urząd marszałkowski

Artykuły - Urząd marszałkowski (48)

 • Małopolska: Mieszkańcy chcą nowszych busów. Złożą petycję do marszałka

  Małopolska: Mieszkańcy chcą nowszych busów. Złożą petycję do marszałka

  "Cywilizowanych" podróży busami domaga się grupa mieszkańców Małopolski. Petycję w tej sprawie zamierzają złożyć do urzędu marszałkowskiego.
 • Kto łoży najwięcej na urzędników

  Kto łoży najwięcej na urzędników

  W zeszłym roku każdy podatnik przeznaczył średnio 37,83 zł na funkcjonowanie swojego urzędu marszałkowskiego. Część urzędników podważa jednak przyjętą metodologię wyliczeń i udowadnia swoją gospodarność.
 • Zakaz pedałowania do urzędu

  Zakaz pedałowania do urzędu

  Pracownicy śląskiego urzędu marszałkowskiego nie powinni dojeżdżać do pracy rowerem. Według tamtejszych urzędników, takiego zdania jest Mirosław Sekuła, marszałek województwa. Jak mówi część pracowników, zdaniem marszałka przyjazd do pracy rowerem godzi w powagę instytucji i nie pasuje do pozycji urzędnika.
 • Wniosek o areszt dla marszałka województwa podkarpackiego

  Wniosek o areszt dla marszałka województwa podkarpackiego

  Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o trzymiesięczny areszt dla marszałka woj. podkarpackiego Mirosława K., podejrzanego m.in. o korupcję.
 • CBA zatrzymało marszałka. Usłyszał zarzuty korupcyjne

  CBA zatrzymało marszałka. Usłyszał zarzuty korupcyjne

  W Prokuraturze Apelacyjnej w Lublinie we wtorek po południu zakończyło się przesłuchanie marszałka województwa podkarpackiego Mirosława K. (PSL), któremu prokuratura postawiła siedem zarzutów korupcyjnych. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek przez CBA. Jego przesłuchanie w lubelskiej prokuraturze trwało ponad cztery godziny.
 • Przy dobrej pogodzie słońce zaspokoi urzędników

  Pierwsza na Pomorzu elektrownia fotowoltaiczna wytwarzająca energię elektryczną działa na budynku urzędu marszałkowskiego woj. pomorskiego w Gdańsku. Zakłada się, że w dni słoneczne elektrownia zaspokoi wszystkie potrzeby energetyczne budynku.
 • Władze Mazowsza idą do prokuratury!

  Władze Mazowsza idą do prokuratury!

  Urząd Marszałkowski poinformował, że udało się sprowadzić do Polski około 2 tysięcy turystów z firmy Sky Club. Podkreślono, że poza granicami kraju pozostaje około 2 tysięcy klientów upadłego biura. Jednocześnie Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego zgłosił prokuraturze doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Sky Club.
 • Urząd Marszałkowski wystąpił o zaliczki

  Urząd Marszałkowski wystąpił o zaliczki

  Urząd Marszałkowski wystąpił do ubezpieczyciela biura Sky Club o wypłacenie zaliczki w wysokości 4 mln zł na pokrycie kosztów powrotu do kraju klientów tego touroperatora. Nasi turyści już są wymeldowywani z hoteli w Maroku czy na Krecie.
 • Wkrótce pierwszy odwiert w poszukiwaniu gazu łupkowego

  W połowie grudnia w Rogitach niedaleko Braniewa stanie pierwsza w woj. warmińsko-mazurskim wieża wiertnicza, służąca do poszukiwania złóż gazu łupkowego - poinformowano podczas konferencji, zorganizowanej we wtorek przez urząd marszałkowski w Olsztynie.
 • Wydanie decyzji administracyjnej.

  Zarząd Spółki ATON-HT S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał informację o uprawomocnieniu się, wydanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, pozytywnej decyzji zezwalającej na prowadzenie odzysku odpadów w urządzeniu typu ATON BW-P. Wydanie niniejszej decyzji uruchamia realizację umowy z czerwca 2010r na produkcję i sprzedaż urządzenia ATON BW-P. Wartość kontraktu to 720 000,00 PLN netto. (Raport 27/2010 z 2 czerwca 2010r) Podstawa prawna: §3 ust. 2 Załącz