uprawy

Artykuły - Uprawy (95)

Filmy - Uprawy (3)

  • Ciepła zima zdezorientowała rośliny. Jak wpłynie to na uprawy?

    Późnojesienne i zimowe kwitnienie roślin, które naturalnie zakwitają wiosną, nie powinno nas cieszyć. Rośliny, które nie zahartują się przed zimą, mogą przemarznąć i i nie dać kwiatu wiosną. We Włoszech dojrzały już truskawki – w tym roku jest najcieplejsza zima od 250 lat. Jakie będą tego skutki? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedziała prowadząca program „Wymarzone ogrody” w HGTV Olga Piórkowska. (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Resort rolnictwa: Monitorujemy pola pod kątem zawartości GMO

    Resort rolnictwa spodziewa się, że decyzja Komisji Europejskiej w sprawie zakazu upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych w Polsce, nadejdzie przed końcem tego roku. Kazimierz Plocke, wiceminister rolnictwa, zapewnia, że nie ma obaw, że krajowe przepisy nadal są niezgodne z unijnym prawem, a zakaz upraw GMO zostanie cofnięty. Tym bardziej, że kontrole roślin przynoszą pierwsze efekty.
  • Rząd czeka na unijną odpowiedź ws. GMO

    Jeszcze w tym roku mają ruszyć kontrole pól sprawdzające, czy polscy rolnicy wysiali rośliny genetycznie zmodyfikowane (GMO). Jeśli okaże się, że tak, będą musieli zapłacić wysokie kary i zniszczyć uprawy. Tymczasem Komisja Europejska do tej pory nie zajęła stanowiska w sprawie wprowadzenia przez Polskę zakazu upraw tego typu roślin. Komentuje Kazimierz Plocke, wiceminister rolnictwa.