urzędy skarbowe

Artykuły - Urzędy skarbowe (6)

 • Nawet 40 proc. promocji może naruszać prawo podatkowe. To poważny problem dla sieci i dostawców

  Nawet 40 proc. promocji może naruszać prawo podatkowe. To poważny problem dla sieci i dostawców

  Według firmy TakeTask, liczne akcje promocyjne w sklepach sieciowych nie dochodzą do skutku lub są źle prowadzone. Błędy mogą mieć poważne konsekwencje podatkowe. Po ewentualnych, negatywnych dla podatnika ustaleniach kontroli skarbowej nabywca nie zaliczy do kosztów wartości usługi, za którą zapłacił organizatorowi. Nie odzyska też VAT z faktur dokumentujących taką promocję. Stronom umowy grożą również sankcje karnoskarbowe.
 • Fiskus przesłuchuje podatników niezgodnie z prawem

  Fiskus przesłuchuje podatników niezgodnie z prawem

  Urzędy skarbowe pytają świadków o to, czy byli karani za składanie fałszywych zeznań. Robią to, choć obecne przepisy im na to nie pozwalają.
 • Kryteria wyboru urzędu skarbowego właściwego w zakresie PIT za 2017 r.

  Kryteria wyboru urzędu skarbowego właściwego w zakresie PIT za 2017 r.

  Podstawowym kryterium, na podstawie którego ustala się właściwość urzędu skarbowego w zakresie PIT za 2017 r., jest miejsce zamieszkania podatnika w dniu 31 grudnia 2017 r. Miejsce zamieszkania to miejscowość stanowiąca centrum interesów życiowych danej osoby. Inne kryteria obowiązują w przypadku osób, które wyjechały z kraju przed końcem ubiegłego roku, rozliczają się wspólnie z małżonkiem posiadającym inny adres czy są cudzoziemcami.
 • Podatnicy nie odzyskają wyższej kwoty wolnej

  Podatnicy nie odzyskają wyższej kwoty wolnej

  Urzędy odmawiają stwierdzenia nadpłaty, gdy podatnicy domagają się jej z powodu niekonstytucyjnej kwoty wolnej od podatku.
 • BCC: 66 przyjaznych urzędów skarbowych

  BCC: 66 przyjaznych urzędów skarbowych

  66 urzędów skarbowych uzyskało w środę tytuł Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy w konkursie Business Centre Club. Najwięcej przyjaznych firmom urzędów skarbowych jest w województwie mazowieckim.
 • Ostatnia szansa na złożenie PIT-a. Urzędy skarbowe wydłużają godziny pracy

  Ostatnia szansa na złożenie PIT-a. Urzędy skarbowe wydłużają godziny pracy

  Urzędy skarbowe w całej Polsce, dziś i jutro, wydłużają godziny pracy. To ostatnia chwila na rozliczenie się z fiskusem - czas jest bowiem do poniedziałku, 2 maja.
 • Oszukujesz skarbówkę? Rodzina poinformuje kogo trzeba

  Oszukujesz skarbówkę? Rodzina poinformuje kogo trzeba

  Ponad 35 tysięcy donosów otrzymały urzędy skarbowe, kontroli skarbowej i izby celne w 2015 roku. Najczęściej skarżą krewni, sąsiedzi i konkurencja. Na ogół anonimowo.
 • Wiceminister finansów dla Interii: Trzeba zwiększyć ściągalność podatków

  Wiceminister finansów dla Interii: Trzeba zwiększyć ściągalność podatków

  - Projekt ustawy o konsolidacji trzech służb skarbowych w ramach jednolitej Krajowej Administracji Skarbowej jest w końcowej fazie. Chcielibyśmy, aby nowelizacja została przyjęta najpóźniej w lipcu - powiedział w rozmowie z Interią Marian Banaś, wiceminister finansów, Szef Służby Celnej. - Chcemy zwiększyć skuteczność pobierania należności podatkowych, jest to jedno z głównych wyzwań, przed którymi stoimy, a także podstawowa przyczyna, że podjęliśmy się reformy - dodał.
 • Fiskus zacznie przeprowadzać elektroniczne kontrole

  Fiskus zacznie przeprowadzać elektroniczne kontrole

  Od początku lipca urzędy skarbowe zaczną przeprowadzać elektroniczne kontrole skarbowe z wykorzystaniem Jednolitego Pliku Kontrolnego. W przypadku nieprzekazania do kontroli pliku w formacie JPK lub przekazania pliku zawierającego błędy przedsiębiorcom grozi odpowiedzialność karno-skarbowa.
 • PIT: Typowe błędy popełniane przez podatników

  PIT: Typowe błędy popełniane przez podatników

  Podatnicy wciąż popełniają błędy podczas rozliczania rocznych dochodów - w ostatniej dekadzie bywały lata, w których nawet 1 proc. składanych zeznań zawierało błędy i pomyłki wymagające korekty.

Filmy - Urzędy skarbowe (2)

 • Resort finansów pracuje nad reorganizacją urzędów skarbowych

  Wewnętrzna obsługa urzędów skarbowych, czyli np. spraw kadrowych i finansowo-księgowych, prawdopodobnie od przyszłego roku będzie realizowana na poziomie izb skarbowych. To element reorganizacji urzędów skarbowych, nad którą pracuje Ministerstwo Finansów. Wiceminister Jacek Kapica podkreśla, że nie oznacza to zwolnień urzędników, tylko ich przesunięcie do obsługi podatników i innych zadań. Reorganizacja to element przygotowań do wdrożenia programu e-Podatki. Jego pierwsze efekty będą widoczne już w wakacje.
 • MF: Kary dla podatników za nieokazanie dokumentów

  Resort finansów chce nakładać kary na podatników za nieokazanie dokumentów, których zażąda organ podatkowy, na przykład przy zwrotach VAT. Taka propozycja znalazła się w przygotowanym przez ministerstwo projekcie zmian w Ordynacji podatkowej. – Nie ukrywam, że jest to związane z tym, że np. przy zwrotach VAT mamy czasem do czynienia z wyłudzeniami i przestępstwami skarbowymi – mówi wiceminister Maciej Grabowski.