ustawa krajobrazowa

Artykuły - Ustawa krajobrazowa (10)

 • Audyt krajobrazowy a ograniczenia dla inwestorów i gmin

  Audyt krajobrazowy a ograniczenia dla inwestorów i gmin

  Jakie zmiany wprowadza tzw. ustawa krajobrazowa, czyli czy audyt krajobrazowy rzeczywiście zablokuje potencjalnych inwestorów i spowolni gospodarczy rozwój gmin?
 • Kraków jako pierwszy wprowadzi w życie ustawę krajobrazową

  Kraków jako pierwszy wprowadzi w życie ustawę krajobrazową

  Jak poinformował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Kraków jako pierwsza duża aglomeracja w Polsce zamierzają uporządkować przestrzeń w całym mieście za pomocą tzw. ustawy krajobrazowej.
 • To koniec zamkniętych osiedli? Miasta chcą ograniczyć wznoszenie ogrodzeń

  To koniec zamkniętych osiedli? Miasta chcą ograniczyć wznoszenie ogrodzeń

  Miasta chcą ograniczyć wznoszenie płotów wokół blokowisk. Mogą wykorzystać do tego ustawę krajobrazową.
 • Skąd miasta wezmą środki na renowacje zabytków?

  Skąd miasta wezmą środki na renowacje zabytków?

  Według danych Narodowego Instytutu Dziedzictwa w rejestrze zabytków w Polsce, w grudniu 2015r. wpisanych było 70188 nieruchomości. 2/3 z nich jest w złym stanie, a około 5 tysięcy wymaga wręcz natychmiastowej renowacji.
 • Co zmieni nowa ustawa krajobrazowa?

  Co zmieni nowa ustawa krajobrazowa?

  Koniec zarabiania na reklamach wiszących na domach i słupach reklamowych na terenach prywatnych? Od 11 września obowiązuje nowa ustawa krajobrazowa, przygotowana jeszcze przez administrację prezydenta Komorowskiego.
 • Reklamy przestaną drażnić kierowców

  Reklamy przestaną drażnić kierowców

  Przyjęta ostatnio tzw. ustawa krajobrazowa, wprowadza liczne regulacje dotyczące pasa drogowego. Od 11 września 2015 r. całkowitym zakazem objęte zostało umieszczanie w okolicach jezdni ruchomych obrazów, zmieniających obraz częściej niż raz na 10 sekund i emitujących zbyt jasne światło.
 • W niedzielę zacznie obowiązywać ustawa krajobrazowa

  W niedzielę zacznie obowiązywać ustawa krajobrazowa

  W niedzielę zacznie obowiązywać ustawa krajobrazowa, która ma pomóc samorządom w uporządkowaniu m.in. obecności reklam w przestrzeni publicznej oraz pozwolić zadbać o ład przestrzenny i ochronę krajobrazu.
 • Zostawimy naszym dzieciom ładniejszą Polskę?

  Zostawimy naszym dzieciom ładniejszą Polskę?

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w piątek ustawę krajobrazową. Jak mówił, jej celem jest "pomoc samorządom w uporządkowaniu wielu kwestii trudnych, także w zakresie reklam". "Między innymi od wejścia w życie tej ustawy, czy zostawimy naszym dzieciom ładniejszą Polskę" – dodał.
 • Sejm znowelizował ustawę krajobrazową

  Sejm znowelizował ustawę krajobrazową

  Sejm znowelizował ustawę krajobrazową, ustawa daje radom gmin narzędzia do podejmowania decyzji w tym zakresie. Zdaniem ekspertów powstanie nowy rynek usług zmuszając przedsiębiorców do ponoszenia opłat reklamowych.
 • Fiskus bacznie przygląda się ustawie krajobrazowej

  Fiskus bacznie przygląda się ustawie krajobrazowej

  Sejmowa podkomisja nadzwyczajna zakończyła prace nad prezydenckim projektem ustawy krajobrazowej. Dyskusję wywołała sprawa definicji szyldów. Szyldy będą zwolnione z opłat, które będą dotyczyły reklam. Ministerstwo Finansów zwróciło uwagę, że definicja szyldów powinna zostać doprecyzowana, by nie było wątpliwości, co jest szyldem, a co - reklamą.