USA

Synonimy:
USA, stany zjednocozne stany zjednocznone Stany Zjednoczone
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - USA (29954)

 • Amerykańska FATCA podstępnie zbiera żniwo

  Amerykańska FATCA podstępnie zbiera żniwo

  FATCA to ustawa federalna uchwalona w 2010 r., wdrożona 1 lipca 2014 r., która wymaga od podatników i zagranicznych instytucji finansowych identyfikacji amerykańskich klientów i przekazywania informacji o ich rachunkach finansowych.
 • USA nie ruszą ropy z amerykańskich rezerw strategicznych

  USA nie ruszą ropy z amerykańskich rezerw strategicznych

  Cena ropy naftowej w USA mocno podskoczyła w reakcji na informacje, że amerykańskie władze nie ruszą surowca ze strategicznych rezerw USA - podają maklerzy.
 • Ostra reakcja Rosji na nowe sankcje USA

  Ostra reakcja Rosji na nowe sankcje USA

  Nowe sankcje amerykańskie wobec Rosji są działaniem wrogim i nieprzewidywalnym, przynoszącym szkodę wzajemnym stosunkom - ocenił w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapowiedział, że Moskwa odpowie na nie zgodnie z zasadą wzajemności.
 • Rynek ignoruje prawdziwą wojnę celną i popełnia błąd

  Rynek ignoruje prawdziwą wojnę celną i popełnia błąd

  Stany Zjednoczone ogłosiły nową turę ceł na chińskie towary, a także plan działania w przypadku odwetu ze strony Chin. Inwestorzy wyraźnie nie chcą zdjąć różowych okularów i nie przejmują się kolejnymi doniesieniami na temat handlu zagranicznego. To poważny błąd - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Trump zapowiedział kolejne cła na produkty z Chin

  Trump zapowiedział kolejne cła na produkty z Chin

  Prezydent Donald Trump zapowiedział wprowadzenie kolejnych ceł na produkty importowane z Chin. Nowe karne cła obejmą chińskie towary, których import do USA wyceniany jest na 200 mld dolarów rocznie. 10-procentowe taryfy mają wejść w życie 24 września i stopniowo rosnąć, by do końca roku osiągnąć poziom 25 proc.
 • Amerykański koncern Cargill przejmuje Konspol

  Amerykański koncern Cargill przejmuje Konspol

  Amerykański koncern Cargill podpisał umowę w sprawie przejęcia podmiotów działających w ramach grupy Konspol, producenta i przetwórcy mięsa drobiowego - poinformowały spółki w piątkowych komunikatach. "Zawarta umowa zobowiązuje obydwie strony do dokonania finalnej transakcji w momencie uzyskania pozytywnej weryfikacji ze strony właściwych organów" - napisano w komunikacie.
 • Unia che wystawić Amerykanów do wiatru?

  Unia che wystawić Amerykanów do wiatru?

  Ministrowie finansów Niemiec, W. Brytanii i Francji przygotowują rozwiązanie, mające umożliwić firmom z Unii Europejskiej omijanie sankcji, jakie od początku listopada USA chcą wprowadzić wobec Iranu - informuje w piątek "Der Spiegel" w wydaniu online.
 • NBP dostrzega zagrożenie dla Polski

  NBP dostrzega zagrożenie dla Polski

  Narodowy Bank Polski utrzymuje cel inflacyjny na poziomie 2,5 proc. z pasmem odchyleń o 1 pkt. proc. - wynika z projektu założeń polityki pieniężnej na 2019 r. Najważniejszym czynnikiem ryzyka dla polskiej gospodarki jest możliwość zaostrzenia się globalnych sporów handlowych - uważa NBP. Według centralnej ścieżki lipcowej projekcji NBP, wzrost PKB sięgnie 4,6% w tym roku, a następnie spowolni do 3,8% w 2019 r. Wzrost PKB w 2020 r. oczekiwany jest na poziomie 3,5%
 • Turcja. Erdogan wzywa do determinacji w "odpieraniu ataków na gospodarkę"

  Turcja. Erdogan wzywa do determinacji w "odpieraniu ataków na gospodarkę"

  Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan wezwał w sobotę swoich rodaków do "poświęcenia i determinacji" w celu "odpierania ataków na gospodarkę" pogrążonej w kryzysie walutowym Turcji.
 • Szef Fed za kontynuacją stopniowych podwyżek stóp procentowych

  Szef Fed za kontynuacją stopniowych podwyżek stóp procentowych

  Prezes Rezerwy Federalnej USA (Fed) Jerome Powell oświadczył w piątek, że obecna polityka stopniowego podnoszenia stóp procentowych jest najlepszym sposobem na podtrzymanie wzrostu gospodarczego i silnego rynku pracy oraz utrzymanie inflacji pod kontrolą.

Filmy - USA (289)