USA

Synonimy:
USA, stany zjednocozne stany zjednocznone Stany Zjednoczone
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - USA (29956)

 • Czy jesteśmy gotowi na technologiczną zimną wojnę?

  Czy jesteśmy gotowi na technologiczną zimną wojnę?

  Spółka Huawei znalazła się w centrum obecnych napięć na linii Pekin-Waszyngton po grudniowym zatrzymaniu dyrektor finansowej Huawei, Meng Wanzhou, oraz po zaleceniach ze strony rządu Stanów Zjednoczonych wobec swoich partnerów strategicznych, aby zakazać stosowania urządzeń Huawei 5G ze względów bezpieczeństwa.
 • Chiny w ofensywie na wojnie celnej ze Stanami Zjednoczonymi

  Chiny w ofensywie na wojnie celnej ze Stanami Zjednoczonymi

  Pekin wprowadza kolejne karne taryfy na amerykańską produkcję. Analitycy alarmują, że grozi to kryzysem m.in. rynku rolnego i motoryzacyjnego.
 • Szefowie dużych firm w USA zarobili przeciętnie w 2018 roku ponad 12 mln dolarów

  Szefowie dużych firm w USA zarobili przeciętnie w 2018 roku ponad 12 mln dolarów

  Szefowie największych amerykańskich firm przeciętnie zarobili w zeszłym roku 12,4 mln USD. Wynagrodzeniu dyrektorów wykonawczych (CEO) amerykańskich przedsiębiorstw poświęcony jest raport dziennika "Wall Street Journal".
 • Obawy przed eskalacją wojny handlowej USA - Chiny

  Obserwujemy wyraźne osłabienie sentymentu inwestorów do akcji. Główną przyczyną są obawy przed eskalacją napięć pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami po zapowiedzi prezydenta Donalda Trumpa o podniesieniu ceł importowych na towary z Chin. Choć pogorszenie nastrojów ma przyczyny globalne, to szybko przeniosło się do Polski, w której spadki są głębsze niż na rynkach zagranicznych.
 • Wojna handlowa ponownie głównym tematem na rynkach towarowych

  Wojna handlowa ponownie głównym tematem na rynkach towarowych

  Wystarczył jeden tweet prezydenta Donalda Trumpa, aby zburzyć relatywny spokój na światowych rynkach finansowych. Pomimo przewidywań, że ubiegły tydzień przyniesie od dawna oczekiwane porozumienie w sprawie handlu pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi, Trump zapowiedział podniesienie taryf celnych z 10% do 25% w odniesieniu do importowanych z Chin towarów o wartości 200 mld USD.
 • Najgorszy scenariusz dla światowej gospodarki

  Najgorszy scenariusz dla światowej gospodarki

  Ubiegły tydzień przyniósł rynkowy wstrząs wywołany przez prezydenta Trumpa, który zapowiedział nałożenie ceł na dodatkowy import z Chin i w piątek dotrzymał słowa. Inwestorzy początkowo sądzili, że jest to jedynie element gry negocjacyjnej, ale coraz więcej wskazuje na trwały charakter sporu. To złe wieści dla światowej gospodarki.
 • Chińskie obligacje w morzu niepewności

  Chińskie obligacje w morzu niepewności

  Kiedy rynek uspokoił się po publikacji lepszych niż oczekiwano danych ekonomicznych i po korzystnej zmianie retoryki banków centralnych, nastąpiło nieoczekiwane pogorszenie warunków obrotu po tym, jak Trump zagroził nałożeniem wyższych taryf celnych na towary z Chin.
 • USA podniosły cła na chiński eksport wart 200 mld dolarów rocznie

  USA podniosły cła na chiński eksport wart 200 mld dolarów rocznie

  USA wprowadziły w piątek zapowiadaną przez prezydenta Donalda Trumpa podwyżkę karnych ceł na chiński eksport wart 200 mld dolarów rocznie. Pekin wyraził ubolewanie z powodu tej decyzji i zapowiedział odwet. W Waszyngtonie trwają dwustronne negocjacje handlowe.
 • Ropa szybko odzyskała siły, bo na Bliskim Wschodzie robi się niebezpiecznie

  Ropa szybko odzyskała siły, bo na Bliskim Wschodzie robi się niebezpiecznie

  Ropa naftowa w USA szybko odzyskała siły, bo na Bliskim Wschodzie - bogatym w złoża ropy regionie - robi się niebezpiecznie - podają maklerzy.
 • Uwaga: Chiny na drodze do ożywienia?

  Uwaga: Chiny na drodze do ożywienia?

  Na giełdzie nadal utrzymuje się narracja zwyżkowa. W lutym i w marcu jednym z najistotniejszych czynników impetu na rynkach akcji była łagodna polityka banków centralnych, co kolejny raz podkreśla wyjątkowość relacji pomiędzy bankami centralnymi a rynkami finansowymi. 8 maja wicepremier Liu He na czele chińskiej delegacji uda się do Waszyngtonu, aby przeprowadzić dodatkowe rozmowy.

Filmy - USA (312)