USA

Synonimy:
USA, stany zjednocozne stany zjednocznone Stany Zjednoczone
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - USA (29970)

 • Groźne ataki ransomware w Teksasie. Celem agencje rządowe

  Groźne ataki ransomware w Teksasie. Celem agencje rządowe

  Ataki ransomware na instytucje państwowe to wciąż poważny problem. Dowodem na to może być amerykański stan Teksas, gdzie hakerzy zaatakowali 23 jednostki rządowe.
 • USA. Sankcje dla Huaweia odroczone o 90 dni

  USA. Sankcje dla Huaweia odroczone o 90 dni

  Szef amerykańskiego resortu handlu Wilbur Ross poinformował w poniedziałek, że rząd przedłużył upływający dziś okres złagodzonych sankcji wobec chińskiego koncernu Huawei o 90 dni. Sprawa związana jest z wpisaniem firmy na tzw. czarną listę - podała agencja Reutera.
 • Trump jedzie po bandzie

  Trump jedzie po bandzie

  Prezydent USA odłożył wprawdzie decyzję o nałożeniu wyższych ceł na samochody z Niemiec i UE, ale nie zarzucił jeszcze swoich planów. Ich ewentualna realizacja uderzyłaby rykoszetem w sojuszników Ameryki w Europie Środkowej, w tym także w Polskę.
 • Rośnie ryzyko recesji w Ameryce!

  Rośnie ryzyko recesji w Ameryce!

  Według wyników ankiety przeprowadzonej przez agencję Bloomberga wśród ekonomistów, ryzyko wystąpienia recesji w ciągu następnych 12 miesięcy w USA wzrosło w sierpniu do 35 proc. z 31 proc. miesiąc wcześniej. Ponadto, ekonomiści obniżyli prognozę wzrostu PKB w USA w tym roku do 2,3 proc. z 2,5 proc. przewidywanych w lipcu.
 • Rynki finansowe czekają na... recesję

  Rynki finansowe czekają na... recesję

  Podczas gdy cykl gospodarczy w Stanach Zjednoczonych stopniowo dojrzewa, wielu zaczyna zadawać sobie pytanie o to, kiedy i w jaki sposób cykl się zakończy. Stephen Dover kierujący naszym zespołem ds. akcji uważa, że inwestorzy niewątpliwie powinni być odpowiednio przygotowani, ale jednocześnie nie dostrzega ryzyka recesji w najbliższej przyszłości.
 • Wywiad z Donaldem Trump mrozi rynki

  Wywiad z Donaldem Trump mrozi rynki

  Wywiad z Donaldem Trump, który został dziś przeprowadzony przez agencję Reuters, obfitował w kilka ciekawych wzmianek. Między innymi, Trump powiedział, że rozmowy z Chinami wciąż są kontynuowane, ale jak na razie nie będzie porozumienia i zaplanowana na wrzesień kolejna runda rozmów może się nie odbyć.
 • Handlowy spór przeradza się w otwartą wojnę

  Handlowy spór przeradza się w otwartą wojnę

  Handlowy spór pomiędzy USA i Chinami przeradza się w otwartą wojnę handlową. Wczoraj chińskie ministerstwo handlu potwierdziło wcześniejsze doniesienia i poinformowało, że chińskie firmy przestały kupować produkty rolne z USA. Resort ostrzegł, że na zakupione po 3 sierpnia amerykańskie produkty rolne mogą zostać nałożone cła. USA nie pozostają dłużne działaniom Chin.
 • USA oskarżają Chiny o manipulowanie kursem swojej waluty

  USA oskarżają Chiny o manipulowanie kursem swojej waluty

  - Rząd USA oskarżył w poniedziałek Chiny o manipulowanie kursem swojej waluty i zapowiedział podjęcie współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym w celu wyeliminowania nieuczciwej konkurencji ze strony Pekinu - poinformował amerykański minister skarbu Steven Mnuchin.
 • Czy Polska zaangażuje się w ochronę dostaw ropy naftowej?

  Czy Polska zaangażuje się w ochronę dostaw ropy naftowej?

  Brytyjczycy chcą stworzyć konwój zabezpieczający dostawy tankowcami ropy i gazu skroplonego przez cieśninę Ormuz, kluczową dla dostaw surowców z Bliskiego Wschodu. Bardzo możliwe, że Polska zaangażuje się w konflikt nazywany "wojną tankowców".
 • Niepewny dalszych działań Fed umacnia dolara

  Niepewny dalszych działań Fed umacnia dolara

  Rezerwa Federalna obniżyła we srodę stopy procentowe i zakończyła okres QT (zacieśniania polityki pieniężnej), nie podejmując jednak żadnych innych działań, co rynek odebrał jako opieszałość i zbytnią bierność wobec zmian krzywej dochodowości. Dolar odnotował silny wzrost, zatem jedynie kwestią czasu jest interwencja administracji Donalda Trumpa.

Filmy - USA (320)