym atakiem zimy. Wczorajsze intensywne opady spowodowały wieczorny paraliż południowej części kraju.
 • Usuwanie komórek tłuszczowych bez skalpela

  Usuwanie komórek tłuszczowych bez skalpela

  Czy możliwe jest uzyskanie szczupłej sylwetki bez korzystania z operacji chirurgicznych? Czy można uniknąć narkozy, bólu, powikłań, dyskomfortu? Czy trzeba poddawać się drastycznym dietom i ćwiczeniom bez końca? Czy możliwe jest usuwanie komórek tłuszczowych bez skalpela?
 • Rady położnej - usuwanie drobnych łusek

  Jeżeli u dziecka pojawi się ciemieniucha, trzeba szczególnie dbać o higienę główki, by zmiany nie przybrały na sile.
 • Na usuwanie skutków powodzi brakuje 9 mld zł

  Na usuwanie skutków powodzi brakuje 9 mld zł

  MSWiA oszacowało straty spowodowane przez powodzie, które przeszły przez kraj wiosną i latem tego roku, na niemal 3 mld euro, czyli około 12 mld zł - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Podatkowe rozliczenie skutków powodzi

  Pierwsze działania przedsiębiorców po przejściu majowych i czerwcowych powodzi na obszarach nią dotkniętych nakierowane były na usuwanie jej skutków i szacowanie skali zniszczeń. Po ich zakończeniu nadszedł czas na podatkowe rozliczenie strat powstałych w firmowym majątku.
 • Prawie 1,6 mld zł na usuwanie skutków powodzi

  Prawie 1,6 mld zł na usuwanie skutków powodzi

  MSWiA przekazało dotychczas ponad 1 mld 59 mln zł na usuwanie skutków powodzi. Najwięcej środków przeznaczono na wypłatę zasiłków w kwocie do 6 tys. zł oraz odbudowę zniszczonej infrastruktury samorządowej - poinformowała rzecznik prasowy MSWiA Małgorzata Woźniak.
 • Za wcześnie na nowelę budżetu

  Na razie jest za wcześnie, by - w związku z powodzią - mówić o konieczności nowelizacji tegorocznej ustawy budżetowej - uważa resort finansów. W rezerwie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych państwo ma jeszcze ok. 340 mln zł, a w rezerwie ogólnej ok. 46 mln zł.
 • Internetowe kłopoty klientów mBanku

  Uwaga klienci mBanku, możecie mieć dziś kłopot z dostępem do swoich pieniędzy. Część klientów tego elektronicznego banku nie może się zalogować na swoje konto. Nawet jeśli komuś uda się zalogować do systemu, to dopiero połowa sukcesu. Spowolniony jest także system internetowy ING, usuwanie problemu potrwa co najmniej do wczesnego popołudnia.
 • Awarie energetyczne w całym kraju

  Ponad 30 tysięcy odbiorców na Śląsku, 18 tysięcy w świętokrzyskim pozbawionych jest elektryczności. Z problemami odbywa się ruch na trasie kolejowej między Krakowem a Kielcami. W Kozłowie (woj. małopolskie) doszło rano do zwarcia oblodzonej sieci trakcyjnej. Przez newralgiczny odcinek przeciąga je lokomotywa spalinowa - nie wiadomo jak długo potrwa usuwanie awarii. To dotychczasowy sobotni bilans awarii trakcji energetycznych.

Filmy - Usuwanie (2)

 • Tatuaż – kaprys, którego możesz pożałować

  Tatuaż coraz częściej traktowany jest jak niechciana pamiątka z przeszłości. W USA jak grzyby po deszczu powstają kliniki specjalizujące się w ich usuwaniu. - Kiedy miałam 20 lat, zapragnęłam zrobić sobie tatuaż. Dziś mam lat 40 i nie chcę go już mieć. Jestem coraz starsza i wolę go usunąć – mówi pacjentka, która zgłosiła się do jednej z takich placówek. Takich osób jak ona jest coraz więcej. Ale pozbycie się rysunku na ciele nie jest proste… By całkowicie usunąć niewielki tatuaż, trzeba wykonać 6 zabiegów w 2-miesięcznych odstępach. Czasami jednak procedurę trzeba powtórzyć… kilkanaście razy. Zabiegi wykonywane są z użyciem lasera, który wnika w skórę, rozbijając cząsteczki tuszu. Jak łatwo obliczyć, likwidacja tatuażu trwa rok. Na domiar złego ta operacja jest kosztowna i… bolesna. Jak mówią lekarze, pacjent musi być bardzo zdeterminowany, by znieść ten dyskomfort.
 • Usuwanie tatuażu

  Tatuaż to jeden z najbardziej kontrowersyjnych sposobów ozdabiania ciała ludzkiego.