USA

Synonimy:
USA, stany zjednocozne stany zjednocznone Stany Zjednoczone
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - USA (26946)

 • USA: Czy Joe Biden powinien przyjmować komunię? Będzie specjalny dokument

  USA: Czy Joe Biden powinien przyjmować komunię? Będzie specjalny dokument

  Większość biskupów amerykańskiego episkopatu katolickiego zagłosowała za opracowaniem dokumentu o nauczaniu Kościoła w sprawie Eucharystii. Dokument ten - wbrew ostrzeżeniu ze strony Watykanu - ma m.in. dotyczyć kwestii, czy prezydent Joe Biden powinien przyjmować komunię.
 • Nowe zasady wjazdu do kraju. Amerykanie mogą przylecieć do Polski

  Nowe zasady wjazdu do kraju. Amerykanie mogą przylecieć do Polski

  MSWiA zmienia zasady wjazdu związane z pandemią COVID-19. Od soboty do Polski przylecieć będą mogli obywatele USA, a granicę zewnętrzną przekroczą uczestnicy organizowanych tu międzynarodowych konkursów muzycznych. Ponadto w środę otwarte zostaną kolejne trzy przejścia graniczne z Ukrainą.
 • USA: Tajna sesja Kongresu. Politycy słuchali na temat UFO

  USA: Tajna sesja Kongresu. Politycy słuchali na temat UFO

  Członkowie komisji Izby Reprezentantów ds. wywiadu otrzymali w środę zamknięty briefing na temat nadchodzącego raportu Pentagonu na temat "niewyjaśnionych zjawisk powietrznych", wcześniej znanych jako UFO. Posłowie przyznali, że był on "pouczający" i ciekawy.
 • Stopy procentowe w USA. Jedna zapowiedź uderzyła w złoto i pomogła dolarowi

  Stopy procentowe w USA. Jedna zapowiedź uderzyła w złoto i pomogła dolarowi

  Amerykański bank centralny nie zmienił stóp procentowych i nie ograniczył programu skupu aktywów. Inwestorom wystarczyło jednak, że zasugerował przyspieszenie zacieśniania polityki pieniężnej na przełomie lat 2022-23. W jednej chwili mocno potaniało złoto, spadły indeksy na Wall Street, a dolar zyskał na wartości.
 • Amerykanie uratowali tonących Polaków. Nagrodził ich prezydent Andrzej Duda

  Amerykanie uratowali tonących Polaków. Nagrodził ich prezydent Andrzej Duda

  Gdy na morzu zauważyli tonącą łódź z Polakami na pokładzie, nie wahali się im pomóc. ​Dwoje Amerykanów, Del Olsen i Gail Yando, odebrało we wtorek w Nowym Jorku Medal za Ofiarność i Odwagę, który przyznał im prezydent Andrzej Duda. Uroczystość odbyła się w polskim konsulacie w trakcie spotkania z uczestnikami walki z COVID-19. - Czytałem niegdyś o ogromnej bliskości uratowanego i tego, który go uratował, ale nie zdawałem sobie sprawy, jaką silną to rodzi więź - przyznał jeden z uhonorowanych.
 • Fed podjął decyzję w sprawie stop procentowych w USA

  Fed podjął decyzję w sprawie stop procentowych w USA

  Fed (FOMC, Komitet Otwartego Rynku) utrzymał główną stopę procentową w USA na niezmienionym poziomie w przedziale 0-0,25 proc. - podano w komunikacie. Decyzja o stopach procentowych była zgodna z oczekiwaniami rynku.
 • Joe Biden - Władimir Putin. Szczyt w Genewie pod znakiem chaosu i przepychanek

  Dziennikarze nie dowiedzieli się, czy Joe Biden ufa Władimirowi Putinowi. Prezydent USA potakując w stronę przedstawicieli mediów nie odpowiadał na ich pytania. Do nieporozumienia doszło podczas chaotycznego początku spotkania Biden-Putin w środę w Genewie, które zakończyło się po ok. dwóch godzinach. Wcześniej w mediach krążyły relacje z chaotycznych scen. Doszło do przepychanek dziennikarzy z ochroną i krzyków.
 • USA: Pokłócił się o maseczki w sklepie. Zastrzelił kasjerkę

  USA: Pokłócił się o maseczki w sklepie. Zastrzelił kasjerkę

  ​30-latek spierał się z kasjerką o to, czy w sklepie powinien zasłaniać usta i nos maseczką. W rezultacie zastrzelił kobietę i zranił dwie inne osoby - poinformowała Melody Maddox, szeryf hrabstwa DeKalb w aglomeracji Atlanty. Napastnika od dalszych działań skutecznie powstrzymał ochroniarz.

Filmy - USA (267)