USA

Synonimy:
USA, stany zjednocozne stany zjednocznone Stany Zjednoczone
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - USA (29954)

 • Dlaczego prezes Banku Światowego złozył rezygnację

  Dlaczego prezes Banku Światowego złozył rezygnację

  Rok 2019 rozpoczął się od niespodziewanej decyzji Jima Yong Kima, prezesa Banku Światowego, o złożeniu urzędu na trzy lata przed końcem kadencji. W poniedziałek 7 stycznia szef Banku Światowego ogłosił swoją decyzję, która ma wejść w życie od 1 lutego.
 • Negatywny sygnał z USA

  Negatywny sygnał z USA

  Świąteczny okres na giełdach zwykle przynosi sporo zamieszania. Tym razem wydawało się jednak, że niewiele może się zmienić po ostatnich spadkach z kilku tygodni, które zneutralizowały wzrosty z bieżącego roku, a nawet z lat poprzednich.
 • Wieczorna decyzja Fed nada kierunek działaniom inwestorów

  Wieczorna decyzja Fed nada kierunek działaniom inwestorów

  Wieczorna decyzja Fed nada kierunek działaniom inwestorów - przewidują maklerzy. W środę kończy się dwudniowe posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej.
 • Aresztowanie wiceszefowej Huawei to jak granat

  Aresztowanie wiceszefowej Huawei to jak granat

  Dow Jones i S&P 500 zakończyły dzień na lekkich minusach, choć w trakcie sesji notowały nawet ok. 3-proc. spadki. Za poprawę nastrojów odpowiadają nieoficjalne doniesienia, że Fed już na grudniowym posiedzeniu może zasygnalizować przejście w tryb wait-and see. Dolar się osłabia, a ropa tanieje.
 • Zakupy online zmieniają oblicze Czarnego Piątku

  Zakupy online zmieniają oblicze Czarnego Piątku

  Czarny Piątek w branży handlowej, przypadający w pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, oznacza już niemal tydzień zakupowego szaleństwa, głównie dzięki sprzedaży w internecie, która jest co najmniej tak samo popularna, jak ta w tradycyjnych sklepach.
 • Rijad i OPEC nie zmniejszą produkcji ropy?

  Rijad i OPEC nie zmniejszą produkcji ropy?

  Prezydent USA Donald Trump napisał wczoraj na Twitterze, że ma nadzieję, iż Arabia Saudyjska i OPEC nie zmniejszą produkcji ropy. "Ceny ropy powinny być znacznie niższe, zważywszy na podaż" - napisał. Rijad planuje jednak redukcję wydobycia surowca.
 • Wielomilionowe spadki z USA dla Polaków: Ponad sto spraw rocznie

  Wielomilionowe spadki z USA dla Polaków: Ponad sto spraw rocznie

  W tym roku już 118 postępowań spadkowych toczących się na terenie Stanów Zjednoczonych dotyczyło dziedziczenia majątku przez osoby mieszkające w Polsce. Są to wielomilionowe spadki, które bywają wielkim zaskoczeniem.
 • Wybory w USA i rynki - co dalej?

  Wybory w USA i rynki - co dalej?

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zdążył już nazwać wtorkową noc "olbrzymim sukcesem", ale fakty są takie: Demokraci mają solidną większość w Izbie Reprezentantów, natomiast Republikanie utrzymali Senat, powiększając nieznacznie swoją przewagę.
 • Półmetek wyborczy w USA

  Półmetek wyborczy w USA

  W połowie każdej kadencji prezydenta USA przeprowadzane są wybory do Kongresu. Przypadające na dziś głosowanie jest bardzo realną szansą dla Demokratów, by móc efektywnie utrudniać sprawowanie władzy przez urzędującego prezydenta D.Trumpa.
 • Strefa euro rośnie najwolniej od ponad pięciu lat

  Strefa euro rośnie najwolniej od ponad pięciu lat

  Gospodarka w 19 krajach dzielących wspólną walutę rośnie najwolniej od 2013 r. Sytuacja po drugiej stronie Atlantyku jest zgoła odmienna, amerykańska gospodarka rozwija się o ponad 5 razy szybciej niż w strefie euro. Co to może oznaczać dla Polski i złotego? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Filmy - USA (305)

 • Z Hondurasu rusza kolejna fala imigrantów

  W San Pedro Sula tworzy się kolejna fala imigrantów z Ameryki Środkowej. Uchodźcy spróbują przedrzeć się przez Gwatemalę i Meksyk by dotrzeć do granicy ze Stanami Zjednoczonymi. - Tu nic nie ma. Dlatego ruszamy - mówi jedna z kobiet, która wraz z dziećmi spróbuje dostać się do USA
 • Demokraci zdobyli najwięcej mandatów w Izbie Reprezentantów

  Partia demokratyczna zwyciężyła w wyborach do Izby Reprezentantów, niższej izby amerykańskiego kongresu. Republikanie zdołali natomiast utrzymać większość w Senacie, ale tracą coraz więcej miejsc w Izbie Reprezentantów. – Odnieśliśmy zwycięstwo nie dla chwały naszej partii, ale dla Ameryki i ciężko pracujących amerykańskich rodzin. Przywrócimy zasadę równowagi władz zapisaną w konstytucji przez Ojców Założycieli – mówiła Nancy Pelosi, szefowa demokratów w Izbie Reprezentantów. (TVN24/x-news)
 • "Czy jest na sali lekarz?". D. Trump wstrzymał wiec, gdy jedna z kobiet zemdlała

  Prezydent USA Donald Trump przerwał wiec wyborczy w Cape Girardeau w stanie Missouri, gdy jedna z uczestniczących w nim kobieta zemdlała. Trump poprosił o pomoc medyczną. – Dziękuje doktorze, nie ma pośpiechu – powiedział Trump do lekarza, który w towarzystwie ochroniarza przeciskał się przez tłum do poszkodowanej osoby. – To jeden z naszych wspaniałych ludzi, dziękuję doktorze – mówił Trump. (TVN24/x-news)
 • Wielomilionowe spadki z USA dla Polaków: ponad sto spraw rocznie

  W tym roku już 118 postępowań spadkowych toczących się na terenie Stanów Zjednoczonych dotyczyło dziedziczenia majątku przez osoby mieszkające w Polsce. Są to wielomilionowe spadki, które bywają wielkim zaskoczeniem.