usługi turystyczne

Artykuły - Usługi turystyczne (20)

 • W październiku ceny wybranych usług turystycznych będą o 50 proc. niższe

  W październiku ceny wybranych usług turystycznych będą o 50 proc. niższe

  W drugi weekend października ceny wybranych usług turystycznych w Polsce będą o 50 proc. niższe. W akcji biorą udział wszystkie regiony kraju. Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polska Organizacja Turystyczna chcą ten ruch zintensyfikować - ma temu służyć akcja "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny", której trzecia edycja będzie miała miejsce od 6 do 8 października. Zgłosiło się do niej 560 podmiotów oferujących usługi turystyczne.
 • Nowa ustawa o turystyce krokiem w dobrym kierunku

  Nowa ustawa o turystyce krokiem w dobrym kierunku

  Rada Ministrów przyjęła ostatnio projekt ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, przedłożony przez ministra sportu i turystyki. Przewidziano regulacje zwiększające bezpieczeństwo podróżnych korzystających nie tylko z tradycyjnych biur podróży, ale także konstruujących indywidualne pakiety wakacyjne za pośrednictwem internetu, dostosowane do własnych potrzeb.
 • Biura podróży czekajana dyrektywę

  W zeszłym tygodniu przedstawiciele branży turystycznej spotykali się w Brukseli z legislatorami UE, by przedyskutować problemy związane z wdrożeniem nowej Dyrektywy 2015/2302/EU w sprawie imprez turystycznych i powiązanych usług turystycznych. Polską branżę turystyczną reprezentował prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski.
 • ARiMR: 100 tys. zł premii na biznes na wsi

  ARiMR: 100 tys. zł premii na biznes na wsi

  100 tys. zł premii na biznes na wsi. Pieniądze z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można dostać np. na założenie firmy świadczącej usługi turystyczne. Nabór wniosków rusza w poniedziałek.
 • Minister proponuje"Polskę za pół ceny"

  Minister proponuje"Polskę za pół ceny"

  "Polska za pół ceny" to pilotażowy projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki, który ma promować krajową turystykę, zachęcać Polaków do uprawiania turystyki w kraju, a podmioty świadczące usługi turystyczne - do uatrakcyjniania ofert.
 • Biuro podróży z Opola straciło płynność finansową, za granicą 150 turystów

  Biuro podróży z Opola straciło płynność finansową, za granicą 150 turystów

  Agencja Turystyczna Zawadzkie z Opola ogłosiła dzisiaj, że w związku z utratą płynności finansowej przestaje realizować i sprzedawać usługi turystyczne. Urząd marszałkowski organizuje pomoc dla 150 turystów biura będących za granicą.
 • Procedura reklamacyjna usług turystycznych

  Procedura reklamacyjna usług turystycznych

  Nie każdy turysta korzystający z usług organizatora turystyki może zaliczyć wczasy lub wycieczkę do udanych. Jeżeli przyczyna takiego stanu rzeczy leży po stronie samego organizatora lub podmiotów, z którymi ten współpracuje przy wykonaniu umowy, należy rozważyć złożenie reklamacji. Pomocna do tego powinna być zwykle nieczytana przez klientów umowa o świadczenie usług turystycznych. W jej treści powinno się znaleźć wskazanie sposobu i terminu zgłaszania reklamacji związanych z wykonywaniem usług.
 • Przepadek zadatku w branży turystycznej a projekt nowej dyrektywy

  28 maja 2015 r. Rada ds. Konkurencyjności uchwaliła kompromisowy projekt dyrektywy w sprawie imprez turystycznych i powiązanych usług turystycznych. Proponowane zmiany regulacji unijnych mają obejmować m. in. problematykę harmonizacji prawa unijnego z regulacjami krajowymi, kwestie doprecyzowania i rozszerzenia stosowanych w dyrektywie pojęć oraz zwiększenia uprawnień klienta usług turystycznych. Wskazany projekt niewątpliwie będzie wiązał się z koniecznością zmian dotychczasowych praktyk w wielu aspektach dzisiejszej branży turystycznej.
 • Bankructwo Grecji: Bez euro turystyka będzie tańsza

  Bankructwo Grecji: Bez euro turystyka będzie tańsza

  Według ekspertów, wyjście Grecji ze strefy euro i wprowadzenie lokalnej waluty sprawi, że w Helladzie potanieją usługi turystyczne.
 • Sejm znowelizował ustawę o usługach turystycznych

  Sejm znowelizował ustawę o usługach turystycznych

  Marszałkowie województw są odpowiedzialni za sprowadzenie do kraju klientów niewypłacalnych biur podróży - stanowi znowelizowana w piątek przez Sejm ustawa o usługach turystycznych.