USG

Artykuły - USG (110)

Filmy - USG (3)

  • Pierwsze USG i... tego się nie spodziewali

    Ci rodzice byli zaskoczeni, gdy okazało się, że będą mieć bliźniaki. Dowiedzieli się o tym podczas pierwszego USG. Kiedy pielęgniarka wyjaśniła, co jest na monitorze, matka i ojciec płakali z radości i żartowali ze swoją córeczką.
  • Jakie wady płodu można wykryć na USG?

    Czasami, mimo pozytywnych wyników badań i bezproblemowego przebiegu ciąży, dziecko rodzi się z wrodzonymi wadami. Jak dochodzi do takich błędów w diagnozie? Ginekolog dr Grzegorz Południewski opowiedział jakie są najlepsze sposoby na wykrycie wad płodu. – W ciągu trwania ciąży powinny być wykonane minimum cztery badania ultrasonograficzne – zauważył. (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • USG w ciąży – jak szukać specjalisty?

    USG, czyli ultrasonografia, to badanie umożliwiające ocenę stanu płodu w macicy. Metoda ta wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Są one wysyłane przez głowicę aparatu USG odbijają się od badanych tkanek, np. od narządów wewnętrznych płodu. Jak dokładnie wygląda takie badanie? Ginekolog i położnik Marzena Dębska zdradziła, jak szukać dobrego specjalisty od USG w ciąży. Które badanie jest bardziej dokładne 2D czy 4D? (Dzień Dobry TVN/x-news)