ustawy

Synonimy:
projekt ustawy, ustawa
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ustawy (1324)

Filmy - Ustawy (44)

 • Brejza (PO) o zmianach PiS w ustawie o IPN (TV Interia)

  Brejza (PO) o zmianach PiS w ustawie o IPN (TV Interia).
 • Przez 3,5 godziny dziennie każdy powinien czytać nowe ustawy

  Rekord produkcji nowego prawa z 2016 r. na szczęście nie został pobity. W minionym roku powstało o 15 proc. mniej stron nowych ustaw i rozporządzeń. Jednak przedsiębiorca czy każdy obywatel powinien znać obowiązujące prawo, a to oznacza, że na jego czytanie powinien przeznaczyć codziennie 3,37 godziny.
 • Polski koszmar: 62 lata potrzeba na przeczytanie ustaw i rozporządzeń wydanych w 2017 r.

  W 2017 r. w życie weszło 27 118 stron maszynopisu nowych aktów prawnych – to o 15 proc. mniej niż w poprzednim, rekordowym roku. Żeby przeczytać nowe akty prawne, w 2017 r. trzeba było poświęcić na to 3 godziny i 37 minut każdego dnia roboczego. Jeśli by czytać je razem z odniesieniami – trzeba by to robić przez 62 lata.
 • Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele to bubel

  Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele jest bublem legislacyjnym. Już przed jej uchwaleniem wiadomo było, że jej realizacja przysporzy wielu kłopotów. Samemu projektowi można wiele zarzucić, ponieważ ograniczy możliwość pracy tylko części branży, czyli handlu wielkopowierzchniowego. Zawiera w sobie kilkadziesiąt wyjątków. W takim przypadku wiadomo, że pojawią się ludzie, którzy błyskawicznie znajdą różne interpretacje i ustaw będzie w wielu miejscach obchodzona.