usługi bankowe

Artykuły - Usługi bankowe (45)

 • Rzecznik Finansowy przypomina o darmowym rachunku bankowym

  Rzecznik Finansowy przypomina o darmowym rachunku bankowym

  O możliwości założenia i korzystania z darmowego rachunku bankowego przypomniał wczoraj w komunikacie Rzecznik Finansowy. Zaznaczył jednocześnie, że ten produkt skierowany jest do osób, które rzadko korzystają z usług bankowych.
 • Huawei nie rządzi w bankach

  Huawei nie rządzi w bankach

  Polskie banki korzystające z rozwiązań ICT koncernu Huawei - który ostatnio ma problemy w naszym kraju - są na razie spokojne. Choć bankowcy nie odczuwają paniki, to czekają na rozstrzygnięcia na szczeblu rządowym. Chińczycy ostrzegają, że wykluczenie ich w przetargu na rozwój 5G oznacza w rezultacie wzrost cen usług telekomunikacyjnych o 100-300 proc. Dla całej polskiej gospodarki taka decyzja oznacza nawet 8,5 mld euro straty.
 • Banki pozwalają wycisnąć więcej z 500 plus

  Banki pozwalają wycisnąć więcej z 500 plus

  Wyższe oprocentowanie depozytów lub niższe opłaty za usługi bankowe - na takie korzyści mogą liczyć beneficjenci programu 500+. Oferują je trzy banki - o połowę mniej niż rok temu - wynika z badania przeprowadzonego przez Open Finance. Niestety mniej atrakcyjne są też same bonusy.
 • Usługi bankowe przydatne w mroźne dni

  Usługi bankowe przydatne w mroźne dni

  Według badania NBP [1], ponad jedna trzecia Polaków twierdzi, że rachunki opłaca zwykle gotówką, co najczęściej oznacza konieczność wizyty na poczcie. W tak mroźne dni jak teraz, po pierwsze nie należy to do przyjemności, a po drugie jest zdecydowanie droższe, niż przelewy internetowe. Expander podpowiada jakie usługi finansowe mogą nam lub naszym bliskim ułatwić życie zimą.
 • Przydatne usługi bankowe, z których rzadko korzystamy

  Przydatne usługi bankowe, z których rzadko korzystamy

  Niektóre usługi bankowe mogą znacząco ułatwić nam życie lub przynieść spore oszczędności, ale nie cieszą się jeszcze zbyt dużą popularnością. Expander zwraca uwagę na cztery z nich, którymi zdecydowanie warto się zainteresować.
 • Alior Bank we współpracy z Telekom Romania uruchamia Telekom Banking, czyli nowe usługi bankowe w Rumunii

  Rumuński oddział Alior Banku wprowadza na rynek usługi Telekom Banking - nowoczesne i intuicyjne produkty bankowe dostępne w kanale internetowym i mobilnym, przez telefon, a także w całej stacjonarnej sieci sprzedaży Telekom Romania. Produkty banku oferowane będą także za pośrednictwem brokerów.
 • Alior wychodzi poza usługi bankowe

  Alior wychodzi poza usługi bankowe

  Alior Bank chce mocniej współpracować z fintechami, rozwijać narzędzia biometryczne jak rozpoznawanie klienta po głosi i twarzy, a także uruchomi brokera pożyczkowego.
 • Alior Bank: Problemy z serwerem przyczyną awarii bankowości internetowej

  Alior Bank: Problemy z serwerem przyczyną awarii bankowości internetowej

  - Przyczyną niedostępności Systemu Bankowości Internetowej Alior Banku oraz T-Mobile Usługi Bankowe były przejściowe problemy z serwerem - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Alior Banku Julian Krzyżanowski.
 • ZBP wydał poradnik w sprawie cyberbezpieczeństwa usług bankowych

  ZBP wydał poradnik w sprawie cyberbezpieczeństwa usług bankowych

  Związek Banków Polskich wydał poradnik na temat cyberbezpieczeństwa usług bankowych radzi w nim m.in., by nigdy nie zapisywać numeru PIN na kartkach przechowywanych razem z kartą płatniczą, nie używać tego samego hasła do różnych usług płatniczych i natychmiast zgłaszać utratę karty płatniczej np. na numer +48 828828828.
 • Z jakich usług bankowych będziemy korzystać?

  Z jakich usług bankowych będziemy korzystać?

  21 października 2015 roku tysiące fanów "Powrotu do przyszłości" porównywało swoją rzeczywistość z tą, która przewidziano w nakręconym trzydzieści lat wcześniej filmie. Na ogół jest tak, że pisarze, scenarzyści, futuryści "wyżywają" się, przewidując przyszłość.

Filmy - Usługi bankowe (2)

 • Nadchodzi rewolucja w płatnościach elektronicznych

  Płatności w tle są przyszłością płatności elektronicznych. Na rozwiązania otwartej bankowości oferowane przez fintechy otwierają się już kolejne banki, a sama technologia zapewnia zabezpieczenia na najwyższym poziomie. Polski startup oferuje system płatności, pozwalający płacić np. w restauracji, bez wyjmowania smartfona z kieszeni. Niemal 40 proc. klientów banków korzystających z bankowości elektronicznej deklaruje korzystanie z usług bankowych z użyciem urządzeń mobilnych.
 • Jeden z największych banków na świecie uruchamia w Polsce globalne centrum usług

  Blisko 750 pracowników w ciągu najbliższych pięciu lat zamierza zatrudnić w Polsce Standard Chartered, jedna z największych instytucji bankowych na świecie, która w tym roku weszła na polski rynek. Brytyjski bank utworzył w Warszawie jedyne globalne centrum usług zlokalizowane poza Azją. Będzie świadczyć usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa, zapobiegania przestępczości finansowej oraz HR.