uroczystości

Artykuły - Uroczystości (753)

  • Stolica: Przed GNŻ uroczystość z okazji 15-lecia Polski w NATO

    Stolica: Przed GNŻ uroczystość z okazji 15-lecia Polski w NATO

    Przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego rozpoczęła się w środę wieczorem uroczystość z okazji 15. rocznicy członkostwa Polski w NATO.
  • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    W całej Polsce uczcimy dziś pamięć tych, którzy po 1944 roku nie zgadzali się na sowietyzację kraju i komunistyczną władzę, płacąc za swoją postawę często najwyższą cenę.
  • Wspólne modlitwy w intencji ofiar Auschwitz na zakończenie uroczystości

    Wspólne modlitwy w intencji ofiar Auschwitz na zakończenie uroczystości

    Wspólną modlitwą i zapaleniem zniczy przed pomnikiem ofiar byłego Auschwitz II-Birkenau zakończyły się uroczystości 69. rocznicy wyzwolenia największego z niemieckich obozów. Niemcy zgładzili tam co najmniej 1,1 mln ludzi, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości.
  • Powstańcy apelują o zgodne uroczystości przed pomnikiem Gloria Victis

    Powstańcy apelują o zgodne uroczystości przed pomnikiem Gloria Victis

    Hołd powstańcom warszawskim przed pomnikiem Gloria Victis na wojskowych Powązkach oddadzą w czwartek przedstawiciele najwyższych władz państwowych. O "zgodne i wspólne" upamiętnienie 69. rocznicy wybuchu powstania apelują powstańcy i żołnierze Armii Krajowej.
  • Poświęcenie kościoła bł. Jana Pawła II z udziałem Episkopatu

    Poświęcenie kościoła bł. Jana Pawła II z udziałem Episkopatu

    Z udziałem Episkopatu Polski poświęcony został w niedzielę kościół bł. Jana Pawła II w Sanktuarium bł. Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie. - Centrum nie jest pomnikiem, ale ważnym miejscem spotkania z osobą Jana Pawła II - mówił kard. Stanisław Dziwisz.
  • Apel przed obchodami Czerwca '56

    Apel przed obchodami Czerwca '56

    O godne uczczenie Poznańskiego Czerwca '56 oraz wywieszenie flag narodowych apelują politycy i kombatanci. Obchody kolejnej rocznicy zrywu potrwają kilka dni, a ich kulminacją będą uroczystości przy bramie zakładów Cegielskiego i przed pomnikiem Poznańskich Krzyży.
  • Uroczystości pogrzebowe kard. Stanisława Nagyego

    Uroczystości pogrzebowe kard. Stanisława Nagyego

    W Krakowie rozpoczęły się w poniedziałek dwudniowe uroczystości pogrzebowe kard. Stanisława Nagyego, wybitnego teologa, wykładowcy i przyjaciela Jana Pawła II. Trumna z ciałem została wystawiona w Sanktuarium bł. Jana Pawła II, gdzie we wtorek zostanie pochowany.
  • Prezes PKOl: Piotrze, dziękujemy za wszystko

    Rodzina, kierownictwo Polskiego Komitetu Olimpijskiego, przedstawiciele resortu sportu i polskich związków sportowych uczcili na cmentarzu wojskowym na stołecznych Powązkach pamięć prezesa Piotra Nurowskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
  • Rocznicowe uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej

    Rocznicowe uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej

    Od złożenia wieńców w Świątyni Opatrzności Bożej przed tablicą wskazującą miejsce pochówku prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, a także trzech księży, którzy zginęli pod Smoleńskiem, rozpoczęły się w środę uroczystości rocznicowe w świątyni.
  • Obchody 70. rocznicy akcji pod Arsenałem

    Uroczystą zmianą wart i złożeniem wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza, mszą w Katedrze Polowej WP, apelem harcerskim przed budynkiem Arsenału i grą miejską, współorganizowaną przez ZHP i ZHR, stolica uczciła 70. rocznicę akcji pod Arsenałem.

Filmy - Uroczystości (4)

  • Szybkie pakowanie prezentów

    Jak pakować prezenty? Estetyczne przygotowanie prezentów to naprawdę trudna sztuka, zwłaszcza, gdy do opakowywania używamy papieru, a nie gotowych szablonów i pudełek. Dziś mamy dla was kilka propozycji, jak prosto nauczyć się profesjonalnego pakowania prezentów. Wbrew pozorom - to łatwe!
  • Uroczystości pogrzebowe kardynała Franciszka Macharskiego

    Prezydent, premier, parlamentarzyści, członkowie Episkopatu Polski i wierni wzięli udział w pogrzebie byłego metropolity krakowskiego kard. Franciszka Macharskiego. Duchowny został pochowany w Katedrze na Wawelu, w krypcie biskupów krakowskich, obok kard. Adama Sapiehy.
  • Uroczystości pogrzebowe kardynała Franciszka Macharskiego

    Prezydent, premier, parlamentarzyści, członkowie Episkopatu Polski i wierni wzięli udział w pogrzebie byłego metropolity krakowskiego kard. Franciszka Macharskiego. Duchowny został pochowany w Katedrze na Wawelu, w krypcie biskupów krakowskich, obok kard. Adama Sapiehy.
  • Początek uroczystości żałobnych

    O godz. 12 w całym kraju rozbrzmiały syreny i dzwony kościołów. Wtedy to rozpoczęły się państwowe uroczystości żałobne, poświęcone ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.