USA

Synonimy:
USA, stany zjednocozne stany zjednocznone Stany Zjednoczone
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - USA (26733)

 • Recesja. ​Rekordowa liczba pustych mieszkań czeka na wynajem lub sprzedaż w Nowym Jorku

  Recesja. ​Rekordowa liczba pustych mieszkań czeka na wynajem lub sprzedaż w Nowym Jorku

  Liczba pustych mieszkań do wynajęcia lub wystawionych na sprzedaż na nowojorskim Manhattanie wzrosła w minionym miesiącu do najwyższego poziomu, przekraczając 13 tys. Jest to rekord od czasu zainicjowanego przed 14 laty gromadzenia danych na ten temat.
 • Ekspert: USA bliskie zablokowania ukończenia Nord Stream 2

  Ekspert: USA bliskie zablokowania ukończenia Nord Stream 2

  Jak powiedział Daniel Kochis, starszy analityk waszyngtońskiego think tanku Heritage Foundation, Stany Zjednoczone utrzymują presję na Nord Stream 2; Waszyngton jest bliski zablokowania ukończenia tego gazociągu, ale gra o to wciąż się toczy.
 • Mocne wzrosty na nowojorskich giełdach

  ​Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się mocnymi wzrostami, a S&P 500 znajduje się już tylko minimalnie poniżej swojego historycznego rekordu. Inwestorzy nadal liczą na uchwalenie kolejnego pakietu stymulacyjnego w Kongresie. Prezydent USA Donald Trump ogłosił we wtorek, że rząd USA kupi 100 milionów dawek eksperymentalnej szczepionki Moderna na koronawirusa. Testy przeprowadzane na ludziach znajdują się obecnie na końcowym etapie.
 • USA. Na nowojorskich giełdach solidny wzrost

  USA. Na nowojorskich giełdach solidny wzrost

  Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła wzrosty części głównych indeksów, na czele z Dow Jones. Inwestorzy liczą na szybkie uzgodnienie pakietu stymulacyjnego przez Kongres USA. Liderem poniedziałkowych zwyżek był koncern Boeing.
 • Akcje amerykańskie nadal atrakcyjne, ale wszystko sprowadza się do inflacji

  Akcje amerykańskie nadal atrakcyjne, ale wszystko sprowadza się do inflacji

  Już w maju pisaliśmy o tym, jak bardzo akcje amerykańskie stały się nadmiernie obciążone w porównaniu z europejskimi walorami.
 • Kanada nałoży karne cła na USA

  Kanada nałoży karne cła na USA

  Kanadyjskie karne cła będące reakcją na nałożenie przez USA ceł na kanadyjskie aluminium wyniosą 3,6 mld CAD - poinformował rząd Kanady. Jest to reakcja na czwartkową decyzję prezydenta Trumpa o wprowadzeniu 10 proc. ceł na kanadyjskie aluminium.
 • Samochód elektryczny za 50 000 złotych

  Samochód elektryczny za 50 000 złotych

  Chiński producent Kandi planuje wprowadzić do sprzedaży dwa niewielkie pojazdy elektryczne w zaskakująco niskiej cenie. Samochody zadebiutują w USA do końca 2020 roku.
 • Nowy rekord na giełdzie w USA

  Nowy rekord na giełdzie w USA

  Poniedziałkowa sesja giełdowa w USA przyniosła spore wzrosty. Indeks Nasdaq ustanowił nowy rekord.
 • Wszyscy spoglądają na dolara

  Wszyscy spoglądają na dolara

  ​Wraca słabość dolara, który zmierza do zanotowania najgorszego miesiąca od dekady. W coraz mniejszym stopniu uwidacznia się znaczenie USD jako bezpiecznej przystani, a coraz bardziej waluta cierpi przez obawy inwestorów o wyhamowanie ożywienia w USA z powodu wirusa i opóźnień w pracach nad pakietem fiskalnym. Dochodzi jeszcze Trump, który stara się odwrócić uwagę od złych sygnałów z gospodarki.
 • Najgorszy w historii odczyt PKB Stanów Zjednoczonych spowodował ​spadki na giełdach w USA

  Najgorszy w historii odczyt PKB Stanów Zjednoczonych spowodował ​spadki na giełdach w USA

  Sesja na Wall Street zakończyła się w czwartek spadkami części głównych indeksów. Inwestorzy obawiają się bowiem o dynamikę odbicia w gospodarce Stanów Zjednoczonych po najgorszych danych o produktu krajowego brutto w historii.

Filmy - USA (335)

 • Wirus wykorzystywany w wojnach handlowych

  Złe dane napływające z amerykańskiej gospodarki podwyższają przedwyborczą gorączkę. Koronawirus został wplątany w powracająca wojnę handlową USA-Chiny. Zatrudnienia poza rolnictwem w USA zmniejszyło się w kwietniu o 20,5 mln osób wobec spadku o 870 tys. Najsilniej obniżyło się w turystyce i rekreacji (-7,7 mln osób), oświacie i służbie zdrowia (-2,5 mln), w usługach biznesowych (-2,1 mln) oraz handlu detalicznym (-2,1 mln).
 • Ślub w czasach zarazy. Uczestnicy ceremonii usłyszeli sakramentalne "tak", siedząc w... samochodach

  Ślub w dobie pandemii koronawirusa to nie lada wyzwanie. Pewna para postanowiła jednak nie rezygnować z ceremonii, w której mogliby wziąć udział najbliżsi. Dlatego jej uczestnicy pozostali w... samochodach, aby nie mieć ze sobą kontaktu.
 • Amerykanie wykupują broń

  Nie tylko mąka, papier czy makaron - Amerykanie podczas pandemii rzucili się na sklepy z bronią. Te notują rekordy wszech czasów, bo, jak twierdzą mieszkańcy USA, "nikt nie wie, jak zachowają się ludzie w trakcie kryzysu".
 • Niszczycielskie tornada w Arkansas. Ogromne zniszczenia i ranni

  Co najmniej sześć osób zostało rannych w wyniku przejścia tornada przez stan Arkansas. Potężny wiatr niszczył zabudowania, wyrywał drzewa oraz zrywał linie energetyczne. Uszkodzeniu uległo także wiele samochodów, część z nich została wywrócona do góry nogami. Moment przejścia tornada został zarejestrowany przez jednego ze świadków.