ustawy

Synonimy:
projekt ustawy, ustawa
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ustawy (1843)

Filmy - Ustawy (49)

 • "Ten projekt przyniesie wiele szkód". Sejm zgodził się na procedowanie ustawy antyszczepionkowej

  Obywatelski projekt znoszący obowiązek szczepień trafi do sejmowych komisji. Mimo negatywnej opinii rządu - za dalszym procedowaniem opowiedziało się 252 posłów przy 158 głosach sprzeciwu i dwóch wstrzymujących się. We wcześniejszych głosowaniu Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie projektu. Teraz będą debatować nad nim komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny. (TVN24/x-news)
 • Sejm rozpatrzy projekt znoszący obowiązek szczepień

  Kontrowersyjny projekt obywatelski dotyczący szczepień trafi pod obrady sejmu. Dokument przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych. – Jeżeli nie będzie obowiązku, będzie rzetelna informacja. Rodzice zostaną przekonani, a nie zmuszani i zaszczepią swoje dzieci w większym stopniu niż dzisiaj – przekonuje Paweł Skutecki z Kukiz’15. (TVN24/x-news)
 • Będzie dużo więcej bankructw konsumenckich w Polsce

  Liczba upadłości konsumenckich rośnie. Po 8 miesiącach br. niewypłacalność ogłosiły już 4 234 osoby. Wkrótce ogłoszenie upadłości stanie się prostsze. Zakończyły się już konsultacje projektu ustawy, która pozwala skorzystać z upadłości każdemu, bez względu na to czy wpadł w problemy finansowe z powodów losowych czy podejmowania złych decyzji.
 • TSUE zajął się wnioskiem Sądu Najwyższego. J. Gowin: Żaden międzynarodowy organ nie może zawiesić przepisów ustawy

  - Żaden organ międzynarodowy nie może podejmować decyzji w sprawie zawieszenia przepisów ustawy - podkreślił Jarosław Gowin. Wicepremier odniósł się w ten sposób do decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o rozpatrzeniu wniosku Sądu Najwyższego. Jak dodał, polska konstytucja nie przewiduje sytuacji, w której "sędziowie Sądu Najwyższego ogłaszają zawieszenie jednego z przepisów demokratycznie uchwalonej ustawy". (TVN24/x-news)