USA

Synonimy:
USA, stany zjednocozne stany zjednocznone Stany Zjednoczone
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - USA (26684)

 • USA przygotowuje drona Skyborg napędzanego sztuczną inteligencją

  USA przygotowuje drona Skyborg napędzanego sztuczną inteligencją

  Siły Powietrzne USA namawiają przemysł lotniczy do stworzenia latających dronów Skyborg. Konstrukcje napędzane sztuczną inteligencją miałyby wzbić się w powietrze do 2023 roku.
 • ​41 mln Amerykanów straciło pracę podczas epidemii koronawirusa

  ​41 mln Amerykanów straciło pracę podczas epidemii koronawirusa

  Całkowita liczba Amerykanów, którzy wystąpili o zasiłki dla bezrobotnych od momentu zamknięcia gospodarki z powodu epidemii koronawirusa w połowie marca, wynosi około 41 mln - podał w czwartek Departament Pracy USA.
 • Ostrożność jest nudna

  „No news is good news”? Wydaje się, że takie nastawienie jest motywem przewodnim na początku tygodnia. Inwestorzy najwyraźniej z ulgą przyjmują brak eskalacji sporu USA-Chiny, a jednoczenie chcą wycisnąć jak najwięcej z sygnałów restartu gospodarek. Ważne co tu i teraz, zapomnijmy o reszcie.
 • Kłopoty amerykańskiego rynku pracy odbiją się rykoszetem na polskich firmach. Powrót do normalności zajmie co najmniej cztery–sześć kwartałów

  Kłopoty amerykańskiego rynku pracy odbiją się rykoszetem na polskich firmach. Powrót do normalności zajmie co najmniej cztery–sześć kwartałów

  W Stanach Zjednoczonych na zasiłku dla bezrobotnych jest 25 mln osób. Co tydzień przybywa ich kilka milionów. Tylko w ubiegłym tygodniu pojawiło się prawie 2,5 mln nowych zgłoszeń. Jednak gigantyczny pakiet stymulacyjny i elastyczność amerykańskiego rynku pracy, a także ogólna siła gospodarki USA oraz dolara powinny pomóc przetrwać Amerykanom najgorszy okres. – Powrót do stanu sprzed pandemii zajmie co najmniej rok–półtora, ale te szacunki są jednak obarczone dużym ryzykiem – mówi ekonomista Paweł Cymcyk.
 • Chiny w ogniu krytyki. Powstanie raport oceniający globalną reakcję na wybuch pandemii

  Chiny w ogniu krytyki. Powstanie raport oceniający globalną reakcję na wybuch pandemii

  Podczas Światowego Zgromadzenia Zdrowia szef WHO zapowiedział przygotowanie raportu z oceną globalnej reakcji na wybuch pandemii SARS-CoV-2. W ostatnich tygodniach coraz częściej słychać głosy krytyki wobec działań samej organizacji w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa, ale także reakcji Chin na początku epidemii w Wuhanie.
 • Raport: Miliarderzy w USA od połowy marca wzbogacili się o 434 mld dolarów

  Raport: Miliarderzy w USA od połowy marca wzbogacili się o 434 mld dolarów

  Fortuny amerykańskich miliarderów od połowy marca wzrosły o łącznie 434 mld dolarów - wynika z raportu organizacji Americans for Tax Fairness (ATF). Najwięcej zyskali najbogatsi z nich oraz działający w branży nowych technologii.
 • Hongkong to nowy zapalnik świata?

  Hongkong to nowy zapalnik świata?

  ​Piątek to kolejny nerwowy dzień z mocniejszym dolarem, silniejszy jest tylko japoński jen. Widać wzrost awersji do ryzyka, zwłaszcza podczas handlu w Azji po tym, jak indeks giełdy w Hongkongu spadł o ponad 5 proc. To wynik doniesień chińskich mediów, jakoby Chiny planowały ogłosić już dzisiaj nowe prawo dla Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu, które pod hasłem wzrostu bezpieczeństwa miałoby ograniczyć prawa demokratyczne obywatel.
 • Sesja parlamentu Chin i starcie z USA w centrum uwagi

  Sesja parlamentu Chin i starcie z USA w centrum uwagi

  Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw spadają. Inwestorzy zaczynają wątpić w siłę ożywienia gospodarczego w Chinach i obawiają się skutków rosnącego napięcia pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem. W centrum uwagi jest zaczynająca się dziś sesja chińskiego parlamentu. Wśród głównych tematów rozmów będzie prawdopodobnie szalejąca na świecie pandemia i jej bolesne skutki dla gospodarki ChRL. Wedłg Fitch Ratings w związku z epidemią pracę w chińskich miastach stracić 130 mln osób.
 • Fatalne dane z rynku pracy w USA

  Fatalne dane z rynku pracy w USA

  W ostatnim tygodniu 2,4 mln Amerykanów wystąpiło o zasiłek dla bezrobotnych.
 • Lekceważenie ryzyk nie może trwać wiecznie

  Napięcia na linii USA-Chiny kolejny raz psują nastroje, stając się kotwicą dla rynków za każdym razem, kiedy apetyt a ryzyko stara się wzmocnić. Niewykluczone, że cała nerwowość z ostatnich godzin ponownie usunie się w cień (jeśli lepsze PMI w tym pomogą), choć wydaje się nieprawdopodobne, aby zaostrzenie retoryki Trumpa wobec Chin można było ignorować w nieskończoność i nie wierzyć, że konflikt nie zakłóci oczekiwanego odbicia gospodarczego.

Filmy - USA (335)

 • Wirus wykorzystywany w wojnach handlowych

  Złe dane napływające z amerykańskiej gospodarki podwyższają przedwyborczą gorączkę. Koronawirus został wplątany w powracająca wojnę handlową USA-Chiny. Zatrudnienia poza rolnictwem w USA zmniejszyło się w kwietniu o 20,5 mln osób wobec spadku o 870 tys. Najsilniej obniżyło się w turystyce i rekreacji (-7,7 mln osób), oświacie i służbie zdrowia (-2,5 mln), w usługach biznesowych (-2,1 mln) oraz handlu detalicznym (-2,1 mln).
 • Ślub w czasach zarazy. Uczestnicy ceremonii usłyszeli sakramentalne "tak", siedząc w... samochodach

  Ślub w dobie pandemii koronawirusa to nie lada wyzwanie. Pewna para postanowiła jednak nie rezygnować z ceremonii, w której mogliby wziąć udział najbliżsi. Dlatego jej uczestnicy pozostali w... samochodach, aby nie mieć ze sobą kontaktu.
 • Amerykanie wykupują broń

  Nie tylko mąka, papier czy makaron - Amerykanie podczas pandemii rzucili się na sklepy z bronią. Te notują rekordy wszech czasów, bo, jak twierdzą mieszkańcy USA, "nikt nie wie, jak zachowają się ludzie w trakcie kryzysu".
 • Niszczycielskie tornada w Arkansas. Ogromne zniszczenia i ranni

  Co najmniej sześć osób zostało rannych w wyniku przejścia tornada przez stan Arkansas. Potężny wiatr niszczył zabudowania, wyrywał drzewa oraz zrywał linie energetyczne. Uszkodzeniu uległo także wiele samochodów, część z nich została wywrócona do góry nogami. Moment przejścia tornada został zarejestrowany przez jednego ze świadków.