USA

Synonimy:
USA, stany zjednocozne stany zjednocznone Stany Zjednoczone
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - USA (26833)

 • ​Demokraci chcą 250-300 dolarów miesięcznie na dziecko

  ​Demokraci chcą 250-300 dolarów miesięcznie na dziecko

  Dziennik "Washington Post", powołując się na swe źródła na Kapitolu podał, że demokraci w Kongresie USA przygotowują ustawę, która przewiduje 300 dolarów miesięcznie na każde dziecko w wieku poniżej sześciu lat oraz 250 dol. w wieku 6-17 lat.
 • Tylko 100 dni na uratowanie Ameryki

  Tylko 100 dni na uratowanie Ameryki

  20 stycznia Joe Biden objął urząd jako 46. prezydent Stanów Zjednoczonych z obietnicą pakietu stymulującego o wartości 1,9 bln USD i planem dystrybucji 100 milionów dawek szczepionek w trakcie pierwszych 100 dni jego prezydentury.
 • Wniosek Parlera o wznowienie usług hostingowych przez Amazona odrzucony przez sąd

  Wniosek Parlera o wznowienie usług hostingowych przez Amazona odrzucony przez sąd

  Sędzia federalna Barbara Rothstein z sądu w Seattle w USA odrzuciła w czwartek wniosek serwisu Parler o przywrócenie usług hostingowych (umieszczenie serwisu na serwerach) przez firmę Amazon. Parler złożył pozew przeciwko Amazonowi po tym, gdy koncern odciął serwis od swoich serwerów motywując to "pogwałceniem zasad".
 • ​Liczba nowych bezrobotnych w USA w ub. tygodniu wyniosła 900 tys.; oczekiwano 910 tys.

  ​Liczba nowych bezrobotnych w USA w ub. tygodniu wyniosła 900 tys.; oczekiwano 910 tys.

  Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wyniosła 900 tys. - poinformował Departament Pracy USA w komunikacie. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 910 tys. wobec 926 tys. poprzednio, po korekcie z 965 tys.
 • Kościński o pakiecie Bidena

  Kościński o pakiecie Bidena

  Im więcej pieniędzy będzie władza ze Stanów Zjednoczonych mogła dać do kieszeni konsumentów, to tym lepiej dla wszystkich będzie - powiedział w czwartek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński odnosząc się do pakietu pomocowego Joe Bidena.
 • Amerykańska armia przygotowuje drona polującego na okręty podwodne

  Amerykańska armia przygotowuje drona polującego na okręty podwodne

  Amerykańskie wojsko przygotowuje nowego drona, który będzie w stanie śledzić i wykrywać okręty podwodne. Przeprowadzono pierwsze testy opisywanej technologii.
 • Analiza Interii. Z iloma kryzysami musi się zmierzyć Joe Biden?

  Analiza Interii. Z iloma kryzysami musi się zmierzyć Joe Biden?

  Kryzys zdrowotny? Oczywiście, szaleje pandemia. Kryzys gospodarczy podąża za nią w ślad. Okazało się jednak 6 stycznia, że USA przechodzą równocześnie kryzys społeczny, polityczny i ustrojowy. Z nimi wszystkimi musi się zmierzyć 46. prezydent Joe Biden.
 • Janusz Reiter: Ameryka potrzebuje mocnej Polski w regionie

  Janusz Reiter: Ameryka potrzebuje mocnej Polski w regionie

  Nowa administracja będzie dalej sprzyjała projektowi tzw. Trójmorza, ponieważ wizja takiej przestrzeni sięgającej od Morza Bałtyckiego, po Adriatyk i Morze Czarne, w której Polska będzie miała do odegrania jakąś liczącą się rolę, jest bardzo atrakcyjna dla Ameryki - mówi Interii w cyklu Rozmowy na Nowy Rok Janusz Reiter, były ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych i Niemczech.
 • Trzy miesiące mieszkał na lotnisku, bo... bał się koronawirusa

  Trzy miesiące mieszkał na lotnisku, bo... bał się koronawirusa

  Służby lotniska O’Hare w Chicago aresztowały mieszkańca stanu Kalifornia, który poproszony o pokazanie dokumentu tożsamości, posłużył się identyfikatorem skradzionym od pracownika jednej z linii lotniczych. Po wstępnym przesłuchaniu okazało się, że mężczyzna pomieszkiwał nielegalnie na terenie portu lotniczego od... trzech miesięcy. Jak przyznał, "bał się polecieć do domu" przez pandemię.
 • Klątwa Kennedych. Czy nad słynnym amerykańskim rodem ciąży fatum?

  Klątwa Kennedych. Czy nad słynnym amerykańskim rodem ciąży fatum?

  Nazwisko Kennedy kojarzy się przede wszystkim z zabójstwem JFK. Jednak historia tego rodu poza słynnym zamachem skrywa także inne tragedie. Nic dziwnego, że wielu jest przekonanych, iż na rodzinie ciąży klątwa.

Filmy - USA (237)