USA

Synonimy:
USA, stany zjednocozne stany zjednocznone Stany Zjednoczone
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - USA (29954)

 • Rijad i OPEC nie zmniejszą produkcji ropy?

  Rijad i OPEC nie zmniejszą produkcji ropy?

  Prezydent USA Donald Trump napisał wczoraj na Twitterze, że ma nadzieję, iż Arabia Saudyjska i OPEC nie zmniejszą produkcji ropy. "Ceny ropy powinny być znacznie niższe, zważywszy na podaż" - napisał. Rijad planuje jednak redukcję wydobycia surowca.
 • Wielomilionowe spadki z USA dla Polaków: Ponad sto spraw rocznie

  Wielomilionowe spadki z USA dla Polaków: Ponad sto spraw rocznie

  W tym roku już 118 postępowań spadkowych toczących się na terenie Stanów Zjednoczonych dotyczyło dziedziczenia majątku przez osoby mieszkające w Polsce. Są to wielomilionowe spadki, które bywają wielkim zaskoczeniem.
 • Wybory w USA i rynki - co dalej?

  Wybory w USA i rynki - co dalej?

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zdążył już nazwać wtorkową noc "olbrzymim sukcesem", ale fakty są takie: Demokraci mają solidną większość w Izbie Reprezentantów, natomiast Republikanie utrzymali Senat, powiększając nieznacznie swoją przewagę.
 • Półmetek wyborczy w USA

  Półmetek wyborczy w USA

  W połowie każdej kadencji prezydenta USA przeprowadzane są wybory do Kongresu. Przypadające na dziś głosowanie jest bardzo realną szansą dla Demokratów, by móc efektywnie utrudniać sprawowanie władzy przez urzędującego prezydenta D.Trumpa.
 • Strefa euro rośnie najwolniej od ponad pięciu lat

  Strefa euro rośnie najwolniej od ponad pięciu lat

  Gospodarka w 19 krajach dzielących wspólną walutę rośnie najwolniej od 2013 r. Sytuacja po drugiej stronie Atlantyku jest zgoła odmienna, amerykańska gospodarka rozwija się o ponad 5 razy szybciej niż w strefie euro. Co to może oznaczać dla Polski i złotego? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Dolar utrzymuje pozycje, czeka na PKB

  Dzisiaj decyzji agencji S&P w temacie ratingu Włoch, która pojawi się wieczorem. Nie oczekuje się, aby S&P zdecydowała się na zejście o 2 poziomy do "śmieciowego", ale patrząc na scenariusz po ruchu Moody's w zeszły piątek, to tym razem rynek może nie "nabrać" się na odbicie euro i spadek rentowności włoskich obligacji.
 • Wojna handlowa może nas drogo kosztować

  Wojna handlowa może nas drogo kosztować

  Wzrost światowej wymiany handlowej może spaść o 50%, jeśli Stanom Zjednoczonym i Chinom nie uda się rozwiązać kwestii celnych - uważają ekonomiści z Euler Hermes, wiodącego na świecie ubezpieczyciela należności handlowych.
 • Znajdź spadochron, bo do uderzenia jest blisko

  Znajdź spadochron, bo do uderzenia jest blisko

  Przez cały 2018 r. stale podkreślaliśmy, że inwestorzy powinni przyjąć strategię defensywną w odniesieniu do akcji i unikać branży półprzewodników i motoryzacyjnej ze względu na eskalację wojny handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami.
 • Rynki wschodzące czy tonące?

  Rynki wschodzące czy tonące?

  Dla inwestujących w rynki wschodzące był to trudny rok - zyski okazały się niezadowalające ze względu na usztywnianie polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną i na wzrost globalnej niepewności w wyniku chińsko-amerykańskiej wojny handlowej.
 • USA. Legendarna sieć handlowa Sears ogłosiła bankructwo

  USA. Legendarna sieć handlowa Sears ogłosiła bankructwo

  Legendarna amerykańska sieć Sears, Roebuck and Company, potocznie zwana po prostu Sears, ogłosiła w poniedziałek upadłość. Jej początki sięgają roku 1886, kiedy to jeden z założycieli sieci, Richard Sears, rozpoczął sprzedaż wysyłkową zegarków.

Filmy - USA (304)

 • Demokraci zdobyli najwięcej mandatów w Izbie Reprezentantów

  Partia demokratyczna zwyciężyła w wyborach do Izby Reprezentantów, niższej izby amerykańskiego kongresu. Republikanie zdołali natomiast utrzymać większość w Senacie, ale tracą coraz więcej miejsc w Izbie Reprezentantów. – Odnieśliśmy zwycięstwo nie dla chwały naszej partii, ale dla Ameryki i ciężko pracujących amerykańskich rodzin. Przywrócimy zasadę równowagi władz zapisaną w konstytucji przez Ojców Założycieli – mówiła Nancy Pelosi, szefowa demokratów w Izbie Reprezentantów. (TVN24/x-news)
 • "Czy jest na sali lekarz?". D. Trump wstrzymał wiec, gdy jedna z kobiet zemdlała

  Prezydent USA Donald Trump przerwał wiec wyborczy w Cape Girardeau w stanie Missouri, gdy jedna z uczestniczących w nim kobieta zemdlała. Trump poprosił o pomoc medyczną. – Dziękuje doktorze, nie ma pośpiechu – powiedział Trump do lekarza, który w towarzystwie ochroniarza przeciskał się przez tłum do poszkodowanej osoby. – To jeden z naszych wspaniałych ludzi, dziękuję doktorze – mówił Trump. (TVN24/x-news)
 • Wielomilionowe spadki z USA dla Polaków: ponad sto spraw rocznie

  W tym roku już 118 postępowań spadkowych toczących się na terenie Stanów Zjednoczonych dotyczyło dziedziczenia majątku przez osoby mieszkające w Polsce. Są to wielomilionowe spadki, które bywają wielkim zaskoczeniem.
 • Rozłożyli drut kolczasty na granicy z Meksykiem. USA wysłały kolejnych żołnierzy, by powstrzymali karawanę migrantów

  Waszyngton rozmieścił na granicy z Meksykiem dodatkowe siły w ramach operacji "Faithful Patriot". Żołnierze mają nie dopuścić, by karawana migrantów z Ameryki Środkowej przedostała się do USA. (TVN24/x-news)