USA

Synonimy:
USA, stany zjednocozne stany zjednocznone Stany Zjednoczone
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - USA (29954)

 • Trump zapowiedział kolejne cła na produkty z Chin

  Trump zapowiedział kolejne cła na produkty z Chin

  Prezydent Donald Trump zapowiedział wprowadzenie kolejnych ceł na produkty importowane z Chin. Nowe karne cła obejmą chińskie towary, których import do USA wyceniany jest na 200 mld dolarów rocznie. 10-procentowe taryfy mają wejść w życie 24 września i stopniowo rosnąć, by do końca roku osiągnąć poziom 25 proc.
 • Amerykański koncern Cargill przejmuje Konspol

  Amerykański koncern Cargill przejmuje Konspol

  Amerykański koncern Cargill podpisał umowę w sprawie przejęcia podmiotów działających w ramach grupy Konspol, producenta i przetwórcy mięsa drobiowego - poinformowały spółki w piątkowych komunikatach. "Zawarta umowa zobowiązuje obydwie strony do dokonania finalnej transakcji w momencie uzyskania pozytywnej weryfikacji ze strony właściwych organów" - napisano w komunikacie.
 • Unia che wystawić Amerykanów do wiatru?

  Unia che wystawić Amerykanów do wiatru?

  Ministrowie finansów Niemiec, W. Brytanii i Francji przygotowują rozwiązanie, mające umożliwić firmom z Unii Europejskiej omijanie sankcji, jakie od początku listopada USA chcą wprowadzić wobec Iranu - informuje w piątek "Der Spiegel" w wydaniu online.
 • NBP dostrzega zagrożenie dla Polski

  NBP dostrzega zagrożenie dla Polski

  Narodowy Bank Polski utrzymuje cel inflacyjny na poziomie 2,5 proc. z pasmem odchyleń o 1 pkt. proc. - wynika z projektu założeń polityki pieniężnej na 2019 r. Najważniejszym czynnikiem ryzyka dla polskiej gospodarki jest możliwość zaostrzenia się globalnych sporów handlowych - uważa NBP. Według centralnej ścieżki lipcowej projekcji NBP, wzrost PKB sięgnie 4,6% w tym roku, a następnie spowolni do 3,8% w 2019 r. Wzrost PKB w 2020 r. oczekiwany jest na poziomie 3,5%
 • Turcja. Erdogan wzywa do determinacji w "odpieraniu ataków na gospodarkę"

  Turcja. Erdogan wzywa do determinacji w "odpieraniu ataków na gospodarkę"

  Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan wezwał w sobotę swoich rodaków do "poświęcenia i determinacji" w celu "odpierania ataków na gospodarkę" pogrążonej w kryzysie walutowym Turcji.
 • Szef Fed za kontynuacją stopniowych podwyżek stóp procentowych

  Szef Fed za kontynuacją stopniowych podwyżek stóp procentowych

  Prezes Rezerwy Federalnej USA (Fed) Jerome Powell oświadczył w piątek, że obecna polityka stopniowego podnoszenia stóp procentowych jest najlepszym sposobem na podtrzymanie wzrostu gospodarczego i silnego rynku pracy oraz utrzymanie inflacji pod kontrolą.
 • Kolejna runda negocjacji handlowych z USA

  Kolejna runda negocjacji handlowych z USA

  Delegacja ChRL uda się pod koniec sierpnia do Waszyngtonu na rokowania, których celem jest zawarcie ugody w sporze handlowym z USA - poinformował wczoraj chiński resort handlu. Wcześniejsze negocjacje załamały się na początku czerwca.
 • Wielkie obawy, wielkie okazje

  Wielkie obawy, wielkie okazje

  Uważamy, że III kwartał będzie okresem przejściowym, w którym zaobserwujemy stałe pogarszanie się spreadów kredytowych, prowadzące ostatecznie do odwrócenia krzywej dochodowości pod koniec tego roku lub na początku 2019 r. Mimo iż samo w sobie odwrócenie krzywej dochodowości nie powoduje recesji, naszym zdaniem połączenie coraz bardziej agresywnej retoryki Rezerwy Federalnej i przegrzanej gospodarki może skrócić drogę do recesji.
 • Prawdziwe przyczyny wojny handlowej USA

  Prawdziwe przyczyny wojny handlowej USA

  Coraz więcej mówi się o "wojnie handlowej" pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a kilkoma spośród ich najważniejszych partnerów handlowych. Chiny boleśnie odczuwają wpływ ceł nałożonych przez Stany Zjednoczone na szeroki wachlarz towarów i odpowiadają groźbą działań odwetowych, czego efektem jest wymiana werbalnych ciosów pomiędzy dwoma największymi gospodarkami na świecie. Norman Boersma z zespołu Templeton Global Equity Group analizuje przyczyny bieżących napięć handlowych.
 • USA uruchomi Space Force - nową formację sił zbrojnych w kosmosie

  USA uruchomi Space Force - nową formację sił zbrojnych w kosmosie

  Wiceprezydent USA Mike Pence poinformował, iż Stany Zjednoczone niedługo przystąpią do stworzenia szóstej formacji sił zbrojnych. Nowy pomysł ma zapewnić USA dominację w kosmosie.

Filmy - USA (260)