us open

Artykuły - Us open (1043)

 • US Open. Kim Clijsters i Andy Murray z dzikimi kartami

  US Open. Kim Clijsters i Andy Murray z dzikimi kartami

  Byli liderzy światowych rankingów tenisowych Kim Clijsters i Andy Murray otrzymali tzw. dzikie karty na udział w wielkoszlemowym US Open - poinformowali organizatorzy nowojorskiego turnieju. Belgijka wygrała tę imprezę trzykrotnie, a Brytyjczyk raz.
 • US Open. Mniejsze nagrody finansowe dla zwycięzców finałów

  US Open. Mniejsze nagrody finansowe dla zwycięzców finałów

  O 850 tys. dolarów mniej zarobią zwycięzcy finałów wielkoszlemowego US Open, który 31 sierpnia ma się rozpocząć w Nowym Jorku. Organizatorzy poinformowali, że budżet tenisowego turnieju został zredukowany do kwoty 53,4 mln dol.
 • US Open. Obrońca tytułu Rafael Nadal wycofał się z turnieju

  US Open. Obrońca tytułu Rafael Nadal wycofał się z turnieju

  Jedna z największych gwiazd światowego tenisa Rafael Nadal nie będzie bronić tytułu w rozpoczynającym się 31 sierpnia wielkoszlemowym US Open. Hiszpan obawia się koronawirusa i uważa, że pandemia nadal nie jest pod kontrolą. O swojej decyzji poinformował na Twitterze.
 • US Open. Alexander Zverev: Wolałbym, żeby turnieju nie było

  US Open. Alexander Zverev: Wolałbym, żeby turnieju nie było

  Siódma rakieta świata Alexander Zverev uważa, że rozegranie wielkoszlemowego US Open w obecnych warunkach jest szaleństwem, ale na razie nie chce się z niego wycofywać. "Wolałbym jednak, żeby ten turniej się nie odbył" - powiedział niemiecki tenisista.
 • Tenis. Nick Kyrgios nie wystartuje w US Open z powodu pandemii

  Tenis. Nick Kyrgios nie wystartuje w US Open z powodu pandemii

  Australijski tenisista Nick Kyrgios ogłosił, że nie weźmie udziału w tegorocznym US Open. 40. zawodnik w rankingu ATP, ogłaszając tę decyzję, skrytykował wielu czołowych tenisistów.
 • US Open. Ashleigh Barty potwierdziła rezygnację, Naomi Osaka ma zagrać

  US Open. Ashleigh Barty potwierdziła rezygnację, Naomi Osaka ma zagrać

  ​Liderka światowego rankingu tenisistek Australijka Ashleigh Barty ogłosiła oficjalnie rezygnację z udziału w US Open z powodu ryzyka związanego z pandemią koronawirusa. Występ w nowojorskim turnieju wielkoszlemowym Japonki Naomi Osaki potwierdzili zaś jej przedstawiciele.
 • US Open. Organizatorzy rozważają ponowne włączenie turnieju na wózkach

  US Open. Organizatorzy rozważają ponowne włączenie turnieju na wózkach

  Organizatorzy wielkoszlemowego US Open - po fali krytyki za wcześniejszą decyzję - rozważają ponowne włączenie turnieju na wózkach do programu tegorocznej edycji prestiżowych zawodów tenisowych w Nowym Jorku - poinformowały media.
 • Tenis. Novak Djoković: Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany

  Tenis. Novak Djoković: Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany

  Nastawiony początkowo sceptycznie do organizacji US Open Novak Djoković, teraz przyznaje, że perspektywa gry w turnieju daje mu sporo radości. Obawa o bezpieczeństwo została wyparta przez chęć rywalizacji i jak mówi tenisista, wcale nie chodzi jedynie o rozrywkową część sportu, ale przede wszystkim o pracę dla rzeszy ludzi.
 • ​US Open. Tenisista na wózku Dylan Alcott: Brak naszej rywalizacji to dyskryminacja

  ​US Open. Tenisista na wózku Dylan Alcott: Brak naszej rywalizacji to dyskryminacja

  Zdobywca 10 tytułów wielkoszlemowych w tenisie na wózku Australijczyk Dylan Alcott oskarżył organizatorów US Open, po rezygnacji z tej rywalizacji w tym roku, o dyskryminację. Światowa federacja (ITF) zapewniła, że prowadzi jeszcze rozmowy, by zmagania te przeprowadzić.
 • US Open - turniej zgodnie z planem, ale bez kibiców

  US Open - turniej zgodnie z planem, ale bez kibiców

  ​Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo potwierdził, że wielkoszlemowy US Open odbędzie się - zgodnie z pierwotnym planem - w tym mieście w dniach 31 sierpnia - 13 września. Słynny turniej tenisowy rozgrywany będzie jednak bez udziału kibiców.

Filmy - Us open (26)