urząd morski

Artykuły - Urząd morski (2)

 • Bez kary za wpłynięcie na poligon

  Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie) odstąpił od ukarania kapitana jachtu Maytur za wpłynięcie na teren poligonu w Wicku Morskim w czasie manewrów armii austriackiej - poinformował w poniedziałek zastępca dyrektora Urzędu ds. inspekcji morskiej Waldemar Rekść.
 • Toksyczny remont

  Toksyczny remont

  Jest zgoda na remont holenderskiego wycieczkowca Rotterdam ze 180 tonami azbestu wykorzystanego w konstrukcji. Jak dowiedział się reporter RMF, na prowadzenie prac zgodził się Urząd Morski. Prace mają być prowadzone w Porcie Północnym w Gdańsku.
 • Gdynia: Blokada Urzędu Morskiego

  Gdynia: Blokada Urzędu Morskiego

  Od ponad tygodnia Urząd Morski w Gdyni ma zablokowane konto, bo komornik chce odzyskać 7,7 mln złotych za wynajem magazynów. Paraliż ruchu na Bałtyku blisko, tymczasem w Warszawie trwa wymiana korespondencji między resortem skarbu i finansów.
 • Skąd mazut na polskich plażach?

  Od kilku dni Urząd Morski próbuje ustalić, skąd na polskich plażach wziął się mazut. W niedzielę Zatokę Gdańską przeszukiwał specjalny statek UM, dziś morze ogląda samolot Bryza. Wprawdzie na bałtyckie plaże morze nie wyrzuca już mazutu, ale brzeg nadal co pewien czas kontrolują pontony straży pożarnej i miejskiej. Do tej pory substancję znaleziono na plażach w Jastarni, Juracie, Kuźnicach, a także Gdyni.
 • Informacja o wygranym przetargu

  Zarząd HYDROBUDOWY SA w Gdańsku informuje, że spółka otrzymała pisemne zawiadomienie o wygraniu przetargu na modernizację wejścia do Portu Kołobrzeg. Postępowanie przetargowe prowadził Zamawiający - Urząd Morski w Słupsku. Wartość kontraktu wynosi 37,8 mln PLN.