ustalenia

Artykuły - Ustalenia (8)

 • PO: krytyka ustaleń szczytu UE to "głosy desperacji"

  PO: krytyka ustaleń szczytu UE to "głosy desperacji"

  Głosami desperacji nazywają politycy PO opinie przedstawicieli części opozycji krytykującej ustalenia zakończonego w piątek szczytu UE. PO podkreśla, że Polska - mimo kryzysu - otrzyma w latach 2014-20 więcej środków z UE niż w poprzedniej perspektywie finansowej.
 • Tusk spotkał się z Kalembą. Ustaleń nie ujawniono

  Zakończyło się spotkanie premiera Donalda Tuska ze Stanisławem Kalembą, kandydatem PSL na stanowisko ministra rolnictwa. Nie wiemy, jakie zapadły ustalenia, bowiem żadna ze stron nie wypowiedziała się po spotkaniu.
 • Hipoteka na nieruchomości nie obniża jej wartości

  Hipoteka na nieruchomości nie obniża jej wartości

  Art. 6 ust 1 pkt. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, wskazuje na podstawę opodatkowania, którą stanowi przy umowie sprzedaży - wartość rynkowa rzeczy lub prawa majątkowego. Z kolei zgodnie z art. 6 ust 2, wartość rynkową przedmiotu czynności cywilnoprawnych, określa się na podstawie przeciętnych cen stosowanych w obrocie rzeczami tego samego rodzaju i gatunku, z uwzględnieniem ich miejsca położenia, stanu i stopnia zużycia, oraz w obrocie prawami majątkowymi tego samego rodzaju, z dnia dokonania tej czynności, bez odliczania długów i ciężarów.
 • Jak ustalić ojcostwo?

  Jak ustalić ojcostwo?

  Dowiedz się, co możesz zrobić, gdy urodziłaś dziecko, ale jego ojciec dobrowolnie nie chce się do niego przyznać.
 • Ustalenia w sprawie połączenia Cyfry+ z "n" mogą być jeszcze w listopadzie

  Ustalenia w sprawie połączenia Cyfry+ z "n" mogą być jeszcze w listopadzie

  Prezes TVN Markus Tellenbach spodziewa się, że w ciągu kilku tygodni, być może jeszcze w listopadzie, będą znane ustalenia w sprawie struktury połączenia Cyfry Plus z należącą do TVN platformą "n".
 • Bez planu nie uda się nic

  Bez planu nie uda się nic

  Można być człowiekiem bardzo zajętym, a równocześnie bardzo mało efektywnym. Często okazuje się, że zwycięstwa są pyrrusowe, pozbawione większych wartości, a za sukces płaci się cenę, jakiej nie jest on wart.
 • EBC ustalił kurs po którym przeliczane będą dopłaty

  EBC ustalił kurs po którym przeliczane będą dopłaty

  Piątek był dniem ustalenia wartości przelicznika kursu EUR/PLN dla płatności bezpośrednich do gruntów rolnych. Wartość kursu jest określana przez Europejski Bank Centralny. Fixing EBC w piątek wyniósł 4,4050 (jest on publikowany każdego dnia do godz. 15:00 na podstawie transakcji zrealizowanych o godz. 14:15).
 • "Newsweek" dotarł do części ustaleń komisji Millera

  "Newsweek" dotarł do części ustaleń komisji Millera

  Dziennikarze "Newsweeka" dotarli do ustaleń komisji Jerzego Millera, wyjaśniającej przyczyny katastrofy smoleńskiej. Według nich, na sekundy przed katastrofą piloci prezydenckiego TU-154 próbowali poderwać samolot przy użyciu przycisku automatycznego odejścia, tyle że wcześniej go nie aktywowali.