uścisk dłoni

Artykuły - Uścisk dłoni (3)

 • Słaby uścisk dłoni? To może być symptom poważnej choroby

  Słaby uścisk dłoni? To może być symptom poważnej choroby

  Na podstawie tego, w jaki sposób witamy się z innymi, specjaliści potrafią zdiagnozować nasz charakter i typ osobowości. Okazuje się, że siła uścisku dłoni zdradza znacznie więcej. Jak przekonują nowozelandzcy uczeni, słaby uścisk dłoni może być symptomem potencjalnie zagrażającego życiu schorzenia.
 • Kampania przeciwko całusom na powitanie w miejscu pracy

  Kampania przeciwko całusom na powitanie w miejscu pracy

  Niemieckie stowarzyszenie, zajmujące się zasadami savoir-vivre'u, zaapelowało, aby w sytuacjach służbowych unikać pocałunków w policzki na powitanie. Stowarzyszenie przekonuje, że taka wylewność jest w Niemczech zachowaniem obcym kulturowo.
 • W szwedzkiej szkole uścisk dłoni jest zakazany

  W szwedzkiej szkole uścisk dłoni jest zakazany

  W szkole w miejscowości Borlaenge, w środkowej Szwecji, nauczyciele mają zakaz witania się z uczniami uściskiem dłoni. Zarządzenie ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa A/H1N1.

Filmy - Uścisk dłoni (1)

 • Uścisk dłoni przenosi groźnego wirusa!

  W Liberii coraz rzadziej można zobaczyć ludzi ściskających sobie na powitanie ręce, mimo iż taki uścisk od dziesięcioleci jest częścią tamtejszej kultury. Wszystko przez epidemię wirusa Ebola, którym można zarazić się m.in. przez bezpośredni kontakt z wydzielinami chorej osoby. Dotknięcie jej dłoni istotnie może więc być niebezpieczne. W sąsiednim Sierra Leona ta swoista „profilaktyka” poszła o krok dalej. Za uścisk dłoni grozi tu… mandat. Kara finansowa przekracza dwukrotnie wysokość średniej pensji w tym kraju.