ustawa abonamentowa

Artykuły - Ustawa abonamentowa (17)

 • Jarosław Sellin: Jesienią prace nad nową ustawą abonamentową

  Jarosław Sellin: Jesienią prace nad nową ustawą abonamentową

  Złożenie jesienią w Sejmie projektu nowej ustawy o opłacie medialnej zapowiedział w środę w radiowej Jedynce wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.
 • Lewandowski: Kilka tygodni do zaprezentowania projektu nowej ustawy abonamentowej

  Lewandowski: Kilka tygodni do zaprezentowania projektu nowej ustawy abonamentowej

  Potrzeba jeszcze kilku tygodni, nim będziemy mogli pokazać docelową ustawę abonamentową; projekt jest na razie konsultowany roboczo - powiedział wiceminister kultury Paweł Lewandowski.
 • Lewandowski: Resort kultury ma już gotowy projekt dot. nowej ustawy abonamentowej

  Lewandowski: Resort kultury ma już gotowy projekt dot. nowej ustawy abonamentowej

  - Resort kultury ma już gotowy projekt dotyczący nowej ustawy abonamentowej. Składka na radio i telewizję ma być powszechna, wynosić maksymalnie 8 zł i być odprowadzana od PIT i KRUS - poinformował wiceminister kultury Paweł Lewandowski.
 • Nadawcy telewizyjni krytycznie o nowelizacji ustawy abonamentowej

  Nadawcy telewizyjni krytycznie o nowelizacji ustawy abonamentowej

  Brak odpowiedniej ochrony danych osobowych - taki zarzut wobec projektu noweli ustawy abonamentowej postawili w środę nadawcy telewizyjni podczas obrad parlamentarnego zespołu ds. mediów publicznych. Ich zdaniem, nowa ustawa spowoduje rezygnację abonentów z usług dystrybutorów telewizyjnych.
 • PO chce kontroli NIK w TVP i Poczcie Polskiej w związku z ustawą abonamentową

  PO chce kontroli NIK w TVP i Poczcie Polskiej w związku z ustawą abonamentową

  W środę posłowie PO złożyli wniosek do Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie "pilnej kontroli" w Telewizji Polskiej S.A. oraz w Poczcie Polskiej S.A. dotyczącej kwestii ochrony danych osobowych w związku z rządowym projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.
 • MKiDN: Projekt ustawy abonamentowej - całkowicie zgodny z prawem

  MKiDN: Projekt ustawy abonamentowej - całkowicie zgodny z prawem

  Operatorzy płatnej telewizji w Polsce oczekują porzucenia pomysłu "nierównego traktowania obywateli" w zakresie poboru opłaty abonamentowej. Resort kultury odpowiada: projekt ustawy abonamentowej jest całkowicie zgodny z polskim prawem i uzyskał pozytywną opinię Rady Legislacyjnej i GIODO.
 • Gliński o projekcie ustawy abonamentowej: Nie wprowadzamy żadnej nowej opłaty

  Gliński o projekcie ustawy abonamentowej: Nie wprowadzamy żadnej nowej opłaty

  - Projekt dotyczący uszczelnienia poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego nie wprowadza żadnych nowych opłat dla jakiejkolwiek grupy obywateli - mówił podczas pierwszego czytania projektu nowelizacji ustawy abonamentowej wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Głos zabrali także posłowie opozycji. Byli przeciwni nowej ustawie. Furgo z PO powiedział, że motywuje ona obywateli do buntu. Kasprzak z PSL stwierdził, że powinniśmy skończyć z przymusem abonamentowym. Zielińska z Kukiz'15 argumentowała, że projekt obarczony jest wieloma uchybieniami. Nowoczesna opowiedziała się za odrzuceniem rządowego projektu.
 • PIKE i RPO krytycznie o projekcie tzw. ustawy abonamentowej

  PIKE i RPO krytycznie o projekcie tzw. ustawy abonamentowej

  Polska Izba Komunikacji Elektronicznej zaapelowała do marszałka Sejmu o zwrócenie rządowego projektu tzw. ustawy abonamentowej wnioskodawcy i zorganizowanie wysłuchania publicznego. Według Rzecznika Praw Obywatelskich, projekt jest wątpliwy m.in. z punktu widzenia prawa o ochronie danych osobowych.
 • Minister Gliński zapowiada nowelizację ustawy abonamentowej

  Minister Gliński zapowiada nowelizację ustawy abonamentowej

  Projektowana nowelizacja ustawy abonamentowej jest rozwiązaniem tymczasowym, mającym na celu uszczelnienie poboru - podkreślił wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Według niego trwają prace nad rozwiązaniem systemowym, zgodnie z którym każdy podatnik będzie płacić ok. 8 zł miesięcznie.
 • 18 maja Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się projektem ustawy abonamentowej

  18 maja Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się projektem ustawy abonamentowej

  Projekt ustawy o opłatach abonamentowych uzyskał pozytywną opinię Rady Legislacyjnej i 18 maja zostanie rozpatrzony przez Komitet Stały Rady Ministrów - poinformował w czwartek resort kultury, który opracował ten projekt.